Eraisiku Laen – Laenu Taotlemine Eraisikult

Eraisiku laenEraisiku laen ehk eralaen on laen, mida saab eraisik taotleda eraisikult. Sellise laenu puhul ei kehti tavalised intressimäärad või tingimused. Eraisiku laenu on võimalik saada kiiremini ja odavamalt ning selleks ei pea taotleja pangalaenu tingimustega nõustuma.

Eraisiku Laenu Otstarve

Enne kui inimene taotleb eraisiku laenu, tekib neil kindlasti ka küsimus: “Miks võtta eraisiku laenu?” või “Millised kulud katab eraisiku laen?”. Meie kaudu saate rohkem teavet selle kohta ning siin oleme välja toonud kõige sobilikumad põhjused eraisiku laenu võtmiseks.

Eraisiku laenu saab kasutada erinevaks otstarbeks:

 • Suuremate summade kulutamiseks
 • Oluliste ostude tegemiseks
 • Investeerimiseks
 • Rahalise stressi ja säästmise vältimiseks
 • Krediidiskoori parandamiseks

Eraisiku Laenu Tingimused ja Nõuded

Enne kui eralaenu taotlete, oleks kasulik enda jaoks välja selgitada, kas olete sellise laenu jaoks sobilik kandidaat. Muidugi võivad laenuandjate nõuded erineda, kuid siin oleme kirja pannud üleüldised tingimused ja nõuded.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Eraisiku Laenu Pakkumised

Interneti teel pakuvad paljud eraisikud laenu ning siin oleme me välja toonud kõige paremad laenud eraisikult eraisikule! Siin on välja toodud nii tagatiseta laenud eraisikule kui ka tagatisega, seega valige enda jaoks kõige sobivam. Kõige tähtsam on see, et teie poolt valitud laen on soodne.

Bondora

(Tagatiseta)

Intress: alates 8.55%

Laenusumma: 100 € – 10 000 €

Laenuperiood: 3 kuud kuni 5 aastat

Kreditex

(Kinnisvara tagatisel)

Intress: individuaalne

Laenusumma: 5 000 € – 500 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 15 aastat

Kreditum

Intress: 7.9%

Laenusumma: 100 € – 25 000 €

Laenuperiood: 3 kuud kuni 7 aastat

Eraisiku Laenu Taotlemine

Kui soovite võtta laenu eraisikult eraisikule, on tähtis enda jaoks selgeks teha mis laenusummat te vajate, ning milliseks otstarbeks seda kasutaksite. Eraisiku laenu võtmine ei tohiks olla impulsiivne otsus ning selleks tuleks oma otsus hoolikalt läbi kaaluda. Ning alles siis, kui olete veendunud et olete valmis vastutama uue finantskohustuse eest, võtke laenu.

1. Eraisiku Laenuandja Valimine

Eraisiku laenu taotlemise esimeseks sammuks on laenuandja leidmine, kes sellist laenu pakub. Selleks tuleb esiteks võrrelda erinevaid laenupakkumisi, võttes arvesse tingimusi, nõudeid, ja intressimäärasid. Ja kui kõige soodsam laen on leitud, tuleb ka valitud laenuandja veebilehel täita laenutaotlus. Taotluses on kirjas teie isikuandmed ning kõik muu vajalik informatsioon.

Alati pidage meeles et, laenuandjate tingimused ja intressid võivad erineda ning esimene laenupakkumine ei pruugi olla kõige soodsam!

Nõutud Isikuandmed

Eriaisiku laenutaotluse täitmisel tuleb tavaliselt sisestada ka isikuandmed: eesnimi, perekonnanimi, isikukood, telefoninumber, e-posti aadress, elukoha aadress, arvelduskonto number, sissetulek, ja ka laenu eesmärk.

2. Eraisiku Laenu Dokumentide Esitamine

Laenu saamiseks on kõige tähtsam kinnitada laenuandjale, et olete maksevõimeline ja usaldusväärne. Eraisiku laenu puhul tehakse taotlejale taustakontroll ja nõutakse kindlasti ka erinevaid dokumente, mis tõendavad teie sissetulekut ja varasemat makseajalugu. Samuti küsitakse ka paar küsimust ilmselt laenu võtmise põhjuse kohta ja tähtis on see, et teie krediidiskoor on pigem positiivne.

Kõik teie poolt esitatud andmed ning dokumendid peavad olema ajaokohased ja korrektsed. Nii väldite viivitusi laenu kättesaamisega ja laenuandja on ka paremini veendunud teie usaldusväärsuses. Kui taotlete tagatiseta laenu eraisikult eraisikule, ei ole vaja dokumente tagatise kohta, kuid kui taotlete tagatisega, nõutakse ka tagatise kohta dokumente.

Vajalikud Dokumendid

Eraisiku laenu taotlemisel nõuavad laenuandjad järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport.

3. Eraisiku Laenulepingu Sõlmimine

Kui teie laenutaotlus on heakskiidetud, saadetakse teile laenuleping, mis sisaldab kindlaksmääratud tingimusi ja intressi. Alati tuleb laenuleping hoolikalt läbi lugeda ning seal ära märgitud tingimustega ka nõustuda. Lepingut saab interneti teel allkirjastada digitaalselt.

Kui eraisiku laenuleping on sõlmitud ning laenu tagasimakse tähtajad on kokkulepitud, väljastatakse teile laen. Laenuraha saadetakse teie poolt valitud pangakontole ja siis saate raha kasutada enda jaoks vajalikuks otstarbeks.

Eraisiku Laenu Tagasimaksed

Eraisiku laenu puhul makstakse laenu tagasi vastavalt maksegraafikule, kokkulepitud tähtajaks. Laenu tuleb tasuda kokkulepitud tähtajaks ja kui laenu ei tagastata õigeaegselt, on laenuandjal õigus muuta intressid kõrgemaks ning nõuda ka kahjutasu. Eraisiku tagastamiseks võidakse nõuda ka tagatist kuid mitte alati, ning laenuandjad võivad esitada laenu saamiseks erinevad nõuded.

Eraisiku Laenu Maksegraafik

Eraisiku laenu tagasimakseid on võimalik teha kas igakuiselt osamaksetega või siis ühekordse kogusumma maksega. Maksegraafikut saab tavaliselt ka muuta, aga selleks tuleb kindlasti võtta ühendust oma laenuandjaga. Tagasimakse tähtaegu saab vajaduse korral edasi lükata ning saadaval on ka ettemakse võimalus.

Eraisiku Laenu Intressimäärad

Kui eraisik annab laenu, on intressimäärad keskmiselt 4% – 10% aastas ning need varieeruvad sõltuvalt laenuandjast, teie maksevõimest ning ka laenusummast. Ja pidage meeles, et eraisiku laenude puhul kehtivad tavaliselt teistsugused intressid ja tingimused.

Eraisiku Laenu Eelised

Eraisiku laenu võtmisega kaasnevad erinevad eelised:

 • Väiksem intress
 • Kiirem taotlemine
 • Võimalus saada ilma tagatiseta
 • Võimalus saada väiksemate summade jaoks
 • Saab taotleda isiklikuks või ärieesmärkideks

Küsimused

Kui soovite eraisiku laenu taotleda, tekib kindlasti teil ka küsimusi. Siin on kirjas kõige populaarsemad küsimused ning ka nende vastused.

Kuidas saab eraisiku laenu taotleda?

Eraisiku laenu taotlemiseks tuleb esmalt leida sobivaim laenuandja, kes pakub kõige soodsamaid intresse ning parimaid tingimusi. Selleks võite külastada erinevaid pangakontoreid ja kasutada internetipanku või eraisikute teenuseportaale. Siis tuleb teil täita laenutaotlus ning esitada ka laenuandja poolt nõutud dokumendid.

Vajalikud dokumendid on kindlasti makse- ja sissetulekudeklaratsioon ning ka töötõend. Kõige tähtsam on enda makevõimekuse tõendamine, sest see näitab laenuandjale, et te olete võimeline laenu tagasi maksma. Siis kontrollitakse üle teie laenutaotlus ning kui see on heaks kiidetud, väljastatakse teile laen.

Kas eraisiku laenuks peab sissemaksu maksma?

Eraisiku laenu puhul pole sissemakse alati nõutud, kuid paljud eraisikud pakuvad laenu, milleks on tavaliselt vaja teha ka sissemakset. Sissemakse on väike osa laenu kogusummast ning ei ulatu tavaliselt kõrgemaks kui 20% laenusummast. Sissemakse on tähtis, sest see näitab et laenutaotleja on vastutustundlik laenu tagasi tasumisel. Nii et laenu saamiseks tuleb tavaliselt ka sissemaksu maksta.

Kas eraisiku laenu tagasimakseid saab teha enne tähtaega?

Eraisiku laenu puhul on võimalik teha tagasimakseid enne kokkulepitud tähtaega. Mõned krediidiasutused võivad küll nõuda lisatasu selle eest. Kui soovite teha tagasimakseid varem, võite vabastada end ka intressidest. Alati tuleb kontrollida, kas laenuandja pakub teile sellist võimalust ning kui palju selle eest tasuma peab.

Kui laenuandjale sobib laenu ennetähtaegne tagasimaksmine, sõlmitakse ka selle alusel uus laenuleping.

Kas eraisiku laenu saamiseks on vaja krediitkaarti?

Eraisiku laenu taotlemiseks ei ole alati vaja krediitkaarti. Laenuandjate nõuded erinevad, ning alati tuleb üle kontrollida laenutingimused ja nõuded. Mõned laenuandjad võivad nõuda krediitkaarti, kuid on ka olemas laenuandjaid kes seda ei nõua.

Kas eraisiku laenu taotlemisel võib teha erandeid?

Eraisiku laenu taotlemisel on võimalik teha erandeid. See sõltub tavaliselt teie sissetulekutest ning väljaminekutest. Alati on võimalik saada laenupakkumist erineva intressimäära, laenu pikkuse, ja tagasimakse meetodiga. Kui te olete oma maksete suhtes usaldusväärne ning vastutustundlik, võib laenuandja teha teile erandeid, suurendades laenusummat või vähendades intressimäära.

Kas eraisiku laenu saamiseks on vaja tagatist?

Eraisiku laenu taotlemisel pole alati vaja esitada tagatist. Paljud laenuandjad nõuavad küll tagatist, aga nõuded erinevad sõltuvalt laenuandjast. Kui soovite saada eraisiku laenu ilma tagatiseta, siis tuleb teil leida selleks sobiv laenuandja, kes pakub teile sellist võimalust.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *