Autolaen – Sõiduki Ostu ja Remondi Laen

AutolaenAutolaen on laen, mida saab taotleda uue või kasutatud sõiduvahendi ostmiseks ja remontimiseks. Sellist laenu saab taotleda erinevatelt pankadelt, autofirmadelt ning laenuandjatelt. See sarnaneb liisinguga kuid peamine erinevus on see, et autolaenu puhul saab taotleja sõiduki omanikuks.

Autolaenu Otstarve

Tavaliselt tekib ikkagist küsimus: “Mille jaoks võtta autolaenu?” või “Millised kulud katab autolaen?”. Seega panime kirja kõige paremad põhjused mille puhul oleks autolaenu võtmine mõistlik. Eks saate ikka meie kaudu targemaks ning leiate rohkem selgust autolaenu teema kohal.

Autolaenu saab kasutada:

 • Uue või kasutatud auto ostmiseks
 • Auto väärtuse suurendamiseks
 • Auto remondi teostamiseks

Autolaenu Nõuded ja Tingimused

Enne autolaenu taotlemist tuleb alati üle kontrollida, kas taotleja on selle jaoks ka sobiv kandidaat. Kuigi võivad laenuandjate tingimused ja nõuded erineda, on nad enamasti küll sarnased. Ja siin oleme välja toonud pigem üleüldised autolaenu nõuded ja tingimused.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Autolaenu Pakkumised

Siin oleme me ära märkinud kõige parimad autolaenu pakkujad Eestis! Valige enda jaoks kõige soodsam autolaenu pakkumine, ning kaaluge hoolikalt laenuandjate poolt pakutud intresse ja laenutingimusi.

Swedbank

Laenusumma: 3 000 € – 20000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 7 aastat

Intress: alates 7.9%

Lepingutasu: 1,5% laenusummast

Inbank

Laenusumma: 1 500€ – 15 000€

Laenuperiood: 6 kuud kuni 6 aastat

Intress: alates 8.9%

Lepingutasu: 2,9% laenusummast

LHV

Laenusumma: 200€ – 25 000€

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Intress: 7.9% kuni 17.9%

Lepingutasu: 2% laenusummast

Coop

Laenusumma: 300€ – 25 000€

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Intress: alates 6.9%

Lepingutasu: 2% laenusummast

Bigbank

Laenusumma: 500€ – 30 000€

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Intress: alates 6.9%

Lepingutasu: 2% laenusummast

Autolaenu Taotlemine

Kui võtate laenu auto ostuks, oleks oluline ka enda jaoks teha kindlaks mis laenusummat te soovite laenata ning milleks seda ka kasutaksite. Kui laenu võtmise põhjus on olemas, on ka lihtsam laenu taotleda ning koostada selle jaoks finantsplaan. Autolaenuga kaasneva kohustuse omandamine ei tohiks olla impulsiivne otsus ning alles siis kui olete valmis sooritama tagasimakseid, võtke laenu.

Märgin siin ka ära et, autolaenu taotlemise protsess on tegelikult väga sarnane kodulaenu taotlemisega. Mõlemad laenud on mõeldud oluliste kulutuste tegemiseks ning aitavad parandada teie elu kvaliteeti.

1. Autolaenuandja Leidmine

Autolaenu esimene samm on sobiva laenuandja valimine, kes teile sellist laenu ka pakub. Ja sellepärast on kasulik interneti teel võrrelda erinevaid laenupakkumisi. Kõige tähtsamateks kriteeriumiteks on intressimäär, laenutingimused, ja laenuandja nõuded. Ning alles siis kui kõige soodsam pakkumine on leitud, tuleb valitud laenuandja veebilehel esitama ka laenutaotluse.

Alati pidage ka meeles et, laenuandjate tingimused ning intressid võivad erineda ja esimene laenupakkumine ei pruugi olla kõige parem! Kui taotlete autolaenu panga kaudu, peab selleks tavaliselt sisse logima kas enda smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga. Kuid kui taotlete laenu mõnelt muult finantsasutuselt, tuleb esitada enda isikuandmed manuaalselt, ilma sisse logimata.

Nõutud Isikuandmed

Autolaenu taotluse täitmisel tuleb tavaliselt esitada mõned isikuandmed: eesnimi, perekonnanimi, isikukood, mobiiltelefoni number, e-posti aadress, elukoha aadress, arvelduskonto number, sissetulek, ja laenu eesmärk.

2. Autolaenu Dokumentide Esitamine

Autolaenu puhul nõuavad laenuandjad kindlasti ka dokumente sissetuleku, töökoha ning auto kohta. Kõige tähtsam on laenuvõtjal laenuandjale kinnitada, et ta on piisavalt usaldusväärne ja maksevõimeline. Seetõttu tehakse ka taotlejale alati taustakontroll ning esitatakse ka paar küsimust. Tuleb arvestada ka krediidikontrolliga, sest see näitab laenuandjale kuidas te varem maksudega toime olete tulnud.

Kõik taotleja poolt esitatud dokumendid ning isikuandmed peavad olema korrektsed ja ajakohased. Nii saate vältida igasuguseid viivitusi laenu kättesaamisega ja laenuandja on paremini veendunud teie usaldusväärsuses.

Vajalikud Dokumendid

Autolaenu taotlemisel nõuavad laenuandjad üldjuhul järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), auto ostu kinnitavad dokumendid, maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport.

3. Autolaenu Lepingu Sõlmimine

Kui kõik läheb plaanipäraselt ning laenuandja on veendunud et teie poolt esitatud dokumendid vastavad nõuetele, sõlmitakse teiega laenuleping. Autolaenu lepingus on kirjas laenusumma suurus, laenuperioodi pikkus, tähtajad, intressimäär, lisakulud, taotleja kohustused, ja laenutingimused. Laenuandjal on õigus nõuda teilt kas sissemakset või tagatisraha, nii et pidage seda ka meeles.

Enne lepingu sõlmimist, tuleks taotlejal ka laenuleping hoolikalt läbi lugeda ja veenduda et kõik on selgesti ja arusaadavalt kirja pandud. Kui olete nõus laenuandja tingimustega, tuleb ka lepingu kinnitamiseks anda oma allkiri. Siis väljastatakse teile laen ja raha laekub peagi teie poolt valitud kontole.

Autolaenu Taotlemine Maksehäirega

Kui soovite taotleda autolaenu maksehäirega, tuleb teil leida ka sobiv laenuandja, kes pakub autolaenu ka maksehäirega isikule. Maksehäirega laenu saamine on keerulisem, sest enamus laenuandjaid kontrollib krediidiajalugu ning nõuab taotlejatelt positiivset krediidireitingut. Maksehäire tekib siis, kui inimesel on maksud tasumata jäänud ning krediidiskoor langenud.

Laenuandjad eelistavad laenata neile, kellel puuduvad maksehäired, seega esitavad nad ka karmimad laenutingimused neile, kes sellisele nõudele ei vasta. Seepärast nõuavad laenuandjad täiendavat dokumentatsiooni või siis tagatist, et veenduda teie maksevõimes.

Autolaenu Tagasimaksed

Autolaenu tagasimaksmiseks tuleb esiteks koostada koos laenuandjaga maksegraafik, mille järgi laenu tagasi makstakse. Pidage meeles, et laenuvõtja on kohustatud plaanima oma tagasimakseid ning järgima laenuga seotud tingimusi. Alati makske laenu tagasi õigeaegselt ehk kokkulepitud tähtajaks, sest muidu võivad tekkida igasugused lisakulud ning kõrgemad intressimäärad.

Autolaenu Maksegraafik

Autolaenu maksegraafikus ehk ajakavas on ära märgitud laenusumma suurus, intressimäär, laenu tähtaeg ja kaasnevad lisatasud. Tavaliselt makstakse autolaenu tagasi igakuiselt osamaksetega, mis sisaldavad ka intressi (laenu võtmise tasu). Samuti on võimalik ka teha ettemakseid või tasuda laenu kogusumma ühekordselt, kindlaks tähtajaks. Kui soovite autolaenuga taotleda maksepuhkust, tuleb sellest laenuandjale teada anda ning saada ka tema nõusolek, ja seepärast on kasulik enne laenu taotlemist uurida, kas laenuandja sellist võimalust teile pakub.

Autolaenuga Kaasnevad Tasud

Üldjuhul kaasnevad autolaenuga järgmised tasud: intress, sissemakse, lepingutasu, ja notaritasu. Kuid see sõltub täiesti valitud laenuandjast ja tema poolt esitatud laenutingimustest.

Autolaenu Tasumise Viisid

Selleks et valida enda jaoks sobiv laenu tasumise viis, tuleb seda arutada laenuandjaga ning jõuda selle osas ka kokkuleppele. Autolaenu tagasimakseid saab tavaliselt teostada: panga ülekandega, sularahas, maksekaardiga, automaatmaksega, mobiilmaksega, posti teel, pangakaardiga, ja internetipangas.

Autolaenu Intressimäärad

Autolaenu intress sõltub tavaliselt laenusummast, laenuandja riskihinnangust, laenu tüübist ning ka maksetingimustest. Sellise laenu puhul võivad intressimäärad olla fikseeritud (seega need ei muutu ajas) või muutuvad. Intressimäärad on madalamad, kui laenuandja on kindel teie maksevõimes ja kui kui laenu võetakse üskikisiku või ettevõtte nimel.

Samuti on teil võimalik saada madalamat intressi, kui annate laenu tagasimaksmiseks ka tagatise.

Autolaenu Tühistamise ja Muutmise Tingimused

Autolaenu tühistamiseks ja muutmiseks on vajalik, et te esitaksite pangale avalduse selle kohta. Sellise laenu muutmine ning tühistamine sõltub täiesti laenuandjast ning laenulepingust. Laenuandja võib ka nõuda lisainformatsiooni ning dokumente või lepingu muutmise tasu. Enne laenu muutmist või tühistamist, peab laenuvõtja alati läbima kontrolli et tagada et ta vastab laenulepingule.

Autolaenu Maksumuse Arvutamine

Autolaenu maksumuse arvutamiseks peate te teadma laenu summat (laenu suurus), intressimäära (protsent) ja laenu tähtaega (ajavahemik). Kui kõik need andmed on teil teada, saate kasutada lihtsat valemit: Laenu summa x intressimäär x laenu tähtaeg (kuude arv) / 12. Selle valemi tulemus annab teile teada laenu 1 kuu maksumuse.

Autolaenu Võlgnevuse Kontrollimine

Autolaenu võlgnevuse kontrollimise protsess annab laenuandjale ülevaate laenutaotleja võlgnevuse tasemest. See on oluline protsess, sest see võimaldab laenuandjal näha, kas te olete on oma laenu täies mahus tagasi maksnud. Võlgnevuse kontrollimiseks kogub laenuandja kõik vajalikud dokumendid ning andmed teie kohta nagu näiteks krediidiaruanded, eelmised laenuajalood ning muud rahalist olukorda tõendavad dokumendid.

Kui laenuandja on teinud põhjaliku analüüsi, on järgmine samm võlgnevuse taseme kindlaksmääramine. Laenuandja annab alati ka hinnangu teie laenu tagasimaksmisvõimest. See sõltub tavaliselt teie sissetulekust, väljaminekust ning makseajaloost. Kui hinnang on antud, on viimane samm võlgnevuse kontrollimise lõpule viimine.

Viimaks otsustab laenuandja kas teile laenu anda või mitte ning kui laen on heaks kiidetud, koostatakse kõik vajalikud dokumendid ning lepingud selle kinnitamiseks.

Autolaenu Refinantseerimine

Autolaenu refinantseerimine tähendab seda, et vana autolaenu asendatakse uue laenuga. Refinantseerimise abil tekivad paremad laenutingimused ja üldjuhul ka madalamad intressid, mis vähendavad laenu kogukulu. Nii saavad laenuvõtjad teha igakuiselt väiksemaid autolaenu makseid ning tingida ka mugavamat maksegraafikut. Esiteks tuleb teil leida sobiv refinantseerimislaen ja siis esitada laenupakkujale taotlus.

Kui laenutaotlus on heakskiidetud ning olete tõestanud laenuandjale oma maksevõime, maksab laenuandja vanad laenud välja ning asendab need 1 suurema refinantseerimislaenuga. Autolaenu refinantseerimisega saate säästa nii raha, kui ka vähendada oma igakuiseid makseid. Kuid refinantseerimisega võivad kaasneda ka lisakulud, nii et pidage seda meeles.

Autolaenu Eelised

Autolaenuga kaasnevad järgmised eelised:

 • Annab võimaluse soetada uue või kasutatud turvalise ning mugava sõiduki
 • Saab uuendada oma sõiduvalikut ning muuta reisimise mugavamaks
 • Võimalik soetada sõiduk odavamalt ning kiiremini
 • Aitab vältida sõiduki soetamisega seotud suuremaid investeeringuid

Küsimused

Autolaenu kohta on päris palju informatsiooni internetis kuid alati on hea leida selgitust oma küsimustele.

Kuidas maksta autolaenu tagasi?

Autolaenu tagasimaksmine on päris lihtne ning hõlmab tavaliselt regulaarseid igakuiseid makseid, mis sisaldavad intressi ning laenu põhiosa. Intressimäär lepitakse kokku inviduaalselt laenuandjaga ning see võib erineda sõltuvalt laenu summast jne. Laenu põhiosa makstakse 1 kord, kui laenu tähtaeg on juba täitunud.

Autolaenu puhul saab tagasimakseid teha ka ette ning laenu tagasimaksmise alguses on intress ka kõrgem. Kui te tasute laenu järjepidevalt ning õigeaegselt, on laenu tagasimaksmise aeg lühem ning samuti ka intressimakse kogusumma väiksem.

Millised on autolaenu refinantseerimise võimalused?

Autolaenu refinantseerimine on kasulik sest see aitab teil saada paremaid laenutingimusi ning vähendab intressimäära või kuumakseid.

Autolaenu refinantseerimiseks on mitmeid võimalusi:

 • Uue autolaenu võtmine – aitab saada paremaid laenutingimusi ning madalamat intressimäära/kuumakseid.
 • Autolaenu ümberarvestamine – vähendab laenu kuumakseid ning annab võimaluse kokkuleppida väiksemaid kuumakseid.
 • Autolaenu refinantseerimine – võimaldab vahetada varasemat autolaenu väiksema intressimäära ning kuumakse vastu.

Kuidas vältida autolaenu ebaseaduslikku kasutamist?

Alati kontrollige, et kõik vajalikud dokumendid on täidetud vastavalt nõuetele. Vaadake üle ka kõik laenutingimused, nii et need on selgesti arusaadavad. Laenuandja on alati kohustatud andma teile ülevaate kogu tehingust nagu näiteks krediidi kulud, intressimäär ja tagasimaksmise võimalused.

On oluline ka hinnata oma finantsolukorda ning laenu vajadusi, et veenduda kas teil on piisavalt rahalist vara et laenu tagasi maksta. Vältige laenu võtmisel liiga suuri summasid ja intressimäära ning arvestage sellega et kui te ei suuda laenu õigeaegselt tagasi maksta, võivad teil tekkida ka lisakulud.

Kontrollige kas teie laenuandja on õigustatud ning vastab seadusele, selle jaoks on vaja taotleda ka selle kohta ka ametlikku dokumentatsiooni. Hoidke alles kõik laenuandja poolt esitatud dokumendid ning tingimused ja kõik laenu kohta tehtud maksed. See aitab teil hästi jälgida oma laenu protsessi.

Kas autolaenu saamiseks on vaja sissemaksu?

Autolaenu saamiseks on vaja teha sissemakse. Sissemakse suurus sõltub laenuandjast ning võib olla nii väike kui suur. Sissemakse katab osa autolaenu kuludest ning aitab teil vähendada intressimäära ja laenu tagasimakse summat. Kuid sellise maksega kaasneb ka risk et kui laenutaotleja ei suuda hiljem laenu tagasi maksta, on sissemakse kaotatud.

Enne sissemakse tegemist, kaaluge alati läbi hoolikalt oma võimalused laenu tagasi maksmiseks.

Millised on autolaenu tagasimakse tähtajad?

Enamik laenuandjaid pakub tavaliselt 6-kuulisi, 12-kuulisi, 36-kuulisi või 60-kuulisi tähtaegu. Tagasimakse tähtaegu saab muuta aga ainult siis kui laenuandja sellega nõustub.

Kas on võimalik taotleda autolaenu, kui puudub krediidiajalugu?

Autolaenu ei ole võimalik taotleda ilma krediidiajalugu näitamata. Krediidiajalugu on tähtis, sest see näitab krediidiasutusele kuidas te olete varem oma rahaliste kohustustega ning laenudega toime tulnud. Enamus laenufirmad ei anna laenu kui teil pole krediidi ajalugu sest siis pole võimalik teie maksmisvõimekust hinnata.

Mõned laenupakkujad võivad teha küll erandeid, kui teil on selleks piisavalt sobiv sissetulek ning püsiv töökoht. Alati on võimalik ka leida laenufirmasid, mis pakuvad suuremaid intressimäärasid, et saada laenu.

Kas on võimalik autolaenu taotlemiseks võtta ühendust välismaal asuva pangaga?

Autolaenu saamiseks saab võtta ühendust ka välismaal asuva pangaga. Välismaal asuva pangaga laenu taotlemine ei ole tavaliselt keeruline, kuid alati tuleb kindlaks teha millised on teie riigis kehtivad seadused seoses laenuga. Enne autolaenu taotlemist veenduge et teil on piisavalt sääste, et laenu tagasi maksta.

Alati tuleb ka arvestada sellega, et välismaal asuva panga laenu pakkumised võivad olla kallimad.

Kas autolaenu saamiseks on vaja kindlustust?

Autolaenu saamiseks on vaja kindlustust. Enamik laenuandjaid nõuab auto kindlustust, ning see on vajalik sest siis saab laenuandja laenu tagasi kui auto varastatakse või vigastatakse. Sellepärast on parem kui teil on olemas kindlustuspoliis, mis katab auto kahju või varastamise.

Kas autolaenu saab taotleda veebis?

Autolaenu saab taotleda veebi teel, sest enamik laenuandjaid pakub võimalust taotleda autolaenu interneti teel. Sellise laenu taotlemisel tuleb veebis täita lühikene taotluse vorm, mis sisaldab teie isiklikke andmeid nagu näiteks nimi, aadress, telefoninumber, pangakonto ja sissetulek.

Peale taotluse esitamist nõutakse tavaliselt ka lisa dokumente, mis tõendavad teie identiteeti, sissetulekuid ja krediidi ajalugu. Kuid kõik nõuded on täidetud ning laen on heaks kiidetud, saate te teada ka lepingu tingimused ning intressimäärad.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *