Päikesepaneelide Laen – Päikeseenergia Paigaldamise Laen

Päikesepaneelide laen on laen, mida kasutatakse päikesepaneelide ostuks, paigaldamiseks, või hooldamiseks. Sellist laenu saavad taotleda eraisikud ja ettevõtted nii pangast kui ka muudelt laenuandjatelt.

Päikesepaneelide Laenu Otstarve

Päikesepaneelide laenu kasutamisvõimalused on ära märgitud juba laenu nimes, aga siin oleme ikkagist ära selgitanud kõik võimalikud põhjused, milleks sellist laenu kasutada.

Päikesepaneelide laenu saab kasutada: 

 • Päikesepaneelide ostmiseks
 • Päikesepaneelide paigaldamiseks
 • Energia ja kulu säästmiseks
 • Kinnisvara väärtuse suurendamiseks
 • Keskonnasõbralikku eluviisi panustamiseks

Päikesepaneelide Laenu Nõuded ja Tingimused

Kui soovite taotleda päikesepaneelide laenu, siis oleks kasulik ka enne taotlemist üle kontrollida kõik nõuded ja tingimused, mida laenuandjad võivad teilt nõuda. Nii saate parema ülevaate kas te olete sellise laenu saamiseks ka sobiv kandidaat.

Nõuded taotlejale: 

 • Vähemalt 18-aastane
 • Eesti kodanik või Eestis püsiv elamisluba
 • Stabiilne sissetulek ja töökoht
 • Positiivne makseajalugu
 • Piisav krediidiskoor

Tingimused:

 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Laenu tagasimaksed tuleb teha õigeaegselt vastavalt kokkulepitud laenulepingule
 • Taotleja võib laenu enneaegselt tagastada, kui laenuandja sellega nõustub
 • Laenu taotlemise käigus võidakse nõuda notaritasu või lepingu sõlmimise tasu

Päikesepaneelide Laenu Pakkumised

Siin oleme välja toonud kõige usaldusväärsemad päikesepaneelide laenuandjad ja nende laenupakkumised. Valige siit enda jaoks kõige soodsam päikesepaneelide laen, ning kaaluge hoolikalt intresse ja laenutingimusi.

Swedbank

Intress: 4.9% (2 esimest aastat 0%)

Laenusumma: 3 000 € – 20 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

SEB

Intress: alates 4.9%

Laenusumma: 5 000 € – 20 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 7 aastat

Luminor

Intress: alates 4.9%

Laenusumma: 4000 € – 20 000 €

Laenuperiood: 12 kuud kuni 10 aastat

Päikesepaneelide Laenu Taotlemine

Et päikesepaneelide laenu kätte saada, tuleb taotlejatel läbi käia ka laenu taotlemise protsess. Ilmselt soovite ka teie teada, kuidas laenu taotlemine käib ning mida see endast ka hõlmab. Esiteks selgitage enda jaoks välja, mis põhjusel laenu soovite võtta ning milliseid laenutingimusi soovite. Kui põhjus on välja selgitatud ning teie poolt tehtud otsus ei ole impulsiivne, võite laenu taotleda.

1. Päikesepaneelide Laenuandja Leidmine

Enne päikesepaneelide laenu taotlemist, tuleb teil esiteks leida sobiv laenuandja, kes sellist laenu teile ka pakub. Selleks tuleb interneti teel võrrelda erinevaid laenupakkumisi, võttes arvesse nende intresse ja laenutingimusi. Ning alles siis kui kõige soodsam laen on leitud, asuge laenu taotlema. Laenutaotluse saate täita valitud laenuandja või panga veebilehel, logides sisse oma smart-ID, mobiil-ID, või siis ID-kaardiga.

Nõutud Isikuandmed

Päikesepaneelide laenutaotlusesse tuleb sisestada järgmised isikuandmed: nimi, isikukood, elukoht, e-maili aadress, telefoninumber, haridus, amet, kodakondsus, perekonnaseis, ja sissetulek.

2. Päikesepaneelide Laenu Dokumentide Esitamine

Päikesepaneelide laenu saamiseks nõuavad laenuandjad kindlasti ka taotlejatelt dokumente, mis tõendavad sissetulekut, maksevõimet, ja krediidiskoori. Kõige tähtsam on laenuandjale kinnitada, et te olete laenu saamiseks piisavalt suure sissetulekuga ja usaldusväärne. Kindlasti uuritakse ka taotleja tausta ja makseajalugu, et saada parem ülevaade teie varasematest maksekohustustest ja kuidas te nendega toime olete tulnud.

Kõik teie poolt laenuandjale saadetud dokumendid peavad olema ajakohased ja õiged, et laenu saamisega ei tekiks viivitusi. Nii väldite ka igasuguseid muid probleeme ja laenuandja on paremini veendunud teie usaldusväärsuses.

Vajalikud Dokumendid

Päikesepaneelide laenuandjad nõuavad taotlejatelt järgmiseid dokumente: isikutõend (ID-kaart, pass, juhiluba), elukoha tõend, tööleping, palgatõend, tuludeklaratsioon, makseajalugu, pangakonto väljavõte, tagatise hinnang või omandiõigus, ja elektriarve.

3. Päikesepaneelide Laenulepingu Sõlmimine

Päikesepaneelide laenuleping sõlmitakse peale seda, kui laenuandja on teie laenutaotluse heakskiitnud, ning üle kontrollinud ka kõik teie poolt esitatud dokumendid. Esiteks tuleb teil laenuleping hoolikalt läbi lugeda ning veenduda, et kõik kirjapandud informatsioon on teie jaoks selgesti arusaadav. Ja siis kui leping on läbiloetud, peate ka selle digitaalselt allkirjastama.

Peale päikesepaneelide laenu lepingu sõlmimist, väljastatakse teile laen ning raha laekub esimesel võimalusel teie pangakontole. Siis saate laenuraha kasutada päikesepaneelide ostmiseks ja paigaldamiseks.

Päikesepaneelide Laenu Tagasimaksed

Päikesepaneelide laenu makstakse tagasi kokkulepitud tagasimakse perioodi jooksul koos intressiga. Alati pannakse laenuandjaga paika tagasimaksegraafik, kus on kirjas intressimäär, laenu tähtaeg, ja igakuiste osamaksete suurus. Laenulepingus on kirjas kõik vajalik informatsioon ning laenu tagasimaksega seotud tingimused. Päikesepaneelide laenu tagasimaksed sisaldavad nii laenu põhiosa kui ka intressitasu.

Pidage meeles, et päikesepaneelide laenu tuleb tagasi maksta õigeaegselt ja kokkulepitud summas, sest muidu võivad tekkida igasugused lisakulud ja trahvid.

Päikesepaneelide Laenu Maksegraafik

Päikesepaneelide laenu makstakse tavaliselt tagasi kas igakuiselt väiksemate osamaksetega, või siis ühekordse kogusumma maksega. Tagasimaksegraafikut saab soovi korral ka muuta, aga selleks tuleb sellest laenuandjaga  vestelda. Samuti on võimalik taotleda ka päikesepaneelide laenu korral maksepuhkust, kui laenuandja sellist võimalust teile pakub.

Päikesepaneelide Laenu Intressimäärad

Päikesepaneelide laenu intressid sõltuvad laenusuurusest, laenuperioodist, ja laenuvõtja maksevõimest. Tavaliselt jäävad need 4% – 8% vahemikku. Seepärast on kasulik uurida erinevaid päikesepaneelide laenupakkumisi ning leida nende seast enda jaoks kõige soodsama intressiga laen.

Päikesepaneelide Laenu Eelised ja Riskid

Päikesepaneelide laenuga kaasnevad erinevad eelised ja riskid, ning seetõttu oleme me ka siin välja toonud peamised punktid.

Eelised:

 1. Puhtam ja odavam energiaallikas
 2. Väiksemad elektriarved
 3. Keskonnasäästlik eluviis
 4. Madalad hoolduskulud

Riskid: 

 1. Hoolduskulud võivad olla kõrged
 2. Päikesepaneelide väärtus võib aja jooksul väheneda
 3. Tehnilised probleemid
 4. Halvad ilmastiku tingimused

Küsimused

Millised kulud katab päikesepaneelide laen?

Päikesepaneelide laen katab igasugused algkulud, mis on seotud päikesepaneelide paigaldusega. See sisaldab kõiki päikesepaneeli ostuga seotud kulusid ja päikesepaneeli spetsialistide töötasu. Samuti saab sellist laenu kasutada ka olemasolevate päikesepaneelide hooldamiseks, juhul kui tekivad tehnilised probleemid.

Kas päikesepaneelide laenu saab taotleda, kui on halb krediidiskoor?

Päikesepaneelide laenu taotlemine negatiivse krediidiskooriga on keeruline, sest see näitab seda et te pole varem maksudega õigesti toime tulnud. Seetõttu peate ilmselt sellist laenu taotlema muudelt väiksematelt laenuettevõtetelt või eralaenuandjatelt. Aga siis kehtivad ka karmimad tingimused ja kõrgemad intressid.

Kas päikesepaneelide laenu saab taotleda ka ettevõttele?

Päikesepaneelide laenu saab taotleda ka ettevõttele ja enamus laenuandjaid pakub sellist võimalust. Kuid siis tuleb esitada lisadokumendid, mis tõendavad ettevõtet, nagu näiteks majandusaasta aruanne. Teie ettevõte peab olema ka juriidiliselt registreeritud ja omama kehtivat tegevusluba.

Kui kaua võtab päikesepaneelide laenu saamine aega?

Päikesepaneelide laenu taotlemiseks võib kuluda kas paar päeva või siis nädal. Mõned laenuandjad võivad laenu ka kiiremini väljastada. Selle taotlemise kiirus sõltub laenuandja taustauuringu kiirusest, nõutud dokumentide arvust, ja ka taotleja krediidiajaloost. See et laenu kätte saada, tuleb laenuandjal üle kontrollida kõik vajalikud dokumendid ja ka krediidiskoor, ning alles siis kui kõik on heakskiidetud, väljastatakse laen.

Kas päikesepaneelide laenu saab tagasi maksta ennetähtaegselt?

Päikesepaneelide laenu puhul on võimalik laenu enneaegselt tagastada, kuid siis võivad sellega kaasneda lisakulud või erinevad tingimused. Mõned laenuandjad pakuvad laenu ennetähtaegset tasumist, aga mõned võibolla sellist võimalust ei paku, seega tuleb üle uurida kas valitud laenuandja sellega nõustub.

Kas päikesepaneelide laenuga kaasnevad maksed on fikseeritud või muutuvad?

Päikesepaneelide laenu puhul võivad maksed olla kas fikseeritud või muutuvad, ning see sõltub täiesti laenulepingust ja maksegraafikuga seoses muutustest. Kui intressimäär muutub, muutuvad siis ka igakuised maksed sõltuvalt intressist. Kui intress on aga fikseeritud, ei muutu ka laenuga kaasnevad maksed.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *