Liising – Vara Laenamine Ilma Omandiõiguseta

LiisingLiising on finantsteenus, mille kaudu saab inimene laenata raha või kasutada vara, ilma seda omandamata. Selle puhul ei pea taotleja laenu kogusumma koheselt tasuma ning samuti ei kandu talle ka vara omandiõigus. Liisingut saab taotleda nii juriidilise isikuna kui ka eraisikuna.

Liisingu Otstarve

Kui soovite endale liisingut taotleda, tekib teil kindlasti ka järgmine küsimus: “Milleks liisingut taotleda?”, või siis “Mis juhuks võtta liising?”. Kuna enamus taotlejad soovivad leida selle kohta vastuseid, oleme me siin kirja pannud kõige sobilikumad põhjused liisingu võtmiseks.

Liisingut saab kasutada:

 • Vara soetamiseks, mida muidu pole võimalik saada (auto, korter, või maja)
 • Kasuliku varustuse, kauba või teenuse kasutamiseks
 • Parema ja uuema tehnoloogia juurdepääsuks
 • Ettevõtte väärtuse suurendamiseks

Liisingu Nõuded ja Tingimused

Enne kui liisingut asute taotlema, oleks ka kasulik üle kontrollida kõik liisinguga kaasnevad tingimused. Siin oleme me kirja pannud kõik liisinguandjate poolt väljastatud nõuded taotlejatele ja ka liisingutingimused. Pidage küll meeles, et siin kirja pandud informatsioon võib teie poolt valitud liisinguandjast erineda.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Liisingu Pakkumised

Siin oleme me välja toonud kõige paremad ja usaldusväärsemad liisingu pakkujad! Vali enda jaoks kõige soodsam laen ning kaaluge oma võimalusi, võttes arvesse intressimäärasid ja laenutingimusi.

LHV

Intress: alates 1.95%

Liisingu summa: alates 5 000 €

Liisingu periood: 6 kuud kuni 7 aastat

SEB

Intress: individuaalne

Liisingu summa: alates 5 000 €

Liisingu periood: 6 kuud kuni 7 aastat

Coop

Intress: alates 1.99%

Liisingu summa: 5 000 € – 100 000 €

Liisingu periood: 12 kuud kuni 6 aastat

Inbank

Intress: individuaalne

Liisingu summa: 12 000 € – 40 000 €

Liisingu periood: 24 kuud kuni 6 aastat

Swedbank

Intress: alates 2.29%

Liisingu summa: alates 8 000 €

Liisingu periood: 1 aasta kuni 7 aastat

TBB pank

Intress: alates 0.04%

Liisingu summa: 200 € – 75 000 €

Liisingu periood: 1 kuu kuni 5 aastat

Liisingu Taotlemine

Nüüd kui olete valmis liisingut taotlema, selgitame teile ära ka kuidas liisingut interneti teel taotleda. Tehke enda jaoks alati ka kindlaks, mis põhjusel sellist teenust soovite kasutada ning mis summas liisingut soovite taotleda. Eriti tähtis on ka see, et te olete piisavalt maksevõimeline ning kohusetundlik, et toime tulla uue finantskohustusega.

1. Liisinguandja Leidmine

Liisingu taotlemise esimeseks sammuks on sobiva liisinguandja leidmine. Et leida endale kõige soodsam liising, tuleb teil interneti teel erinevaid liisingupakkumisi võrrelda. Kindlasti tuleb uurida liisinguandjate poolt väljastatud tingimusi ning intresse. Kõige esimene liisingupakkumine ei pruugi olla kõige parem! 

Ja siis kui sobiv liisinguandja on leitud, saate ka valitud liisinguandja veebilehel täita laenutaotluse koos oma isikuandmetega. Kui taotlus on saadetud, võtab liisinguandja teiega ühendust esimesel võimalusel ja sellega võib aega minna paar tundi.

Nõutud Isikuandmed

Liisingu taotlusesse tuleb sisestada järgmised isikuandmed: nimi, isikukood, haridus, amet, elukoha aadress, telefoninumber, ja e-maili aadress.

2. Liisingu Dokumentide Esitamine

Tavaliselt nõuab liisinguandja ka dokumente, mis tõendavad teie maksevõimet ja sissetulekut. Liisinguandja uurib teie tausta ja varasemate maksetega seotud kohustustega toime tulemist. Kindlasti tehakse teile krediidikontroll ja taustauuring, mis annab liisinguandjale ülevaate teie usaldusväärsusest. Kõige tähtsam on see, et liisinguandja on rahul teie poolt esitatud dokumentidega ning vastate tema nõuetele.

Taotlemiseks Vajalikud Dokumendid

Liisingu taotlemisel nõuavad liisinguandjad järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport.

3. Liisingulepingu Sõlmimine

Lõpuks, kui liisinguandja on rahul teie poolt esitatud dokumentidega ning vastate ka kõikidele nõuetele, sõlmitakse teiega liisinguleping. Lepingus on kirjas tingimused, intressimäär, liisingu summa, liisingu periood, ja tagasimakse tähtaeg. Esiteks tuleb teil liisinguleping hoolikalt läbi lugeda ning veenduda, et kirjapandud tingimused on teile ka arusaadavad.

Kui liisinguleping on läbi loetud, peab taotleja ka lepingu digitaalselt allkirjastama ning siis väljastatakse liising. Liisinguraha laekub esimesel võimalusel teie pangakontole, ja siis saate liisingut kasutada nii kuidas soovite.

Liisingu Taotlemine Ettevõttele

Liisingut saab eraldi taotleda ka ettevõttele ning selleks tuleb lihtsalt esitada taotlus sobivale liisinguandjale. Liisingutaotluses tuleb ära märkida ettevõtte andmed, soovitava varaobjekti kirjeldus, liisinguperiood, ja muud olulisemad ettevõtte andmed. Alati nõutakse ettevõtte majandusaasta aruannet ja muid finantsdokumente, mis tõendavad ettevõtte maksevõimet ja makseajalugu.

Liisinguandja teeb ettevõttele taustauuringu ja hindab ettevõtte krediidivõimet ning selleks võidakse esitada ka erinevaid küsimusi ettevõtte kohta. Kui ettevõtte on sobiv kandidaat liisingu saamiseks, teeb ka liisinguandja pakkumise, kus on ära märgitud liisingu tingimused, intress, ja liisinguperiood. Kui liisinguleping on sõlmitud, saab ettevõtte soetada soovitud varaobjekti, ning hakkab siis maksma liisingufirmale igakuiseid makseid vastavalt kokkulepitud maksegraafikule.

Liisingu Tagasimaksed

Tavaliselt pannakse paika tagasimaksegraafik, mille põhjal liisingut tagastatakse. Liisinguvõtjad peavad liisingut tagasi tasuma alati õigeaegselt, sest nii väldivad nad ülemääraseid võlgu ning karistusi. Pidage ka meeles, et enamus liisinguandjaid nõuab taotlejatelt ka tagatise olemasolu, sest nii võtavad nad väiksema riski. Liisinguandjad võivad nõuda ka lisatasusid nagu lepingutasu või notaritasu, kuid see sõltub täiesti liisinguandja tingimustest.

Liisingu Maksegraafik

Liisingu tagasimaksmisel saavad liisinguvõtjad laenu tasuda kas igakuiselt osasumma maksetega, või siis ühekordse kogusumma maksega. Kui tagasimaksetega tekivad probleemid, tuleb sellest ka liisinguandjale teada anda. Vajaduse korral saab maksegraafikut muuta või taotleda maksepuhkust, et laenu tagasimaksete sooritamine oleks liisinguvõtjale lihtsam.

Kui tagasimaksmisprotsess on lõpetatud, tuleb seda ka tõestada liisinguandjale, ning peale tõestamist olete vabastatud kõikidest liisinguga seotud kohustustest.

Liisingu Tasumise Viisid

Liisingu tagasimakseid saab tavaliselt teostada: sularahaga, pangalingiga, automaatmaksega, krediitkaardiga, E-rahakotiga, maksekaardiga, mobiilmaksega, ja panga ülekandega.

Liisingu Intressimäärad

Liisingu intressid sõltuvad täiesti teie maksevõimest, liisingu summast, ja ka laenuandja riskiprofiilist. Intressimäärad võivad küll erineda, aga tavaliselt jäävad need 4% – 15% vahemikku.

Liisingu Eelised

Liisingu taotlemisel on mitmed eelised:

 • Mugavad osamaksed
 • Vara väärtus ei vähene
 • Kogusummat ei ole vaja koheselt tasuda
 • Säästab nii aega kui ka rahalisi sääste
 • Võimalik soetada vajalik vara, mida muidu pole võimalik saada
 • Annab võimaluse kasutada parimaid teenuseid ning tehnoloogilisi seadmeid

Küsimused

Kui soovite võtta liisingut, on alati hea küsida ka selle kohta küsimusi ning uurida lisainformatsiooni. Siin on kirjas kõige populaarsemad küsimused ning nende vastused.

Millised on liisinguvõtja kohustused?

Liisinguvõtjatel on mitmeid erinevaid kohustusi, ning siin selgitame ära kõige suuremad kohustused. Liisingu taotleja peab liisingu kaudu laenatud vara hoidma heas korras, ning ka veenduma et sellega ei tekiks probleeme. Samuti peab liisinguvõtja järgima kõiki liisinguandja poolt kehtestatud tingimusi ning liisingut tagastama kokkulepitud maksegraafiku alusel.

Liisinguga kaasnevad kohustused erinevad sõltuvalt liisinguandjast, seega pidage seda ka meeles. Ning alati lugege läbi kõik tingimused ja nõuded, sest nii saate ka ülevaate oma kohustustest.

Kas liisingule peab maksma intressi?

Nii laenu kui ka liisingu puhul tuleb taotlejatel maksta intressi, kuid intresside suurused erinevad sõltuvalt liisinguandjast. Seega on väga tähtis, et valite enda jaoks kõige soodsama liisingupakkumise, mille intressimäär ei ole äärmiselt kõrge.

Millised on liisingu tähtajad?

Liisingu tähtajad sõltuvad liisinguandjaga kokkulepitud maksegraafikust. Üldjuhul on liisingulepingu tähtaeg 3 kuni 5 aastat. Alati on võimalik valida endale sobiv maksegraafik ja tähtaeg, nii et arutage seda kindlasti oma liisinguandjaga.

Kas liisingu tähtaega saab pikendada?

Vajaduse korral saab liisingu tähtaega pikendada ning muuta tagasimaksegraafikut. Kuid selleks tuleb enne võtta ühendust oma liisinguandjaga ning ära selgitada oma olukord. Mõned liisinguandjad ei pruugi sellist võimalust teile pakkuda, kuid enamus siiski pakuvad.

Kas liisingut saab üle kanda?

Liisingut saab üle kanda teisele inimesele ning siis hakkab liisingumakseid tasuma uus inimene. Sellise muutuse puhul tuleb teil liisinguandjale esitada kirjalik taotlus, mis sisaldab informatsiooni nii teie kui ka uue liisingu omaniku kohta. Tavaliselt lisanduvad siis ka uuele liisingu omanikule komisjonitasu või muud tasud.

Kuid liisingu ülekandmine sõltub liisinguandjast ning seepärast võib kogu protsess ka natukene erineda.

Kas liisingut saab tagastada enne tähtaega?

Liisingut on võimalik ka enne tähtaega tagastada ehk teha ettemakseid. Kuid selleks tuleb teil võtta ühendust liisinguandjaga ja nõustuda ka tema poolt esitatud tingimustega. Alati võidakse ka nõuda lisatasu, sest enneaegne tagastamine ei sisalda kokkulepitud tulude maksmist.

Millised on liisingu väljaostu tingimused?

 • Väljaostja peab olema usaldusväärne ja maksevõimeline
 • Väljaostjal peab olema piisavalt kapitali
 • Väljaostal peab olema piisavalt kogemust
 • Väljaostjal peab olema soov teha pikaajalisi kohustusi
 • Väljaostja peab olema vastutustundlik

Millised on liisingu tagastamise tingimused?

Liisingu tagastamise tingimused sõltuvad liisinguandjast ja liisingu lepingust. Liisinguvõtja peab laenu tagastama tähtaja kohaselt kokkulepitud summas. Liisingu maksete suuruse ning sageduse määrab liisinguandjaga sõlmitud  leping. Tagasimakse tähtaeg võib olla nii fikseeritud või ka ajas muutuv, ja tagasimaksed võivad näiteks olla igakuised.

Liisingu tagastamine sisaldab nii intressi kui ka liisingu põhiosa, kuid võib ka sisaldada hooldustasu ja muid lisatasusid.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *