Mikrolaen – Mikroettevõtte Äritegevuse Laen

Mikrolaen on laen, mis on spetsiifiliselt loodud mikroettevõtete arengu toetamiseks. Mikroettevõtted on väiksemad ettevõtted, kes pole veel jõudnud oma täispotentsiaali saavutada. Mikrolaenu pakuvad vaid mõned pangad ning see pole nii populaarne kui näiteks ärilaen.

Mikrolaenu Otstarve

Mikrolaen saab aidata väiksemaid ettevõtteid erinevat viisi ja siin oleme me välja toonud ka kõik võimalikud kasutusvõimalused. Nii saate parema ülevaate, milleks mikrolaenu oma ettevõttele taotleda ja kas selline laen tuleb teile päriselt ka kasuks.

Mikrolaenu saab kasutada erinevaks otstarbeks, nagu näiteks:

 • Äri arendamiseks
 • Investeerimiseks
 • Likviidsuse parandamiseks
 • Seadmete ja masinate ostmiseks
 • Käibevahendite hankimiseks

Mikrolaenu Nõuded ja Tingimused

Enne kui mikrolaenu taotlema hakkate, tuleks ka läbi lugeda kõik mikrolaenuga seotud tingimused ja laenuandjate nõuded. Kuigi võivad meie poolt kirjapandud nõuded erineda teie poolt valitud laenuandjast, on need ikkagist teineteisega sarnased.

Nõuded ettevõttele:

 • Eestis registreeritud või Eestis tegutsev osaühing/aktsiaselts
 • Seotud isikutel ja ettevõttel ei ole viimase 2 aasta jooksul olnud maksuvõlga
 • Puudub maksejõuetuse menetlus
 • Vähemalt 9 töötajat

Tingimused: 

 • Laenuvõtja peab laenu tagasi maksma õigeaegselt, pidades kinni laenulepingust
 • Laenuvõtja peab läbi lugema kõik laenutingimused ja nendega ka nõustuma
 • Laenuvõtja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Laenuvõtja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Laenuvõtja peab läbima krediidikontrolli

Mikrolaenu Pakkumised

Kui olete valmis mikrolaenu taotlema, valige meie laenupakkumiste seast enda jaoks kõige sobivam laen! Sobiv laen on see, mille laenutingimused on kõige mugavamad ja intress kõige soodsam.

LHV

(tagatiseks sobib käendus)

Intress: alates 6%

Laenusumma: 5 000 € – 50 000 €

Laenuperiood: 1 kuu kuni 6 aastat

SEB

(ilma tagatiseta, roheline laen)

Intress: alates 2.9 %

Laenusumma: kuni 20 000 €

Laenuperiood: kuni 7 aastat

Mikrolaenu Taotlemine

Enne mikrolaenu taotlemist, oleks kasulik ka esiteks läbi mõelda laenu võtmise põhjus ning soovitud laenuperiood. Laenu võtmine ei tohik olla impulsiivne otsus ning alati tuleb arvestada sellega, et laen on suurem finantskohustus, millega võivad kaasneda ülemäärased võlad. Kui olete varem rahaga kohusetundlik olnud, on teil ka kergem laenuga seotud kohustustest kinni pidada.

1. Mikrolaenuandja leidmine

Mikrolaenu taotlemise esimeseks sammuks on laenuandja leidmine, kes sellist laenu ettevõttele pakub. Selleks tuleb interneti teel erinevaid laenupakkumisi kammida, võttes arvesse intresse ja laenutingimusi. Kõige tähtsam on see, et leiate kõige paremate tingimustega mikrolaenu, mis vastab teie eeldustele.

2. Mikrolaenu taotluse täitmine

Kui sobiv mikrolaenuandja on leitud, saate ka valitud laenuandja veebilehel täita laenutaotluse koos oma isikuandmetega. Kui taotlete mikrolaenu panga kaudu, saate panga veebilehel siseneda oma smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga. Laenutaotluse esitamine käib kiiresti ning laenuandja võtab tavaliselt teiega ühendust paari minuti või tunni jooksul.

Nõutud Isikuandmed

Mikrolaenu taotluseses tuleb ära selgitada järgmised isikuandmed: ettevõtte nimi, registrikood, elukoht, aadress, telefoninumber, ja e-maili aadress.

3. Mikrolaenu dokumentide esitamine

Mikrolaenuandjad nõuavad taotlejatelt alati dokumente, mis tõendavad ettevõtte sissetulekuid ja väljaminekuid. Kindlasti tehakse ettevõttele taustauuring ning uuritakse ka varasemat makseajalugu ja kas ettevõttel on mingeid võlgu. Tähtis on laenuandjale kinnitada seda, et teie ettevõte on usaldusväärne ja toob sisse piisavalt kasumit.

Vajalikud Dokumendid

Mikrolaenu taotlejad peavad esitama järgmised dokumendid: eelmise majandusaasta aruanne, bilanss, ja kasumiaruanne.

4. Mikrolaenu lepingu sõlmimine

Lõpuks, kui laenuandja on teie taotluse heakskiitnud ning kõik vajalikud dokumendid on esitatud, sõlmitakse teiega mikrolaenu leping. Laenulepingus on kirjas kõik laenutingimused, laenuvõtja kohustused, ja tagasimakse tähtaeg. Laenuvõtja peab hoolikalt lepingu läbi lugema ning ka veenduma, et kirjapandud tingimused on selgesti arusaadavad.

Mikrolaenu lepingu kinnitamiseks tuleb see digitaalselt allkirjastada ja peale seda väljastatakse teile laen. Laenuraha laekub peagi teie pangakontole ja tavaliselt kulub selleks aega vaid paar tundi või paar päeva.

Mikrolaenu Tagasimaksed

Mikrolaenu tagasimaksmine sõltub täiesti laenuandjast ja laenulepingust. Mikrolaenuandja lepib teiega kokku laenutingimused ning alati pannakse paika kindel laenusumma, laenuperiood, intressimäär, ja tagasimakse tähtaeg.  Mikrolaenu tagasimaksed peavad olema õigeaegselt teostatud, et vältida igasuguseid karistusi. Mikrolaenuga kaasnevad ka lisatasud ja intressimäär, mis võib olla nii fikseeritud kui ka muutuv.

Mikrolaenu Maksegraafik

Mikrolaenu tagasimaksmisel peab laenuvõtja tegema regulaarseid igakuiseid või nädalaseid laenu osamakseid koos intressiga. Vajaduse korral saab mikrolaenu puhul muuta tagasimaksegraafikut või taotleda maksepuhkust, et muuta laenu tagasimaksmine lihtsamaks. Kuid selleks peab laenuandja sellega ka nõustuma, seega alati kontrollige kas teie poolt valitud laenuandja pakub teile selliseid tagasimakse võimalusi.

Mikrolaenu Tasumise Viisid

Mikrolaenu tagasimakseid saab teostada: sularahas, automaatmaksega, panga ülekandega, internetipangaga, ja sms-maksega.

Mikrolaenu Intressimäärad

Mikrolaenude intressimäärad võivad varieeruda sõltuvalt laenuandjast, laenu suurusest ja tagasimakse perioodist. Mikrolaenude intressimäärad võivad olla kõrgemad võrreldes traditsiooniliste laenudega, kuna need laenud on suunatud riskantsematele laenuvõtjatele ja tagatiseta laenudel on suurem risk laenuandjatele.

Tavaliselt jäävad mikrolaenude intressid 7% – 30% vahemikku. Mõnikord võivad intressimäärad olla isegi kõrgemad, aga see sõltub laenuandja poliitikast ja laenuvõtja krediidivõimekusest.

Mikrolaenu Eelised ja Riskid

Mikrolaenudega kaasnevad erinevad eelised ja riskid, ja siin oleme me need ka kirja pannud. Alati kaaluge võimalikke riskitegureid, sest laenu võtmine on ikkagist suur kohustus.

Eelised:

 • Kiire taotlemise protsess
 • Mugav taotlemine interneti teel
 • Väiksemad nõuded taotlejale
 • Paindlikud tagasimakse võimalused

Riskid:

 • Suured võlad
 • Kõrgemad intressimäärad
 • Ebaausad praktikad ja pettused

Küsimused

Mikrolaenu huvilistel tekib alati ka küsimusi ning seepärast oleme me ära märkinud ka kõige populaarsemad küsimused. Loodetavasti leiate meie kaudu oma küsimustele põhjalikud vastused.

Milline on mikrolaenu tagasimakseperiood?

Mikrolaenu tagasimakseperioodid varieeruvad sõltuvalt laenuandjast ja tavaliselt ulatuvad nad nii paarist kuust kuni paari aastani. Lühikene laenuperiood sobib paremini lühiajaliste kulutuste katmiseks või äkilisteks väljaminekuteks. Laenuandjad annavad teada, kui suurt tagasimakse perioodi nad pakuvad, seega tuleb teil enda jaoks sobiv mikrolaen leida mis vastab teie eeldustele.

Kui suur on mikrolaenu maksimumsumma?

Mikrolaenu maksimumsumma sõltub laenuandja laenutingimustest, kuid tavaliselt ulatuvad need kuni 20 000 €. Mõned laenuandjad võivad pakkuda ka suuremaid summasid, kuid see sõltub individuaalsetest tingimustest ja laenuvõtja maksevõimest.

Kas mikrolaenu saamiseks on vaja tagatist?

Mikrolaenu saamiseks ei ole alati vaja tagatist esitada, kuid mõned laenuandjad nõuavad tagatise olemasolu või laenu käendamist. Seepärast on oluline see, et te uurite erinevaid mikrolaenu pakkumisi, et leida enda jaoks kõige sobivamate tingimustega laen. Kui laenuandja nõuab teilt tagatist, võite selleks kasutada kas kinnisvara või autot.

Kui kiiresti saab mikrolaenu taotlusele vastuse?

Mikrolaenu taotlusele saate vastuse tavaliselt juba paari minuti või tunni jooksul, ning hiljemalt 1 tööpäeva jooksul. Laenuandja võtab taotlejaga ühendust esimesel võimalusel ning annab teada kas ta on taotlusega ka rahul. Pidage meeles, et kui olete laenutaotlusesse kirja pannud libainformatsiooni, läheb ka vastusega kauem aega.

Millised on tagajärjed, kui mikrolaenu ei tagastata õigeaegselt?

Kui mikrolaenu tagasimakseid ei teostata õigeaegselt, võivad tekkida mitmed negatiivsed tagajärjed. Laenuandja võib nõuda teilt laenumakse hilinemise eest lisatasu või kõrgemat intressimäära, ning see mõjutab hiljem laenu kogusummat. Mida rohkem te hilinete tagasimaksetega, seda suuremaks kasvab ka võlg. Samuti võib mikrolaenuandja ka pöörduda kohtusse, et nõuda tagasi kogu laenusumma tagastamist.

Kui te lõpuks pole laenu tagasi maksnud, võib tekkida ka maksehäire, mis mõjutab laenuvõtja krediidiskoori negatiivselt. Seega alati makske laenu tagasi vastavalt kokkuleppele ning kui tekivad laenuga seoses probleemid, võtke laenuandjaga ühendust ning kaaluge muid tagasimakse võimalusi.

Kas mikrolaenu saab refinantseerida või pikendada tagasimakseperioodi?

Mikrolaenu refinantseerimine ja tagasimakseperioodi muutmine on võimalik, juhul kui laenuandja sellega ka nõustub. Seepärast tuleb alati enne laenu võtmist uurida, kas teie poolt valitud mikrolaenuandja sellist võimalust taotlejatele ka pakub. Refinantseerimine on kasulik, kui teie finantsolukord on muutunud või siis kui laenutingimused pole teie jaoks enam sobivad.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *