Käenduslaen – Laenu Käendamine Käendajaga

KäenduslaenKäenduslaen on laen, mis nõuab käendaja osalust. Laenu käendamise puhul võtab käendaja vastutuse laenu tagasimaksmise eest, juhul kui laenuvõtja seda ei suuda teha. Kui taotlete laenu käendajaga, saate taotleda suuremaid laenusummasid ning siis nõutakse tavaliselt ka tagatist. 

Käenduslaenu Otstarve

Kui inimene kaalub laenu käendamist, ilmneb ka tavaliselt küsimus: “Miks käenduslaenu taotleda?”, või siis “Mis juhul peaksin ma laenu käendajaga võtma?”. Nii et kui sa pole kindel kas peaksid käenduslaenu võtma, saad loodetavasti meie kaudu natukene selgust sellel teemal.

Käenduslaenu on mõistlik võtta kui:

 • Sa pole pankade jaoks piisavalt usaldusväärne
 • Sul on halb krediidiskoor
 • Sul pole tavalise laenu jaoks piisavat sissetulekut
 • Oled noor ja pole palju kogemust laenudega
 • Soovid vältida pankadega seoses kulutusi ja tingimusi

Käenduslaenu Nõuded ja Tingimused

Enne kui kiirustate käenduslaenu taotlema, oleks ka kasulik üle uurida kõik laenutingimused. Nii saate ka teada, kas olete sellise laenu saamiseks sobilik kandidaat. Kuigi võivad meie poolt esitatud nõuded ja tingimused teie poolt valitud laenuandjast erineda, on nad tavaliselt ikka üldjuhul samad.

Nõuded (taotlejale ja käendajale):

 • On vähemalt 18-aastane
 • On elanud Eestis vähemalt 12 kuud
 • Omab püsivat sissetulekut
 • Krediidireiting on vähemalt BBB
 • Esitab isikut tõendavad dokumentid ja tõendid ka püsivast sissetulekust
 • Käendaja võtab vastutuse taotleja kohustuste eest

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Käenduslaenu Pakkumised

Interneti teel on saavaval erinevad laenud käendajaga, kuid siin oleme me välja toonud kõige paremad käenduslaenu pakkujad! Laenu käenduse puhul võivad kehtida ka erinevad tingimused, seega pidage seda meeles ning valige enda jaoks kõige sobivam laen.

Kreditum

(Eraisikule)

Intress: alates 15%

Laenusumma: 100 € – 25 000 €

Laenuperiood: 3 kuud kuni 7 aastat

EverGreen

(Ettevõttele)

Intress: alates 1.99%

Laenusumma: 500 € – 15 000 €

Laenuperiood: 1 kuu kuni 5 aastat

Käenduslaenu Taotlemine

Enne kui taotlete laenu käenduse tagatisel, tehke enda jaoks ka kindlaks mis summat te soovite laenata ning mis otstarbeks seda kasutaksite. Käendajaga laenu võtmine on ikkagist suur otsus ning seepärast tuleb see ka hoolikalt läbi mõelda. Ning alles siis, kui olete kindel et suudate vastutada uue finantskohustuse eest, vaid siis võtke laenu.

1. Käendaja ja Laenuandja Valimine

Käenduslaenu taotlemise esimeseks sammuks on käendaja leidmine. Käendajaks võib olla teie sõber, pereliige, töökaaslane jne. Kui laenu käendaja on olemas, tuleb leida ka sobivaim laenuandja, kes teile käenduslaenu pakub. Selleks tuleb võrrelda erinevaid laenupakkumisi, võttes arvesse eriti intressimäärasid ja laenutingimusi.

On tähtis pidada meeles, et esimene laenupakkumine ei pruugi olla kõige parem! Mõned laenuandjad pakuvad karmimaid tingimusi ja kõrgemat intressimäära. Kui soodsaim laen on leitud, peab ka valitud laenuandja veebilehel täitma laenutaotluse koos oma isikuandmetega. Ning panga kaudu taotledes, saab panga veebilehel sisse logida kas smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga.

Nõutud Isikuandmed

Käenduslaenu taotlusesse tuleb sisestada järgmised taotleja ja käendaja isikuandmed: nimi, isikukood, telefoninumber, e-maili aadress, ja elukoht.

2. Käenduslaenu Dokumentide Esitamine

Käenduslaenu puhul nõuavad laenuandjad kindlasti ka dokumente, mis tõendavad taotleja ning käendaja maksevõimet. Tehakse ka krediidikontroll ja põhjalik taustauuring ning kontrollitakse makseajalugu. Kõige tähtsam on laenuandjale tõestada, et käendaja on suuteline laenu tagasi maksma.

Kõik teie poolt esitatud dokumendid peavad olema ajakohased ja korrektsed sest nii väldite igasuguseid probleeme laenu saamisega. Kindlasti küsitakse ka paar küsimust laenu võtmise põhjuse kohta.

Vajalikud Dokumendid

Käenduslaenu taotlemisel nõuavad laenuandjad järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport.

3. Käenduslaenu Lepingu Sõlmimine

Kui laenu üksikasjad on üle selgitatud ning kokkulepitud, sõlmitakse teie vahel ka laenuleping. See leping sisaldab laenusummat, intressimäära ja tagasimakse tähtaega. Alati peab kindel olema, et lepingu tingimused on arusaadavad ning üle selgitatud. Seepärast on väga oluline et mõlemad taotleja ning laenu käendaja loevad laenulepingu hoolikalt läbi.

Peale käenduslaenu lepingu sõlmimist väljastatakse teile laen ning raha laekub peagi teie kontole. Siis saate laenuraha kasutada nii kuidas soovite.

Käenduslaenu Tagasimaksed

Käendajaga laenu puhul tuleb teha tagasimakseid laenuandjaga kokkulepitud tähtajaks volitatud arvelduskontole. Laenu käendamine tähendab ka seda, et kui laenutaotleja ei suuda laenu tagasimakseid teostada, maksab käendaja laenu eest ise. Alati tuleb tasuda ka intressi ja muid laenu taotlemisega seotud kulusid. Kui laenu ei tagastata õigeaegselt, tekivad kõrgemad intressid ja muud probleemid.

Käenduslaenu Maksegraafik

Käenduslaenu puhul saab laenu tagastada kas igakuiselt mitme väiksema osamaksega, või siis ühekordse kogusumma maksega. Võimalik on ka korraldada ettemakseid ehk enneaegset laenu tasumist, aga selleks tuleb laenuandjaga ühendust võtta ning saada tema nõusolek. Tagasimaksegraafikut saab vajaduse korral muuta ning samuti saab käenduslaenu puhul taotleda ka maksepuhkust.

Laenuandjal on õigus peale maksegraafiku muutmist ka lisatasu või kõrgemat intressimäära nõuda, seega pidage seda meeles ning alati lugege läbi kõik laenuga seotud tingimused.

Käenduslaenu Intressimäärad

Käenduslaenu intressid sõltuvad täiesti laenuandja riskianalüüsist. Intressid on madalamad ning jäävad tavaliselt 5% – 20% vahemikku. Alati võetakse arvesse teie krediidi tausta, makseajalugu ja sissetulekut. 

Käenduslaenu Eelised

 • Madalam intressimäär
 • Võimalus taotleda suuremat summat
 • Laenutaotlejal on väiksem risk
 • Ei nõuta põhjalikku krediidi tausta

Küsimused

Enne käenduslaenu taotlemist, tuleks alati küsida küsimusi ning uurida ka lisainformatsiooni. Siin on kirjas kõige populaarsemad küsimused ja nende vastused.

Kas käenduslaenu on võimalik taotleda internetist?

Käenduslaenu saab taotleda internetist. Enamik panku pakub käenduslaenu taotlemise võimalust veebi teel. Selleks tuleb täita laenutaotlus, ning selle kinnituse või tagasilükkamise teate saate teada ka veebis.

Mida peab tegema, et saada käenduslaenu?

Esiteks tuleb käenduslaenu taotlemiseks leida endale käendaja. Käendaja peab olema valmis esitama isikut tõendavad dokumendid, krediidiinfo, ja ka sissetuleku tõendid. Teie käendaja võtab vastutuse laenu tagasimaksmise eest, juhul kui te seda maksta ei suuda. Siis tuleb esitada laenuandjale laenutaotlus.

Käenduslaenu taotluses on kirjas teie isiklikud andmed, sissetulekud, väljaminekud, ning alati tuleb ka üle selgitada laenu võtmise põhjus. Laenuandja kontrollib üle teie taotluse ning alati nõutakse ka lisadokumente, et saada ülevaade teie maksevõimest. Tehakse nii krediidikontroll kui ka taustauuring.

Kui taotlus on heaks kiidetud ja kõik vajalikud nõuded on täidetud, vajatakse nii teie kui ka käendaja nõusolekut ja allkirja lepingu sõlmimiseks. Käenduslaenu puhul võidakse ka nõuda tagatist, aga see pole alati nõutud. Tagatiseks võite kasutada näiteks autot, kinnisvara või ka muud vara.

Kui kiiresti saab käenduslaenu?

Käenduslaenu saamise kiirus sõltub tavaliselt taustakontrollist ning selleks nõutavad dokumendid ja andmed sõltuvad laenuandjast. Kui taustakontroll on põhjalik ning aeganõudev, läheb ka laenu saamisega kauem aega. Tavaliselt kulub laenu väljastamiseks 1-3 tööpäeva.

Kust saab taotleda käenduslaenu?

Käenduslaenu saab taotleda interneti teel internetipangas, kohal olles pangakontoris, või muudelt finantsasutustelt.

Kas käenduslaenu taotlus võidakse tagasi lükata?

Laenu käendamise puhul on alati riskiks see, et laenutaotlus lükatakse tagasi. See võib juhtuda eriti siis, kui krediidiasutus pole kindel teie maksevõimes. Kui te ei vasta laenuandja nõuetele, ei pruugi te ka laenu saada.

Kas käenduslaenu saab taotleda ilma tagatiseta?

Käenduslaenu on võimalik taotleda ilma tagatiseta. Paljud pangad nõuavad küll tagatist, aga see pole alati nõutud. Nii et, kui soovite saada käenduslaenu ilma tagatiseta, leidke endale sobiv laenupakkuja kes seda võimalust teile pakub.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *