Arvelduslaen – Ettevõtte Käibevahendite ja Tarbimise Laen

Arvelduslaen on ärilaen, mis on mõeldud ettevõtte ootamatute kulutuste ja igapäevase majandustegevuse katmiseks. Selline laen on enamasti lühiajaline ja kantakse eraldi krediidikontole. Arvelduslaen on sarnane tarbimislaenuga, kuid sellel kehtivad suuremad intressid ja lühem tagasimakseperiood.

Arvelduslaenu Kasutamisvõimalused

Arvelduslaenu taotlemiseks on erinevaid põhjuseid, kuid siin oleme me välja toonud kõige sobilikumad põhjused sellise laenu kasutamiseks.

Arvelduslaenu saab kasutada: 

 • Ootamatute kulutuste katmiseks (remont, arsti visiit)
 • Hädavajalike ostude katmiseks (mööbel, masinad)
 • Krediidi kaardivõlgade refinantseerimiseks
 • Võlgade konsolideerimiseks
 • Kinnisvara renoveerimiseks
 • Reisikulude ja majutuse katmiseks
 • Äri alustamiseks

Arvelduslaenu Nõuded ja Tingimused

Arvelduslaenu puhul kehtivad enamasti samasugused tingimused ja nõuded kui muude pangalaenude puhul. Kuigi võivad meie poolt kirjapandud tingimused erineda teie poolt valitud laenuandjast, saate ikkagist ülevaate laenuandja nõuetest.

Nõuded Taotlejale:

 • Vähemalt 18-aastane
 • Eesti kodanik või Eestis kehtiv elamisluba
 • Netosissetulek vähemalt 550 €
 • Piisavalt stabiilne sissetulek
 • Positiivne krediidiajalugu
 • Eestis avatud pangakonto
 • Ajakohased ja korrektsed dokumendid

Tingimused:

 • Intressimäär on individuaalne ja sõltub laenuvõtja krediidivõimest
 • Laenuandja võib nõuda taotlejalt tagatist või käendamist
 • Laenu tagasimakseid tuleb teha kokkulepitud tähtajaks, vastavalt maksegraafikule
 • Laenuandja võib nõuda taotlejalt lisatasu, nagu näiteks lepingutasu või notaritasu
 • Laenuperioodi saab muuta, kui laenuandja sellega nõustub
 • Kui laenuvõtja ei maksa laenu õigeaegselt, võib intress osutuda kõrgemaks

Arvelduslaenu Pakkumised

Kui olete valmis arvelduslaenu taotlema, valige endale siit kõige soodsam arvelduslaenu pakkumine! Siin oleme kirja pannud nii tagatisega kui ka tagatiseta laenud. Kindlasti uurige hoolikalt ka arvelduslaenuandjate poolt esitatud tingimusi ja intressimäärasid.

Swedbank

(ilma tagatiseta)

Intress: alates 13%

Laenusumma: 1 000 € – 20 000 €

Laenuperiood: 4 aastat

LHV

(tagatisega)

Intress: individuaalne

Laenusumma: alates 2 000 €

Laenuperiood: 1 aasta

Luminor

(tagatisega)

Intress: individuaalne

Laenusumma: alates 10 000 €

Laenuperiood: kuni 1 aasta

Arvelduslaenu Taotlemine

Arvelduslaenu taotlemine on lihtne ja mugav, kuid enne taotlemist tuleks esmalt läbi mõelda, kas suudate laenuga kohusetundlikult toime tulla. Tähtis on see, et taotleja on läbi kaalunud kõik võimalikud laenupakkumised ja valinud enda jaoks kõige sobivama laenu.

1. Arvelduslaenuandja Leidmine

Arvelduslaenu taotlemise esimeseks sammuks on sobiva laenuandja leidmine, kes sellist laenu teile pakub. Selleks tuleb interneti teel võrrelda erinevaid laenupakkumisi ja nende tingimusi. Pidage meeles ka seda, et esimene laenupakkumine ei pruugi olla kõige soodsam! Ja kui õige arvelduslaen on leitud, saate ka valitud laenuandja veebilehel täita laenutaotluse koos oma isikuandmetega.

Nõutud Isikuandmed

Arvelduslaenu taotlusesse tuleb sisestada järgmised isikuandmed: nimi, isikukood, ettevõtte nimi ja registrikood, haridustase, sissetulek, amet, telefoninumber, e-maili aadress, ja elukoht.

2. Arvelduslaenu Dokumentide Esitamine

Ja peale seda kui laenuandja on teie arvelduslaenu taotlust hinnanud, nõuab ta kindlasti ka lisaks erinevaid dokumente, mis tõendavad teie maksevõimet ja sissetulekut. Laenuandjad teevad alati ka taustauuringu ja krediidireitingu kontrolli. Tähtis näitaja on krediidiskoor ja makseajalugu, sest nii saavad laenuandjad teada kas taotleja on usaldusväärne ja kohusetundlik olnud varasemate maksudega.

Kõik teie poolt saadetud dokumendid peavad olema ka ajakohased ja korrektsed, et ei tekiks viivitusi laenu kättesaamisega. Kui arvelduslaenuandja nõuab tagatise olemasolu, on ka vaja tagatise kohta esitada dokumendid, mis tõendavad vara väärtust.

Vajalikud Dokumendid

Arvelduslaenu puhul nõutakse järgmiseid dokumente: bilanss, kasumiaruanne, eelmise majandusaasta aruanne, tagatise registreerimistunnistus või omandiõigus, tööleping, palgatõend, pangakonto väljavõte.

3. Arvelduslaenu Lepingu Sõlmimine

Kui kõik on läinud plaanipäraselt, sõlmib arvelduslaenuandja teiega laenulepingu, kus on kirjas kõik laenutingimused ja laenuvõtja kohustused. Laenuleping tuleb hoolikalt läbi lugeda ning alles siis kui nõustute kõikide tingimustega ja kirjapandud tekst on teie jaoks selgesti arusaadav, võite allkirjastada lepingu. Lepingu allkirjastamine toimub tavaliselt digitaalselt, või siis pangakontoris kohal olles kirjalikult.

Peale lepingu sõlmimist, väljastatakse teile arvelduslaen ning siis laekub raha esimesel võimalusel teie krediidikontole. Laenu väljastamise kiirus sõltub laenuandjast ja laenu taotlemise protsessist, kuid tavaliselt ei võta see kauem kui 2 tööpäeva.

Arvelduslaenu Tagasimaksed

Arvelduslaenu tagasimaksmine toimub vastavalt kokkulepitud maksegraafikule ja tavaliselt kasutatakse selleks automaatmakseid. Laenu tuleb alati tasuda õigeaegselt kindlaksmääratud summas koos intressiga, sest muidu võivad tekkida lisatasud ja suuremad võlad. Kui tekivad probleemid laenu tasumisega või muud sissetulekuga seotud muudatused, andke kindlasti sellest laenuandjale teada.

Arvelduslaenu Maksegraafik

Arvelduslaenu puhul on kõige populaarsem laenu tagasimakseviisiks igakuised automaatmaksed, sest nii on laenu tagasi maksta laenuvõtjatel kõige mugavam. On võimalik ka laenu tasuda ühekordse kogusumma maksega laenu lõpptähtajaks, aga paljud laenuandjad sellist võimalust ei soovi pakkuda. Vajaduse korral saab arvelduslaenuga taotleda maksepuhkust või maksegraafiku muutmist, aga siis peab laenuandja sellega ka nõustuma.

Arvelduslaenu Intressimäärad

Arvelduslaenu intressid sõltuvad laenu suurusest, tagasimakse perioodi pikkusest, ja laenuvõtja maksevõimest. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv ja ulatuvad keskmiselt 2% – 10%. Alati kaaluge erinevate laenuandjate intresse, et leida enda jaoks kõige soodsam laen.

Arvelduslaenu Eelised ja Riskid

Arvelduslaenu taotlemisega kaasnevad erinevad eelised ja riskid ning seepärast oleme me siin ka need välja toonud. Alati arvestage enne laenu võtmist võimalike riskidega, sest laenu võtmine on ikkagist suur finantskohustus.

Eelised:

 • Võimalus valida sobiv laenusumma ja laenuperiood
 • Kiire ja lihtne taotlemine
 • Võimalus kasutada igaks otstarbeks
 • Ei nõuta tagatist

Riskid:

 • Kõrgem intressimäär
 • Võivad kaasneda lisakulud
 • Mõjutab krediidiskoori
 • Võivad tekkida võlgnevused

Küsimused ja Vastused

Kindlasti tekib arvelduslaenu huvilistel erinevaid küsimusi, millele puuduvad konkreetsed vastused. Seepärast oleme me siin välja toonud ka kõige populaarsemad küsimused ja lihtsasti arusaadavad vastused. Loodetavasti saate meie abil rohkem selgust, mis laenu te ikkagist soovite taotleda.

Kust saab taotleda arvelduslaenu?

Arvelduslaenu pakuvad erinevad pangad ja selle taotlemine käib kas interneti teel panga veebilehe kaudu, või siis kohal olles pangakontoris. Selleks tuleb lihtsalt interneti teel leida endale sobiv laenuandja, kes teile sellist laenu pakub parimate tingimustega.

Kui suur on arvelduslaenu maksimumsumma?

Arvelduslaenu maksimaalne taotletav summa sõltub laenuvõtja krediidiskoorist ja sissetuleku suurusest. Kui teil on piisavalt suur sissetulek ja positiivne krediidiskoor või suure väärtusega tagatis, saate ka taotleda suuremat arvelduslaenu. Väiksema sissetuleku puhul pakuvad arvelduslaenuandjad ka väiksemat laenu maksimumsummat.

Millised on arvelduslaenu tagasimakse tingimused?

Arvelduslaenu tagasimaksetingimused sõltuvad laenuandjast. Tavaliselt on tagasimakseperiood lühem kui teistel laenutüüpidel ja intressimäär on kõrgem. Tagasimakseperioodi pikkus võib ulatuda 1-5 aastani.

Kas arvelduslaenu saab kasutada mitmeks otstarbeks?

Arvelduslaenu põhimõtteks on katta igasugused tarbimiskulud, nagu näiteks remonditööd, mööbli ost, renoveerimine, reisimine, ja äri alustamine. Seepärast on see sarnane ka tarbimislaenuga, kuid nende puhul on ainukene erinevus intresside suurus ja see et arvelduslaen on mõeldud ettevõttele, mitte eraisikule.

Kas arvelduslaenu saab taotleda negatiivse krediidiajalooga?

Arvelduslaenu taotlemine halva krediidiskooriga on keerulisem, kuid mitte võimatu. Kui teil on näiteks sobiv tagatis või piisav sissetulek, saate arvelduslaenu ilusasti taotleda. Laenuandjad arvestavad erinevaid kriteeriume, mille puhul nad teile laenavad ja kui olete piisavalt maksevõimeline, on teil kergem ka laenu saada.

Kas arvelduslaenu saab tagasi maksta enne tähtaega?

Arvelduslaenu on võimalik tagastada ka enneaegselt, ja tavaliselt ei kaasne sellega ka suuremaid lisatasusid. Kindlasti uurige enne laenu võtmist, kas teie poolt valitud laenuandja sellist võimalust pakub. Kui laenuandja on sellega nõus, saate soovi korral laenu tagasi maksta ka enne tähtaega.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *