Pangalaen – Laenu Taotlemine Panga Kaudu

PangalaenPangalaen on laen, mis võimaldab laenutaotlejal omandada vara, kasutades laenu saamiseks oma vara või laenuandja poolt tagatud vara. Selline laen on kõige populaarsem, sest selle kaudu on võimalik saada lühiajalist laenu erasiku või ettevõtte jaoks.

Pangalaenu Kasutamisvõimalused

Tavaliselt tekib taotlejatel ikkagist küsimus: “Millal peaksin ma pangalaenu kaaluma?” või “Millised kulud katab pangalaen?”. Et nendele küsimustele vastuse anda, oleme me siin ka välja toonud kõige sobilikumad põhjused milleks pangalaenu taotleda.

Pangalaenu on mõistlik võtta:

 • Suuremate ostude sooritamiseks
 • Remonditööde teostamiseks
 • Investeerimiseks
 • Ettevõtluse laiendamiseks
 • Ärireisi või koolituse katmiseks

Pangalaenu Nõuded ja Tingimused

Enne kui pangalaenu taotlete, tuleks ka igaks juhuks läbi lugeda kõik sellise laenuga seonduvad nõuded ja tingimused. Nii saate ka ülevaate, kas olete pangalaenu saamiseks sobilik kandidaat. Laenuandjate poolt väljastatud nõuded ja tingimused võivad küll erineda, aga siin oleme kirja pannud pigem üldtingimused.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Pangalaenu Pakkumised

Siin on kirjas kõige paremad ja usaldusväärsemad pangalaenu pakkujad! Valige siit enda jaoks kõige soodsam laen, ning kaaluge hoolikalt laenuandjate poolt pakutud intresse ja laenutingimusi.

Swedbank

(Väikelaenu näide)

Intress: alates 9.9%

Laenusumma: 300 € – 20 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 5 aastat

SEB

(Väikelaenu näide)

Intress: 9.9%

Laenusumma: 1 000 € – 20 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 7 aastat

LHV

(Väikelaenu näide)

Intress: 7.9% – 25.9%

Laenusumma: 200 € – 15 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Coop

(Väikelaenu näide)

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 300 € – 25 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Luminor

(Väikelaenu näide)

Intress: alates 9%

Laenusumma: 1 000 € – 15 000 €

Laenuperiood: 12 kuud kuni 5 aastat

Bigbank

(Väikelaenu näide)

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 500 € – 30 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Inbank

(Väikelaenu näide)

Intress: alates 8.9%

Laenusumma: 1 000 € – 15 000 €

Laenuperiood: 12 kuud kuni 6 aastat

TFBank

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 1 000 € – 25 000 €

Laenuperiood: 12 kuud kuni 10 aastat

Holmbank

Intress: alates 4.99%

Laenusumma: 500 € – 25 000 €

Laenuperiood: 2 kuud kuni 10 aastat

Pangalaenu Taotlemine

Kui soovite pangalaenu taotleda, tuleks teil esmalt välja selgitada ka mille jaoks te laenu võtate ning mis laenusummat te soovite. Kui laenu võtmise põhjus on olemas ning teie otsus ei ole impulsiivne, siis olete juba õigel teel! Alati arvestage ka sellega, et laen on ikkagist finantskohustus. Võtke laenu ainult siis, kui olete kindel et suudate laenu tagasimakseid teostada õigeaegselt ja olete kohustustundlik.

1. Pangalaenuandja Leidmine

Enne pangalaenu taotlemist on tähtis esiteks uurida erinevate pankade laenutingimusi, nõudeid ja intressimäärasid. Nii saate enda jaoks leida kõige soodsaima laenu. Alati pidage ka meeles, et esimene laenupakkumine ei pruugi olla kõige parem, seega on väga tähtis hoolikalt kõik pangad üle kontrollida.

Kui sobiv pank on valitud, saate panga veebilehel sisse logida enda smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga. Ning peale seda on teil võimalik ka laenu taotleda.

2. Pangalaenu Dokumentide Esitamine

Kõige tähtsam on esmalt pangale kinnitada, et te olete piisavalt maksevõimeline ning usaldusväärne. Kui teil on positiivne krediidiskoor ning olete varem maksudega hästi toime tulnud, olete te ka panga silmis usaldusväärne laenutaotleja. Alati tehakse taustakontroll ning kontrollitakse üle teie makseajalugu ja krediit.

Vajalikud Dokumendid

Pangalaenu taotlemisel nõuavad laenuandjad järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport.

3. Pangalaenu Lepingu Sõlmimine

Kui laenutaotlus on heakskiidetud ning pank on kindel, et te olete maksevõimeline, sõlmitakse teiega ka laenuleping. Laenulepingus on kirjas kõik tingimused, taotleja kohustused, intressimäär, tagasimakse tähtajad, laenuperioodi pikkus, ja võimalikud lisakulud.

Laenulepingu kinnitamiseks tuleb teil anda oma allkiri ning see käib interneti teel digitaalselt. Peale seda kannab pank teie kontole taotletud laenusumma ja siis saate raha vajalikuks otstarbeks kasutada.

Pangalaenu Tagasimaksed

Pangalaenu tuleb tagastada vastavalt laenuandjaga kokkulepitud maksegraafikule, kus on kirjas tagasimakse tähtajad, intressimäärad, ja tagasimakse summad. Laenu tuleb tagastada õigeaegselt, sest muidu võivad tekkida kõrgemad intressid ja lisakulud. Seega alati pidage kinni laenu tagasimaksetega seotud kohustustest ning tehke tagasimakseid õigeks tähtajaks.

Pangalaenu Maksegraafik

Laenu saab tagastada nii ühekordse maksega, mis sisaldab laenu kogusummat, või ka igakuiste osamaksetega, mis sisaldavad nii intressi kui ka laenu põhiosa. Tagasimaksegraafikut on võimalik muuta ja lükata edasi laenu tähtaega. Samuti saab teha ka laenu tagastamisel ettemakseid, aga selleks tuleb teil võtta ühendust oma laenuandjaga ja kaaluda kõiki võimalusi. Selle eest võidakse nõuda lisatasu, nii et arvestage ka sellega.

Pangalaenu Intressimäärad

Pangalaenu intressid on intressimäärad, mis kehtivad pangalaenude puhul Eestis. Sellised intressid on madalamad ning jäävad tavaliselt 0.5% – 3.75% vahemikku. 

Pangalaenu Eelised

Pangalaenuga kaasnevad mitmed eelised, nagu näiteks:

 • Madalamad intressimäärad
 • Kiire rahaline abi
 • Ei vaja suurt sissemakset
 • Ei vaja tagatist
 • Leebemad tagasimakse tingimused
 • Paindlik hüvitis

Küsimused

Pangalaenu kohta leiate päris palju informatsiooni internetist kuid siiski on hea saada põhjalikud vastused oma küsimustele. Siit leiad vastused ka kõige populaarsematele küsimustele pangalaenu teema kohal!

Kuidas saada pangast laenu?

Et pangast laenu saada, tuleb teil esiteks pöörduda väljavalitud panga poole ning tutvuda seal pakutud laenutingimustega. Siis tuleb teil täita laenutaotlus, mis sisaldab teie isiklikke andmeid, ja esitama ka nõutud dokumendid. Tähtis on tõendada oma krediidivõimelisust ning selle jaoks tuleb esitada dokumente mis annavad ülevaate teie töötasust, sissetulekust ning muudest varadest.

Alati on hea arvestada ka sellega, et te olete kohustatud maksma panga poolt kindlaks määratud intressi. Seetõttu tuleks teil enne laenu taotlemist kaaluda sellega kaasnevaid riske ning uurida kas laen on õigustatud.

Kas pangalaenuks on vaja tagatist?

Pangalaenu saamiseks on vaja tagatist. Tagatiseks võite kasutada näiteks kinnisvara või ka muud vara ning selle abil saab pank raha tagasi juhul kui te laenu tagasi maksta ei suuda.

Mida pangalaen katab?

Pangalaenu saab kasutada eluaseme soetamiseks, äri investeerimiseks, kodu renoveerimiseks, tarbimiskulude katmiseks, koolituskulude katmiseks, ja ka tervise heaolu parandamiseks. See kõik oleneb laenutüübist ning millist panka te soovite kasutada laenu taotlemisel.

Mis on pangalaenu maksimumsumma?

Pangalaenu maksimumsumma on laenu kõige suurim võimalik summa, mida on võimalik taotleda panga kaudu. Maksimumsumma sõltub erinevatest teguritest nagu näiteks: laenutüüp, sissetulek, laenutaotlemise varasem ajalugu, vara väärtus ja krediidiskoor. Tavaliselt on pangalaenu maksimumsummaks 15 000 eurot.

Kas on olemas pangalaenu kindlustus?

Pangalaenul on olemas kindlustus. See võimaldab teil kindlustada oma laenu võimalike probleemide eest ning tagab et laenuandja saab laenu tagasi juhul kui te seda tähtaja jooksul tagasi ei suuda maksta. Kindlustus sisaldab tavaliselt ka intressi ning muid laenuga kaasnevaid kulusid.

Kas pangalaenu saab taotleda rahaliste vahendite saamiseks?

Pangalaenu saab alati taotleda rahaliste vahendite saamiseks. Pangalaene saab taotleda mitmes vormis nagu näiteks krediitkaardid, väikelaenud, kodulaenud, autolaenud, ja ärilaenud. Kõik need laenuvõimalused pakuvad teatud vajaduste rahastamist.

Kas pangalaenu saab taotleda ettevõtte alustamiseks?

Pangalaenu on võimalik taotleda ettevõtte alustamiseks. Alati tuleb enne laenu võtmist üle kaaluda ettevõtte eesmärgid, riskid ning investeeringute suurused. Tavaliselt nõutakse teilt ettevõtte majandusaasta aruannet, ettevõtte strateegiat, eelarvet ning ka läbimõeldud äriplaani.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *