Investeerimislaen – Ettevõtte Investeerimise Laen

Investeerimislaen on ärilaen, mis aitab ettevõtetel investeerida oma raha erinevatesse aktsiatesse ja fondidesse. Sellist laenu pakuvad erinevad pangad ning finantsteenused ja ettevõte peab esitama laenu saamiseks tagatise. Investeerimislaen aitab suurendada äri investeeringuid ning teenida suuremat kulu.

Investeerimislaenu Otstarve

Kui soovite taotleda investeerimislaenu, kuid vajate rohkem selgitust selle otstarve kohta, siis selleks oleme me välja toonud kõige populaarsemad põhjused miks investeerimislaenu võetakse.

Investeerimislaenu saab kasutada:

 • Kinnisvara, aktsia, fondi, või muu väärtusliku vara ostmiseks
 • Investeerimisportfelli suurendamiseks
 • Äri alustamiseks ja laiendamiseks
 • Haridusteekonna finantseerimiseks
 • Renoveerimiseks ja remondiks
 • Uute projektide algatamiseks

Investeerimislaenu Nõuded ja Tingimused

Enne kui investeerimislaenu taotlema hakkate ettevõttele, oleks ka kasulik üle uurida kõik sellise laenuga kaasnevad nõuded ja tingimused. Nii saate ülevaate, kas teie ettevõte vastab järgnevatele kriteeriumitele ja kas te olete laenu saamiseks sobiv kandidaat.

Nõuded Ettevõttele: 

 • Ettevõte on Eestis registreeritud äriühing või aktsiaselts
 • Ettevõtte omakapital vastab seadusele
 • Ettevõte on tegutsenud vähemalt 1 või 2 aastat
 • Ettevõttel ja esindajal puuduvad maksehäired
 • Esindajal ehk taotlejal peab olema piisav ja stabiilne rahavoog

Tingimused: 

 • Ettevõte peab esitama tagatiseks kinnisvara (hüpoteek) või kasutama käendajat
 • Laenu tagasimaksed toimuvad vastavalt maksegraafikule ja peavad olema õigeaegsed
 • Laenulepingu sõlmimine võib olla tasuta või tasuline
 • Tagatisvara hindamisega võib kaasneda lisatasu
 • Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv
 • Maksepuhkus ulatub maksimaalselt kuni 9 kuud

Investeerimislaenu Pakkumised

Siin oleme me välja toonud kõige usaldusväärsemad pangad ning nende investeerimislaenu pakkumised! Valige enda jaoks sobiv laen ning alati uurige laenutingimusi ja intresse. Kõik meie poolt esitatud investeerimislaenud on tagatisega.

LHV

Intress: individuaalne

Laenusumma: 25 000 € – 500 000 €

Laenuperiood: 1 kuu kuni 10 aastat

SEB

Intress: individuaalne

Laenusumma: alates 3 000 €

Laenuperiood: 1 kuu kuni 7 aastat

Coop

Intress: 4.9%

Laenusumma: 50 000 € – 15 000 000 €

Laenuperiood: 1 aasta kuni 20 aastat

BigBank

Intress: alates 4%

Laenusumma: 25 000 € – 30 000 000 €

Laenuperiood: 1 kuu kuni 20 aastat

Investeerimislaenu Taotlemine

Et laenuhuvilised oleksid valmis investeerimislaenu taotlema, oleme me ära märkinud kõik etapid, mis kaasnevad laenu taotlemise protsessiga. Nii ei teki mingeid üllatusi, kui lõpuks laenu hakkate taotlema ja saate ülevaate milliseid andmeid ning dokumente laenuandjad nõuavad.

1. Investeerimislaenuandja Leidmine

Investeerimislaenu taotlemise esimeseks sammuks on õige laenuandja valimine. Selleks tuleb interneti teel erinevaid investeerimislaenu pakkumisi võrrelda, ning seega valida nende seast kõige soodsama intressimääraga ja parimate laenutingimustega laen. Alati kontrollige üle kas laenuandja on usaldusväärne, ja pakub teile laenu mis ei ületa teie maksevõimet.

2. Investeerimislaenu Taotluse Täitmine

Peale sobiva investeerimislaenuandja leidmist, saate ka valitud laenuandja või panga veebilehel täita laenutaotluse. Kui kasutate laenu taotlemiseks panka, saate sisse logida oma Smart-ID, Mobiil-ID, või ID-kaardiga, ning siis täita taotlusvormi. Laenutaotluses peavad olema kirjas korrektsed isikuandmed, sest laenuandjad teevad alati ka taustakontrolli.

Kui laenutaotlus on teie poolt esitatud, peate ootama laenuandja vastust ning see ilmub tavaliselt kas paari minuti või tunni jooksul. Laenuandja peab esiteks hindama teie laenutaotlust ning kui hindamine on tehtud, võtab ta teiega esimesel võimalusel ühendust.

Nõutud Ettevõtte Andmed

Investeerimislaenu taotlusesesse tuleb sisestada järgmised andmed: ettevõtte nimi ja registrikood, ettevõtte tegevusala, taotleja nimi, taotleja telefoninumber, taotleja e-maili aadress.

3. Investeerimislaenu Dokumentide Esitamine

Investeerimislaenu puhul nõuavad laenuandjad kindlasti teilt ka erinevaid dokumente teie ettevõtte kohta. Kindlasti peate esitama äri finantsaruanded ja ka tagatise kohta dokumendid. Kõik teie poolt esitatud dokumendid peavad olema ajakohased ning sisaldama korrektset informatsiooni, sest nii läheb ka laenu saamisega kiiremini.

Nõutud Dokumendid

Investeerimislaenu taotlemisel nõuavad laenuandjad järmiseid dokumente: taotleja isikutõend, sissetulekud ja väljaminekud, ettevõtte majandusaasta aruanne ja tagatisvara hindamisakt.

4. Investeerimislaenu Lepingu Sõlmimine

Viimaseks sammuks on investeerimislaenu lepingu sõlmimine ning selleks edastab laenuandja teile laenulepingu, kus on kirjas laenutingimused, intressimäär, ja tagasimakse tähtajad. Esiteks tuleb teil laenuleping korralikult läbi lugeda ning veenduda et kirjapandud tingimused ja kaasnevad tasud on selgesti arusaadavad. Kui olete nõustunud laenutingimustega, võite lepingu digitaalselt allkirjastada ning seejärel edastada laenuandjale.

Peale laenulepingu allkirjastamist, väljastatakse teile laen ning see võtab aega keskmiselt 2 tööpäeva.

Investeerimislaenu Tagasimaksed

Investeerimislaenu tagasimaksmiseks pannakse paika kindel ajakava ehk tagasimaksegraafik, mille järgi laenuvõtja hakkab laenu tagasi maksma. Maksegraafikus on kirjas kõik vajalikud tagasimakse tähtajad, laenuperiood,  intressimäär, ja lisatasud. Investeerimislaenu tagasimaksed peavad olema õigeaegselt sooritatud, sest muidu võivad tekkida kõrgemad intressid ja karistused.

Investeerimislaenu Maksegraafik

Tavaliselt makstakse investeerimislaenu tagasi igakuiste väiksemate osamaksetega või siis ühekordse kogusumma maksega laenuperioodi lõpuks. Alati kaasneb laenuga ka intressimäär, mis lisandub laenumaksetele. Soovi korral saab tagasimaksegraafikuga seoses teha ka muudatusi, nagu näiteks laenu tähtaega pikendada või alandada intressi, kuid selleks peab siis laenuandjaga ühendust võtma.

Enamus investeerimislaenuandjad pakuvad ka maksepuhkuse võimalust, mis ulatub tavaliselt 9-kuuni. Investeerimislaenu puhul on võimalik laenu enneaegselt tagastada ehk korraldada ettemakseid, kuid sellega peab laenuandja ka nõustuma.

Investeerimislaenu Refinantseerimine

Investeerimislaenu refinantseerimine tähendab seda, et olemasoleva investeerimislaenu asemele võetakse uus laen, millel kehtivad erinevad tingimused ja intressimäär, ning seda laenu kasutatakse vana investeerimislaenu tasumiseks. Investeerimislaenu refinantseerimiseks tuleb teil esitada uuele laenuandjale laenutaotlus koos uue laenusumma ja tagasimakseperioodiga.

Refinantseerimislaenu puhul nõuavad laenuandjad kindlasti ka dokumente olemasoleva laenu kohta ning teie isikuandmeid. Tähtis on see, et teil on positiivne krediidiskoor ja piisav maksevõime, et uut laenu tagasi maksta. Kui teie refinantseerimislaenu taotlus on heakskiidetud, sõlmitakse teiega uus laenuleping ning vana investeerimislaen asendatakse uuega.

Investeerimislaenu refinantseerimine aitab saavutada soodsamaid laenutingimusi, madalamat intressi, ja vähendada laenumakseid. Kui refinantseerite investeerimislaenu, on teil laenuga seotud kohustuste jälgimine lihtsam, sest see toob kaasa paindlikuma tagasimakseperioodi ja mugavama maksegraafiku.

Investeerimislaenu Intressimäärad

Investeerimislaenu intressid on keskmiselt 4% – 15%. Intressimäära suurus sõltub teie maksevõimest, laenusummast, ja laenuandja tingimustest. Intress on kas fikseeritud või muutuv, ning kui laenuga tekivad muudatused võib intressimäär muutuda kas kõrgemaks või madalamaks.

Investeerimislaenu Eelised ja Riskid

Investeerimislaenuga kaasnevad mitmed eelised ja riskid, ning siin oleme me need ka välja toonud. Nii saate parema ülevaate laenu võtmise tagajärgedest ja mida sellisest finantskohustusest oodata.

Eelised:

 • Suurendab potentsiaalset tulu
 • Võimaldab investeerida erinevatesse projektidesse
 • Paindlik laenu tagasimaksegraafik
 • Soodsamad laenutingimused

Riskid:

 • Investeeringu ebaõnnestumine
 • Intress võib aja jooksul muutuda kõrgemaks
 • Negatiivne krediidiskoor, kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta

Küsimused

Siin oleme kirja pannud kõige populaarsemad küsimused, mida investeerimislaenu kohta küsitakse.

Millistesse varaklassidesse saab investeerimislaenuga investeerida?

Investeerimislaenu abil saab ettevõte investeerida oma raha järgmistesse varaklassidesse:

 • Aktsiad (aktsiate ostmine ja müümine)
 • Kinnisvara (elamispindade või äriruumide rentimine ja ostmine)
 • Võlakirjad
 • Toorained
 • Valuuta

Kas investeerimislaenu intressimäär on fikseeritud või muutuv?

Investeerimislaenu intressimäär võib olla kas fikseeritud või muutuv, ning see sõltub laenutingimustest. Fikseeritud intressimäära puhul ei muutu intress laenuperioodi jooksul ning jääb samaks. Sellega kaasneb kindluse ja stabiilsuse tunne, sest nii teab laenuvõtja kui suur on intressi kogukulu laenuperioodi lõpuks. Kuigi on tavaliselt fikseeritud intress kõrgem, on see ikkagist kasulik juhul kui laenuintressid peaksid tulevikus tõusma.

Muutuva intressimäära puhul võib intress laenuperioodi vältel muutuda, vastavalt turutingimustele. Seega laenu intressimäär võib kas tõusta või langeda, ning seepärast ei saa laenuvõtja olla kindel kui suur on intressimaksete kogukulu laenu lõpptähtajaks. Muutuv intressimäär võib algselt tunduda odavam kui fikseeritud intress, aga muutuda hiljem laenuperioodi jooksul kallimaks.

Seega kui valite investeerimislaenu, ning kaalute kas taotleda laenu fikseeritud või muutuva intressimääraga, peate kindlasti esiteks selgeks tegema kas soovite stabiilsust või odavamat algpakkumist. Kui te ei soovi riskida intressimäära tõusuga, siis fikseeritud intressiga investeerimislaen on parem valik. Kui aga soovite võtta riski, ning arvate et intressimäärad võivad tulevikus langeda, on sobiv muutuva intressiga laen.

Kas investeerimislaenu saamiseks tuleb esitada tagatis?

Investeerimislaenu puhul tuleb tavaliselt esitada tagatis. Tagatiseks võib olla näiteks kinnisvara, sõiduk, väärtpaberid, või muu väärtuslik vara. Investeerimislaenuandja hindab teie tagatist, ning siis otsustab selle põhjal kui suure laenusumma ta teile laenab. Tagatisvara on tähtis sest see näitab laenuandjale seda, et kui laenuvõtja ei suuda laenu rahaliselt tagastada, saab ta vähemalt laenu kogusumma tagasi kasutades laenuvõtja tagatist.

Tagatise olemasolu aitab laenuvõtjatel saavutada ka madalamaid intresse ja paindlikumaid laenutingimusi. Seega see tuleb kasuks ka laenuvõtjale, kui tal on laenu tagasimaksmiseks tagatis.

Kui suuri summasid saab investeerimislaenuga taotleda?

Investeerimislaenu summad sõltuvad suuresti taotleja tagatise väärtusest ja valitud laenuandjast. Mida suurema väärtusega on tagatis, seda suuremat laenusummat pakub ka laenuandja. Tavaliselt jäävad investeerimislaenu summad 25 000 € – 10 000 000 € vahemikku.

Kui kaua võtab aega investeerimislaenu taotluse heakskiitmine ja laenu väljastamine?

Investeerimislaenu taotluse heakskiitmine võtab aega kaas paar päeva või paar nädalat, ning selle jooksul hindab laenuandja teie maksevõimet, makseajalugu, ja riskiaset. Kindlasti nõutakse siis ka erinevaid dokumente, mis tõendavad teie finantsseisundit, nagu näiteks tuludeklaratsioonid ja finantsaruanded. Hindamise kiirus sõltub teie poolt esitatud dokumentide täielikkusest ja õigeaegsusest.

Investeerimislaenu väljastamine ja kättesaamine võib võtta samuti paar päeva või paar nädalat. Selle aja jooksul sõlmitakse näiteks laenuleping, mille alusel väljastatakse laenuvõtjale taotletud laenusumma. Ja laenu väljastamiseks võidakse nõuda ka lisadokumente, mis tõendavad teie tagatise väärtust jne.

Kas investeerimislaenul on mingeid varjatud tasusid või lisakulusid?

Investeerimislaenul võib olla mitmeid lisatasusid või lisakulusid ja seepärast tuleb enne laenu taotlemist kindlasti uurida valitud laenuandja poolt esitatud laenutasusid.

Investeerimislaenu varjatud tasud võivad olla järgmised: 

 • Laenuvõtmise tasu või sissemakse
 • Laenuhaldamise tasu
 • Trahvitasud
 • Kindlustused

Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *