Kodulaen – Eluaseme ja Renoveerimise Laen

kodulaenKodulaen ehk eluasemelaen on laen, mida saab taotleda, et rahastada oma eluaseme ostmist. Sellist laenu saab kasutada kodu ostmiseks, renoveerimiseks, remontimiseks, või kodu laiendamiseks ja seda saab taotleda pankadelt või teistelt finantsasutustelt. Kodulaenu tingimused sõltuvad tavaliselt teie sissetulekust, krediidiskoorist ja eelnevast laenukogemusest.

Kodulaenu Kasutamisvõimalused

Esimene küsimus enne kodulaenu taotlemist on alati: “Millal peaksin ma kodulaenu kaaluma?” või siis “Mis kulud katab kodulaen?”. Ja selleks olete te jõudnud õigesse kohta, sest meie selgitame ära mis juhtudel tuleks kodulaenu võtta. Nii säästame teie aega ja loodetavasti saate ka targemaks kodulaenu teema kohta!

Kodulaenu võtmine on mõistlik järgmistel juhtudel:

 • Maja, korteri või muu kinnisvara soetamine
 • Kodu renoveerimine ja remont
 • Kodu müümine (suurendab kodu väärtust)

Kodulaenu Nõuded ja Tingimused

Enne kodulaenu ehk eluasemelaenu taotlemist, tuleks ka hoolikalt üle kontrollida ning läbi lugeda kõik sellise laenuga kaasnevad nõuded ja tingimused. Ainult nii saate te teada, kas olete sobilik kandidaat kodulaenu saamiseks! Ja pidage meeles, et meie poolt pakutud eluasemelaenu nõuded ja tingimused võivad teie poolt valitud laenuandjast natukene erineda.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Kodulaenu Pakkumised

Siin on kirjas kõige usaldusväärsemad kodulaenu pakkujad! Valige enda jaoks kõige sobivam ja soodsaim kodulaen, ning võrrelge alati laenuandjate poolt pakutud laenutingimusi ja intressimäärasid.

LHV

Laenusumma: 20 000€ – 500 000€

Laenuperiood: 1 kuu kuni 30 aastat

Intress: alates 5.25%

Swedbank

Laenusumma: alates 20 000€

Laenuperiood: 1 aasta kuni 30 aastat

Intress: alates 1.69%

Coop

Laenusumma: 7 500€ – 500 000€

Laenuperiood: 1 aasta kuni 30 aastat

Intress: alates 1.9%

Bigbank

Laenusumma: 25 000€ – 500 000€

Laenuperiood: 1 aasta kuni 30 aastat

Intress: alates 1.8%

Luminor

Laenusumma: 10 000€ – 700 000€

Laenuperiood: 1 aasta kuni 30 aastat

Intress: alates 4,6%

SEB

Laenusumma: alates 10 000€

Laenuperiood: 1 kuu kuni 30 aastat

Intress: individuaalne

Kodulaenu Taotlemine

Nii, olete juba mõelnud kodulaenu taotlemise peale aga ikkagist tuleb teil ka välja selgitada, mis summas teil laenu vaja lähen ning mis otstarbeks te seda ka kasutate. Kui laenu võtmise põhjus ning eesmärk on paika pandud, on ka taotlemine sedavõrd lihtsam. Eluasemelaenu taotlemine ei tohiks ikkagist olla impulsiivne otsus! Ja taotlege laenu alles siis, kui olete ka täis südamega valmis võtma uut finantskohustust.

Märgin ka ära kohe siin, et kodulaenu taotlemine sarnaneb ka autolaenu taotlemise protsessiga. Mõlemad laenud aitavad taotlejatel teha olulisi kulutusi, mis panustavad suuresti kogu pere tulevikku.

1. Kodulaenuandja Valimine

Esimeseks kodulaenu sammuks on õige laenuandja valimine, ehk siis see kes sellist laenu pakub. Selleks soovitame interneti teel võrrelda erinevaid laenupakkumisi. Kõige vajalikum kriteerium, mida tuleb järgida, on intressimäära protsent, laenutingimused, ja nõuded. Kui kõige soodsam pakkumine on valitud, tuleb ka valitud laenuandja veebilehel esitada laenutaotlus.

Alati pidage ka meeles et, laenuandjate tingimused ning intressimäärad võivad kindlasti erineda. Ja esimene laenupakkumine, mille otsa te satute, ei pruugi olla kõige parem! Kui taotlete kodulaenu panga kaudu, tuleb tavaliselt sisse logida enda smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga. Kui aga taotlete laenu aga mõnelt muult finantsteenuselt, tuleb tavaliselt esitada enda isikuandmed manuaalselt.

Nõutud Isikuandmed

Kodulaenu taotluse esitamisel tuleb tavaliselt sisestada järgmised isikuandmed: eesnimi, perekonnanimi, isikukood, telefoninumber, e-posti aadress, elukoha aadress, arvelduskonto number, sissetulek, ja ka laenu eesmärk.

2. Kodulaenu Dokumentide Esitamine

Eluasemelaenu taotlemisel on väga tähtis laenuandjale kinnitada, et olete piisavalt maksevõimeline ja usaldusväärne. Seepärast tuleb kodulaenu puhul esitada vajalikud isikuandmed ja dokumendid. Tuleb ka arvestada sellega, et laenuandjad teevad tavaliselt krediidikontrolli ja küsivad ilmselt ka paar küsimust.

Siis kontrollitakse teie isikuandmeid ning teie poolt esitatud dokumente, mis on seotud teie finantsolukorraga. Kõik laenuvõtja poolt esitatud dokumendid peavad olema korrektsed ning ajakohased. See on tähtis sest nii väldite viivitusi laenu taotlemisega ja laenuandja on ka paremini veendunud teie usaldusväärsuses.

Vajalikud Dokumendid

Kodulaenu taotlemisel nõuavad laenuandjad üldjuhul järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport.

3. Kodulaenu Lepingu Sõlmimine

Kui teie laenutaotlus on heaks kiidetud laenuandja poolt, tuleb teil allkirjastada laenuleping. Kodulaenu lepingus on kirjas laenutingimused, taotleja kohustused, intressimäärad, laenusumma suurus, tagasimakse tähtajad, ja muud võimalikud lisakulud. Tähtis oleks see, et laenuvõtja loeks läbi kõik laenuandja poolt väljastatud dokumendid ning veenduks et need on selgesti arusaadavad.

Ja alles siis kui olete nõus laenuandja tingimustega ning olete kindel et suudate laenu tagasimakseid sooritada, tuleb teil leping allkirjastada. Peale seda väljastatakse laen ning raha laekub peagi teie kontole.

Kodulaen Kinnisvara Tagatisel

Kodulaenu saab taotleda ka kinnisvara tagatisel ning see on väga tavaline meetod sellise laenu puhul. Sellise laenu puhul on võimalik taotleda laenu kuni 75% ulatuses oma kinnisvara väärtusest. Laenu saamiseks tuleb teil esitada oma kinnisvara omaniku olemasolu tõendavad dokumendid. Laenu tagasimaksmine toimub kokkulepitud ajavahemike järel.

Kui soovite võtta kodulaenu kinnisvara tagatisel, siis pakub see teile ka võimalust saada suuremas summas laenu.

Kodulaenu Tagasimaksed

Kodulaenu tagasimaksmiseks tuleb koostada ajakava ehk maksegraafik, mille alusel laenu tagasi makstakse. Eluasemelaenu tuleb alati tagasi maksta õigeaegselt ehk kokkulepitud tähtajaks, et vältida võimalikke lisakulusid ja kõrgemaid intresse. Ning kui uus eluase on ostetud, võib ka vaja minna sisustuslaenu, millega saab taotleja soetada endale uut mööblit või sisustust. Õige mööbel teeb uue kodu hubaseks ning aitab kogu perel luua ilusamaid mälestusi.

Kodulaenu Maksegraafik

Kodulaenu tagasimaksegraafikus on ära märgitud laenusumma, intressimäärad, tähtajad ja laenuga kaasnevad lisakulud. Kodulaenu makstakse tavaliselt tagasi igakuiselt osamaksetega koos intressiga. Samuti saab laenu kogusummat tasuda ühekordselt kindlaks tähtajaks, teha ettemakseid, või taotleda maksepuhkust, aga selleks tuleb saada ka laenuandja nõusolek.

Maksegraafiku muutmine võib kaasa tuua ka lisatasusid või intressimäära muutust, seega pidage seda meeles!

Kodulaenu Tasumise Võimalused

Kodulaenu tagasimakseid saab tavaliselt teostada: sularahaga, automaatmaksega, panga ülekandega, mobiilmaksega, maksekaardiga, pangakaardiga, posti teel, ja internetipanga teel.

Kodulaenu Intressimäärad

Kodulaenu intressimäär määrab kui palju pank võtab tasu kodulaenu võtmise eest. Selline intress on kas fikseeritud või muutuv ning osutub väga oluliseks kodulaenu võtmisel. Kodulaenu intressid võivad ka muutuda, sõltuvalt tarbijate või üldise majandusolukorra muutustest. Seetõttu on oluline hoolikalt läbi kaaluda laenuandja poolt pakutud intressimäär ning laenutingimused.

Kodulaenu Kalkulaator

Kodulaenu ehk eluasemelaenu kalkulaator on veebipõhine tööriist, mis võimaldab teil arvutada kodulaenu intressimäära, kodulaenu üldmaksumust ja makseid.Selline tööriist on väga kasulik sest see aitab teil arvestada kui palju teil raha vaja läheb ning leida sobivaim laen. Nii saate teada kui palju teil maksta on vaja ning palju te saate raha ka kokku hoida.

Kalkulaatori Kasutamine

Eluasemelaenu kalkulaatorit on võimalik leida interneti teel näiteks Swedbanki veebilehel. Kalkulaatori kasutamine on lihtne ja selleks peate sisestama: laenusumma, laenuperiood, intressimäär, ja tagasimaksegraafik.

Kodulaenu Eelised

Kodulaenuga kaasnevad päris mitmed eelised:

 • Võimalik kiiresti taotleda interneti teel
 • Saab lihtsalt finantseerida kodu renoveerimist
 • Intressid on tavaliselt madalad
 • Ei nõuta palju dokumente
 • Ei ole vaja väljastpoolt tagatist
 • Saab taotleda väikese sissetulekuga

Küsimused

Isegi kui olete juba tutvunud kodulaenu teemaga, tekib kindlasti teil küsimusi. Siit leiate vastused kõige populaarsematele küsimustele!

Kas kodulaenu saamiseks on vaja tagatist?

Kodulaenu saamiseks on vaja tagatist ning teilt võidakse nõuda et teil oleks kinnisvara, väärtpaberid või muu vara tagatiseks.

Kuidas hinnatakse kodulaenu taotlejat?

Kodulaenu puhul hinnatakse teie sissetulekut, varasemaid makseid ning olemasolevaid varasid. Sellise laenu puhul tuleb esitada dokumente, mis annavad ülevaate teie krediidi taustast, sissetulekust ning vara olemasolust. Kui olete kõik nõutud dokumendid esitanud, hinnatakse teie poolt sisestatud informatsiooni.

Lõpuks annab laenuandja teile krediidiskoori ning see aitab laenuandjal otsustada kas laenu anda või mitte.

Millised on kodulaenu intressimäärad?

Kodulaenu intressid sõltuvad laenuandja poliitikast, teie mainest ning laenuandja üldisest riskianalüüsist. Need intressid võivad varieeruda ka sõltuvalt laenu kogusummast ja tähtajast. Tavaliselt on intressimäärad 1.5% – 25%. 

Kas kodulaenu taotlemine on keeruline?

Kodulaenu taotlemine ei ole tavaliselt keeruline. Selline protsess nõuab läbimõeldud otsuseid ning teadmisi kuid on ka väga lihtsasti kättesaadav. Kodulaenu saamiseks tuleb esitada lühikene taotlus, kas siis veebi teel või kohapeal pangakontoris ning see hõlmab teie sissetulekuid ja väljaminekuid. Krediidireiting on ka väga oluline sest see peab olema teil positiivne.

Kui kõik vajalikud dokumendid on esitatud ning laenutaotlus on üle kontrollitud ja heaks kiidetud, saate te laenu.

Millised on kodulaenu maksetähtajad?

Kodulaenu maksetähtajad on ajad, mille jooksul peab kodulaenu tasuma. Eriti olulised on need maksetähtajad, sest kui te neid ei täida, võib see põhjustada krediidiskoori langust või maksehäire registreerimist.

Kodulaenu maksetähtajad on järgmised:

 • Esimene maksetähtaeg – see on tavaliselt esimese laenuperioodi maksmise kuupäev.
 • Viimane maksetähtaeg – see on tavaliselt laenuperioodi lõpu kuupäev.
 • Intressi maksetähtaeg – see on kuupäev, mil intressi maksmiseks on vaja laenu tagasi maksta.

Kas kodulaenu saab taotleda interneti teel?

Kodulaenu on võimalik taotleda interneti teel ning see on kõige populaarsem viis tänapäeval. Enamik panku pakub oma veebisaitidel laenutaotluse täitmist ning nii saate mugavalt laenu taotleda. Selline viis ei nõua teilt füüsilist kohalolekut pangakontoris. Laenutaotluse täitmine interneti teel on lihtne ning kui teie taotlus on heaks kiidetud, saate sellele ka kinnituse ja siis väljastatakse laen.

Kas kodulaenu saamiseks on vaja kindlustust?

Kodulaenu saamiseks läheb vaja kindlustust. Kindlustus tagab laenuandjale teie vastutuse laenu tasumisel. Kui te ei suuda laenu tagasi maksta õigeaegseteks tähtaegadeks, saab laenuandja tagasi tagatud laenusumma. Kindlustusega on laenuandja kaitstud ka võimalike finantsriskide eest.

Kas kodulaenule on võimalik lisada erinevaid lisakulutusi?

Kodulaenu puhul on võimalik lisada ka erinevaid lisakulutusi nagu näiteks remont, renoveerimine, sisekujundus, ja kodutekstiilid. Lisaks on võimalik ka lisada kulutusi energiasäästlikumate seadmete soetamiseks või kodu ümbruse parandamiseks. Alati saab lisada ka lisamakse, mis aitavad teil laenu kiiremini tagasi maksta.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *