Kiirlaen – Kiire Paindlik Laen Eraisikule

Kiirlaen

Kiirlaen on kiire lühiajaline paindlik laen, mis on loodud selleks, et aidata inimestel oma äritegevuse ja finantskohustuste ajal paremini hakkama saada. Selle taotlemine on lihtsam, sest sellise laenu puhul läheb teil vaja vähem aega ning raha. Kiirlaen sarnaneb ka suuresti väikelaenuga ja mõlema laenu puhul on võimalik saada soodsamaid intressimäärasid.

Kiirlaenu Kasutamisvõimalused

Alati tekib laenutaotlejatel küsimus: “Aga mida üldse katab kiirlaen?” või “Mis olukorraks peaksin ma kiirlaenu võtma?”. Ja et leida sellisele küsimusele vastus, oleme me välja toonud kõik põhjused, mille jaoks kiirlaenu oleks mõistlik taotleda.

Kiirlaenu võtmine on mõistlik erinevatel juhtudel:  

 • Äkilised väljaminekud
 • Haigekulud
 • Remonditööd
 • Ettevõtte asutuse loomine
 • Investeerimine

Kiirlaenu Nõuded ja Tingimused

Enne kui taotlete kiirlaenu, soovitame üle kontrollida ka kõik laenutingimused ja nõuded, et veenduda kas te olete sobiv kandidaat sellise laenu saamiseks. Laenutingimused ning nõuded võivad erineda, sõltuvalt kust asutusest te laenate ja siin oleme välja toonud pigem üleüldised nõuded. Nii säästame teie aega ja saate kiiremini selgust laenu võtmise otsuses!

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Kiirlaenu Pakkumised

Eestis on palju erinevaid kiirlaene, mis on kõik soodsad ja pakuvad head intressimäära. Soovitan alati enne laenu võtmist võrrelda erinevaid laene, et leiaksite endale kõige sobivamad laenud.

Coop Pank

Laenusumma: 300 € – 25 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Intress: alates 7.9%

Inbank

Laenusumma: 1 000 € – 15 000 €

Laenuperiood: 12 kuud kuni 6 aastat

Intress: alates 8.9%

LHV

Laenusumma: 200 € – 15 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 6 aastat

Intress: alates 7.9%

Kiirlaenu Taotlemine

Enne kiirlaenu taotlemist, tehke enda jaoks kindlaks mis laenusummat te vajate ning mille jaoks te seda kasutaksite. Alati tuleb hoolikalt läbi mõelda oma otsus ning laenu võtmine ei tohiks olla kuidagi impulsiivne. Ja alles siis, kui olete täiesti veendunud et olete valmis võtma uue finantskohustuse, vaid siis võtke laenu.

1. Kiirlaenuandja Valimine

Kiirlaenu taotlemise esimeseks sammuks on õige laenuandja leidmine, kes sellist laenu teile pakub. Seepärast on tähtis võrrelda interneti teel erinevaid laenupakkumisi. Kõige olulisem kriteerium on intressimäärad,  laenutingimused, ja nõuded. Kui olete leidnud enda jaoks kõige soodsama pakkumise, peate lihtsalt valitud laenuandja veebilehel esitama laenutaotluse.

Pidage meeles et, laenuandjate tingimused ning intressid võivad suuresti erineda ja esimene pakkumine pole alati kõige parem! Kui soovite taotleda laenu pangast, peab tavaliselt ka sisse logima enda smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga. Kui aga taotlete mõnelt muult finantsteenuselt, tuleb esitada enda isikuandmed manuaalselt ilma sisse logimata.

Nõutud Isikuandmed

Kiirlaenu taotluse esitamiseks tuleb tavaliselt sisestada ka isikuandmed: eesnimi, perekonnanimi, isikukood, telefoninumber, e-posti aadress, elukoha aadress, arvelduskonto number, sissetulek, ja ka laenu eesmärk.

2. Kiirlaenu Dokumentide Esitamine

Laenu taotlemisel on kõige tähtsam laenuandjale kinnitada, et olete usaldusväärne ja maksevõimeline. Seega nõutakse ka kiirlaenu puhul erinevaid isikuandmeid ja dokumente. Laenuandjad teevad alati taotlejale taustakontrolli ning küsivad kindlasti ka paar küsimust.

Alati tuleb ka arvestada sellega, et tehakse krediidikontroll ja kõik teie poolt esitatud andmed ning dokumendid peavad olema ajaokohased ja korrektsed. Nii väldite igasuguseid viivitusi laenu saamisega ja laenuandja võib veenduda teie usaldusväärsuses.

Vajalikud Dokumendid

Kiirlaenu puhul nõutakse tavaliselt järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, ja krediidireitingu raport.

3. Kiirlaenu Lepingu Sõlmimine

Lõpuks, kui kõik vajalikud andmed on üle kontrollitud ning dokumendid vastavad laenuandja nõuetele, sõlmitakse teiega laenuleping. Kiirlaenu lepingus on kirjas kõik laenutingimused, taotleja kohustused, intressimäärad, taotletav laenusumma suurus, tagasimakse tähtajad, ja muud võimalikud lisakulud.

On eriti tähtis, et laenuvõtja on läbi lugenud kõik laenuandja poolt väljastatud dokumendid ning veendunud, et kõik on selgesti ja arusaadavalt kirja pandud. Siis kui olete nõus laenuandja tingimustega ning olete kindel et suudate laenu tagasimakseid sooritada, tuleb teil leping allkirjastada. Peale seda väljastatakse laen ning raha laekub peagi teie kontole.

Kiirlaenu Taotlemine Maksehäirega

Kiirlaenu saab taotleda maksehäirega, aga ainult siis kui teie maksehäire pole liiga suur. Maksehäire on kohustus, mis on jäänud laenuvõtjal tasumata ja mille eest on tema nimele kohustus sõlmitud. Sellise kiirlaenu saamiseks tuleb esitada oma andmed ning siis kontrollitakse üle teie krediidiskoor. Laenuandja võib teilt nõuda ka muid dokumente nagu näiteks maksehäire lahendamise kinnitust või sissetuleku kohta tõendit.

Kui krediidiskoori kontroll on läbiviidud ning maksuhäire pole äärmiselt suur, on teil võimalik laenu saada. See on mugav lahendus, kui te ei soovi oodata kuni teie maksehäired on lahendatud. Kuid alati enne kiirlaenu võtmist peaksite veenduma, et teil on piisavalt sissetulekut laenu tagasimaksmiseks.

Kiirlaenu Taotlemine Ilma Konto Väljavõtteta

Kiirlaenu saab taotleda ka ilma pangakonto väljavõtteta. Selline laen on eriti mugav sest see võimaldab teil vältida nõudvate dokumentide ning paberimajandusprotsesside täitmist. Sellise laenu puhul peate esitama muid isikut tõendavaid dokumente nagu näiteks sotsiaalkindlustuse dokumendid, elukohataotlused, või muud tõendid.

Kui kõik dokumendid on üle kontrollitud ning vastavad nõuetele, saate te ka laenu. Peale taotluse heaks kiitmist saadetakse teile laenusumma ning laenu tingimused/kohustused. Siis tuleb teil laenu tagasi maksta ettenähtud ajakava näol, mis on kirja pandud ka lepingus.

Kiirlaenu Tagasimaksed

See, et kiirlaenu tagasimakseid oleks taotlejal lihtsam järgida, koostatakse alati koos laenuandjaga kindel maksegraafik. Maksegraafikus on kirjas kõik laenuga seonduvad tähtajad, maksete suurused, intressid, ja lisatasud. Laenuvõtja peab alati järgima laenutingimusi ja kohustusi, ning laenu tagastama õigeaegselt, vastavalt kokkuleppele.

Kiirlaenu Maksegraafik

Eriti hea on see, et kiirlaenu puhul saab valida kas tagasimaksmine toimub igakuiste osamaksetega või siis ühekordse kogusumma maksega. Eri juhtudel on võimalik ka teha ettemakseid või muuta maksegraafikut, aga selleks peab sellega ka laenuandja nõustuma. Alati tuleb laenuandjale märku anda, kui midagi on muutunud tagasimaksete sooritamisega.

Kiirlaenu Tasumise Viisid

Kiirlaenu tagasimakseid saab tavaliselt teostada: panga ülekandega, automaatmaksega, internetipanga teel, maksekaardiga, mobiilmaksega, posti teel, ja ka sularahaga.

Kiirlaenuga Kaasnevad Tasud

Kiirlaenu puhul oleme me kuulnud igasuguseid küsimusi kaasnevate lisakulude ning intresside kohta. Üldjuhul kaasnevad laenuga järgmised tasud: intress, lepingutasu, ja notaritasu. Kuid see kõik sõltub valitud laenuandja laenutingimustest.

Küsimused

Alati tekib küsimusi ning eriti siis kui kiirlaenu esimest korda taotlete. Siin on kirjas kõige populaarsemad küsimused kiirlaenu teema kohta ning ka vastused.

Kaua läheb aega kiirlaenu väljastamisega?

Kiirlaenu taotlemise kiirus sõltub taotleja isikuandmete ning eelneva krediidihistooria kontrollimisest. Kui kõik vajalikud andmed on õigesti sisestatud ning kontrollitud, on laenu võimalik kätte saada vaid mõne minuti jooksul. Vahepeal võib ka laenu saamise aeg ulatuda üle 1 tunni aga see kõik sõltub teie koostööst laenuandjaga.

Mida tuleb arvestada kiirlaenu taotlemisel?

Kiirlaen on hea kui vajate kiiresti rahalist abi, kuid see võib kaasa tuua ka märkimisväärseid intresse. Alati arvestage laenu tingimustega ning intressimääradega. Võtke laenu ainult siis kui olete 100% kindel et suudate laenu tagasi maksta õigeks ajaks.

Kuidas kiirlaenu taotleda?

Esiteks leidke endale sobiv laenuandja kes pakub teile kõige paremat kiirlaenu. Seejärel täitke laenu taotlus ning esitage kõik vajalikud dokumendid ja informatsioon mis on nõutud. Siis oodake laenuandjalt vastust ning kui taotlus on heaks kiidetud, saate ilusti laenu.

Kas kiirlaenu on võimalik saada ilma tagatiseta?

Kiirlaenu saamine ilma tagatiseta on võimalik, kuid selleks tuleb täita teatud tingimused. Selliseks laenuks peate olema te vähemalt 21-aastane ning omama piisavat sissetulekut. On vajalik esitada oma isikuandmed, dokumendid ning viimase paari kuu pangakonto sissetulekuga seotud tõendid.

Siis teeb laenuandja otsuse ning kui laen on heaks kiidetud, peate hakkama vastavat intressi ning laenu summat järk-järgult tagasi maksma.

Millised on kiirlaenu intressimäärad?

Intressimäärade ulatus võib olla väga erinev, kuid tavaliselt on intressimäärad kõrgemad, kuna kiirlaenuandjad võivad olla riskantsemad kui traditsioonilised pangad. Tuleb ära märkida, et vahest võib intressimäär ulatuda isegi üle 100%, seetõttu on oluline läbi mõelda oma olukord ning laenu tingimused.

Kas kiirlaenu on võimalik saada ilma sissetulekuta?

Kiirlaenu saab taotleda ilma sissetulekuta, kuid siis kehtivad ka teistsugused laenutingimused, nagu näiteks väiksem laenusumma võimalus ja kõrgem intressimäär. Kiirlaenude pakkujad ei soovi tavaliselt laenata isikule, kellel puudub stabiilne sissetulek, sest nii võtavad nad suurema riski. Seepärast nõutakse siis ka tavaliselt tagatist, ning selleks võib olla kas kinnisvara või auto.

Kuidas ja kui kiiresti saab kiirlaenu tagasi maksta?

Kiirlaenu makstakse tagasi tavaliselt 12 kuud kuid see sõltub enamasti laenuandjast ning kokkulepitud tähtaegadest. Laenuandja võib ka teha erandeid ning pakkuda erinevaid võimalusi kuidas laenu tagasi maksta nagu näiteks väiksemad osamaksed, või suurem aja periood.

Tavaliselt on kiirlaenu tagasimaksmine suhteliselt lihtne protsess ning kõige tähtsam on laenu õigeaegne tagasi maksmine. Seda saate tasuda näiteks kasutades oma pangakontot ning see on tavaliselt kõige mugavam viis.

Millised on kiirlaenu riskid?

Kiirlaenuga kaasnevad järgmised riskid:

 • Kõrged intressimäärad, mis võivad suurendada tagasimaksete kogusummat
 • Kaasnevad erinevad lisakulud
 • Võib tekkida suurem võlgnevus
 • Igasugused kohtukulud, kui laenu ei tagasimaksed ei toimu õigeaegselt
 • Väärtpaberite või tagatisvara võimalik kaotus

Kas kiirlaenu võib taotleda internetist?

Kiirlaenu on võimalik taotleda internetist. Enamik kiirlaenuandjaid pakuvad interneti kaudu taotlemise võimalust ning see on kõige mugavam ja lihtsam viis sellise laenu saamiseks.

Kuidas otsustab kiirlaenuandja, kellele ta laenab?

Kiirlaenuandja kasutab laenu andmise otsustamiseks kindlaid kriteeriume. Need kriteeriumid sisaldavad tavaliselt laenuvõtja vanust, sissetuleku tüüpi ning suurust, ja kohustuste täitmist. Laenuandjad kontrollivad teie tausta ning siis veenduvad kas te olete piisavalt vastutustundlik ja võimeline ka laenu tagasi maksma. Kiirlaenu saamiseks peate kõik laenuandja poolt antud kriteeriumid täitma.

Kuidas vältida kiirlaenude pettust?

Kiirlaenu pettuse vältimiseks peab esmalt uurima kõiki laenuandjaid ning nende poolt pakutavaid tingimusi. Vaadake üle intressimäärad ja kõik kaasaarvatud tasud, ning mõelge läbi kas need on liiga kallid. Siis valige endale kõige sobivam laen ning kontrollige üle kas valitud laenuandja on usaldusväärne ning Eesti Finantsinspektsiooni poolt sertifitseeritud.

Tähtis on ka uurida kas teil on võimalik nõuda kahju hüvitamist. Kui laenuandja pakub teile liiga madalat intressimäära ning väidab pole vaja esitada dokumente, või teha krediidikontrolli, siis pole laenuandja usaldusväärne. Kui tekib kahtlus, pöörduge Eesti Finantsinspektsiooni poole.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *