Refinantseerimislaen – Laenu Refinantseerimine

RefinantseerimislaenRefinantseerimislaen on laen, mis võimaldab olemasolevaid laenusid ühendada. Sellise laenuga on võimalik saada madalamat intressimäära ja vähendada kulusid, mis oleks teil muidu tekkinud mitme erineva laenu võtmisel. Refinantseerimislaenud säästavad ka teie aega, sest 1 ühise suurema laenu taotlemine on kiirem.

Refinantseerimislaenu Otstarve

Kui inimene soovib refinantseerimislaenu võtta, võib selleks olla mitmeid põhjuseid. Ja mõndadel tekib ka küsimus: “Milleks taotleda refinantseerimislaenu?” või “Millega aitab refinantseerimislaen?”. Siin oleme me välja toonud kõik otstarbed sellise laenu kasutamiseks.

Refinantseerimislaenu saab kasutada:

 • Mitme väiksema laenu ühendamiseks
 • Laenu kuutasude vähendamiseks
 • Maksehäire tasandamiseks
 • Maksegraafiku või intressimäära muutmiseks
 • Laenukohustuste jälgimise parandamiseks

Refinantseerimislaenu Nõuded ja Tingimused

Enne refinantseerimislaenu taotlemist tuleks ka esmalt üle vaadata kõik laenutingimused. Nii saate ülevaate, mida enamik laenuandjaid taotlejatelt nõuab. Kuigi võivad meie poolt esitatud tingimused erineda teie poolt valitud laenuandjast, on nad üldjuhul ikkagist samad.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Refinantseerimislaenu Pakkumised

Siin oleme me välja toonud kõige paremad refinantseerimislaenu pakkujad ning nende poolt pakutud intressimäärad, laenusummad, ja laenuperioodid. Valige enda jaoks kõige soodsam laen ning kaaluge oma võimalusi ettevaatlikult! Oleme kirja pannud nii tagatisega kui ka tagatiseta refinantseerimislaenud.

Coop

(Tagatiseta)

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 300 € – 25 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

LHV

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 3 000 € – 25 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 6 aastat

FjordBank

Intress: alates 2.7%

Laenusumma: 1 000 € – 20 000 €

Laenuperiood: 12 kuud kuni 5 aastat

Refinantseerimislaenu Taotlemine

Enne kui refinantseerimislaenu taotlete, tuleks ka endale selgeks teha millist laenusummat soovite, ja mis on laenu võtmise põhjus. Alati pidage meeles, et kuigi aitab refinantseerimislaen kõik olemasolevad laenud ühendada, on see ikkagist suur finantskohustus. Kaaluge hoolikalt oma otsust ning alles siis kui olete kindel, et suudate vastutada laenu eest, võtke laenu.

1. Refinantseerimislaenuandja Valimine

Refinantseerimislaenu taotlemise esimeseks sammuks on laenuandja leidmine, kes sellist laenu taotlejatele pakub. Pidage meeles, et laenuandjate tingimused ja intressid võivad suuresti erineda, ja seepärast on oluline leida enda jaoks kõige parem laen. Seega võrrelge interneti teel erinevaid laenupakkumisi ja pidage ka meeles, et esimene pakkumine ei pruugi olla teie jaoks kõige soodsam!

Kui sobiv laen on leitud, saate valitud laenuandja veebilehel täita laenutaotluse koos oma isikuandmetega. Siis hindab laenuandja teie taotlust ja võtab teiega ühendust esimesel võimalusel. Kui taotlete refinantseerimislaenu panga kaudu, on võimalik ka panga veebilehel sisse logida kas smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga.

Nõutud Isikuandmed

Refinantseerimislaenu taotlusesesse on vaja sisestada järgmised isikuandmed: telefoninumber, e-maili aadress, nimi, isikukood, haridus, töökoht, sissetulek, elukoha aadress, pangakonto number.

2. Refinantseerimislaenu Dokumentide Esitamine

Kui taotlete refinantseerimislaenu, nõuavad laenuandjad kindlasti ka erinevaid dokumente, mis tõendavad teie maksevõimet ja varasemat makseajalugu. Alati tehakse krediidikontroll ning taustauuring, et saada põhjalik ülevaade teie kohusetundest. Kõige tähtsam on laenuandjale tõestada, et olete maksevõimeline ning usaldusväärne.

Kõik teie poolt esitatud dokumendid peavad olema korrektsed, et laenu saamisega ei tekiks viivitusi või probleeme. Ja laenuandjale ei maksa valetada, sest alati kontrollitakse teie poolt saadetud informatsioon üle. Tagatiseta refinantseerimislaenu puhul ei nõuta tagatise olemasolu, kuid kui taotlete refinantseerimislaenu tagatisega, nõutakse ka selle kohta lisadokumente.

Vajalikud Dokumendid

Refinantseerimislaenu taotlemisel nõutakse järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport, ja eelnevate laenudega seotud dokumendid.

3. Refinantseerimislaenu Lepingu Sõlmimine

Kui laenuandja on taotluse heakskiitnud ning kinnitanud, sõlmitakse laenuleping. Alati lugege leping hoolikalt läbi ning veenduge, et kirja pandud tingimused teile ka sobivad. Lepingus on kirjas tagasimakse tähtaeg, intressimäär, ja tingimused. Laenulepingu kinnitamiseks tuleb teil esiteks kirjapandud tingimustega nõustuda ja siis see digitaalselt allkirjastada. Seejärel väljastatakse teile refinantseerimislaen ja raha laekub peagi teie kontole.

Laenu Refinantseerimine Maksehäirega

Refinantseerimislaen maksehäirega tähendab seda, et taotleja saab tasandada nii olemasolevad võlad kui ka maksehäired 1 suurema laenuga. Esimeseks sammuks on sobiva laenuandja leidmine, kes pakub laenu maksehäirega taotlejale. Kuigi nõuavad enamus laenuandjaid positiivset krediidiajalugu, teevad mõned ka erandi ning pakuvad laenu ka maksehäirega inimesele.

Laenu refinantseerimine maksehäirega on suhteliselt lihtne ja selleks tuleb esitada laenuandjale laenutaotlus ning kõik vajalikud dokumendid. Laenuandja hindab teie taotlust ning sissetulekut ja siis otsustab kas teile laenu anda. Kui taotlus on heakskiidetud, saab taotleja refinantseerida kõik olemasolevad võlad ja maksehäired. Kuid maksehäirega refinantseerimislaenu puhul kehtivad kõrgemad intressimäärad ja võidakse nõuda tagatist.

Laenu Refinantseerimine Ilma Tagatiseta

Refinantseerimislaenu saab taotleda ka ilma tagatiseta ning siis ei nõuta tagatiseks kinnisvara, või autot. See on eriti hea võimalus nendele, kes soovivad vabaneda ebasobivatest laenutingimustest kuid ei soovi kasutada selle saavutamiseks tagatist. Siis on tähtis see, et taotlejal on positiivne krediidiskoor ja piisavalt suur sissetulek. Alati kaaluge kas laenu refinantseerimine on ikkagist vajalik, sest sellega võivad kaasneda ka lisatasud.

Refinantseerimislaenu Taotlemine Ettevõttele

Refinantseerimislaenu saab taotleda ka ettevõttele, ning selleks tuleb lihtsalt leida laenuandja, kes pakub refinantseerimislaenu ettevõttele. Kui sobiv refinantseerimislaen ettevõttele on leitud, tuleb esitada ka laenutaotlus. Laenutaotluses tuleb esitada ettevõtte bilanss, kasumiaruanne, viimased raamatupidamisaruanded, ja muud finantsandmed.

Laenuandjad võivad ettevõttelt nõuda ka täiendavaid dokumente, nagu näiteks äriplaan ja tagatisvara hindamisakt. Laenu taotlemise käigus kontrollitakse ettevõtte finantsolukorda, krediidiajalugu, ja maksevõimet. Ettevõte peab tunduma usaldusväärne ja kui laenutaotlus on heakskiidetud, sõlmitakse ettevõttega laenuleping. Laenulepingus kehtestatakse laenusumma, intressimäär, tagasimakse tähtaeg, ja muud tingimused.

Kui laenuleping on sõlmitud, väljastatakse ettevõttele refinantseerimislaen ning laenuraha kantakse üle ettevõtte pangakontole. Siis hakkab ettevõte tasuma laenu tagasimakseid vastavalt laenulepingus kokkulepitud tingimustele.

Refinantseerimislaenu Tagasimaksed

Refinantseerimislaenu tagasimaksmine toimub sõltuvalt teie laenuandjaga kokkulepitud tagasimakse tingimustest. Tavaliselt koostatakse taotleja ja laenuandja jaoks sobiv maksegraafik, mille järgi laenu tagasimakseid teostatakse. Laenuga seotud kohustustest olete vabastatud peale seda kui laen on täielikult tagastatud, ning siis kui laenuandja on saanud sellest ka tõestuse.

Refinantseerimislaenu Maksegraafik

Refinantseerimislaenu saab tagasi maksta kas ühekordse maksega või igakuiste osamaksetega, ning mõlemad sisaldavad laenu intressi. Tagasimaksegraafikut on võimalik muuta, juhul kui laenuandja sellega ka nõustub ning samuti on saadaval ka ettemaksu võimalus. Kui teie finantsolukorras tekivad muutused, peab sellest ka laenuandjale teada andma ning siis on võimalik ka taotleda vajaduse korral maksepuhkust.

Refinantseerimislaenu Tasumise Viisid

Refinantseerimislaenu on võimalik tasuda: sularaha teel, pangakaardiga, automaatmaksega, E-arvega, internetipanga teel, pangaautomaadiga, krediitkaardiga, panga ülekandega, ja ka postokontori teel.

Refinantseerimislaenu Intressimäärad

Refinantseerimislaenu intressi suurus sõltub tavaliselt teie maksevõimest, laenuandja riskiprofiilist, laenusummast, ja ka laenutüübist. Tavaliselt jäävad need intressimäärad 3% – 10% vahemikku. Laenu refinantseerimine toob kaasa kõrgemad intressid, sest see on väga spetsiifiline laen.

Refinantseerimislaenu Eelised

 • Madalam intressimäär kui uue laenu võtmisel
 • Võimaldab suurendada taotlevat laenusummat
 • Vähendab kuumakseid ja langetab intressi
 • Annab võimaluse vähendada või pikendada tähtaega
 • Aitab parandada krediidiskoori

Küsimused

Kui soovite refinantseerimislaenu taotleda, ilmneb tavaliselt ka küsimusi. Siin on kirjas kõik populaarsemad küsimused ja nende vastused.

Kas refinantseerimislaenu on võimalik taotleda ilma tagatiseta?

Refinantseerimislaenu saab taotleda ilma tagatiseta. Laenu refinantseerimine ilma tagatiseta tähendab seda, et laenuandja ei nõua laenu tagasimaksmiseks tagatist. Enamik panku pakub tagatiseta laenu võimalust, kuid see sõltub ka täiesti teie maksevõimest. Selleks peate leidma sobiva laenuandja, kes seda võimalust teile pakub.

Pidage ka meeles, et kõige tähtsam on näidata laenuandjale, et te olete piisavalt maksevõimeline ja et teil oleks positiivne krediidiskoor.

Kuidas mõjutab refinantseerimislaen krediidiskoori?

Refinantseerimislaen võib mõjutada krediidiskoori nii positiivselt kui ka negatiivselt. See kõik oleneb sellest, kuidas te laenu tagasimaksmisega toime tulete. Kui tasute laenu õigeaegselt vastavalt tähtajale, on teil krediidiskoor ka positiivne. Kuid, kui mingil põhjusel te laenu tähtajast kinni ei pea ning laenu tagasi ei suuda maksta, võib teie krediidiskoor ka halveneda.

Refinantseerimislaen võib ka teie krediidiskoori parandada, sest see näitab kui vastutustundlik te olete laenu tagasimaksmisega toime tulemises.

Kas mul on võimalik refinantseerida mitut laenu korraga?

Refinantseerimislaenu saab kasutada mitme laenu jaoks. Sellega saate ühendada mitu laenu üheks suuremaks laenuks. See on ka kasulik, sest aitab teil laenudega seotud kulusid vähendada ning saada ka madalamat intressi. Nii, et refinantseerimine võib teil säästa nii aega kui ka laenuga seotud kulusid.

Refinantseerimislaenu puhul on ka lihtsam järgida oma laenukohustusi, sest selleks on teil vaid üks laenuandja ja kõikide laenude ühendamisel samad laenu tagasimakse tingimused.

Kas refinantseerimislaenul on lõpptähtaeg?

Refinantseerimislaenul on alati lõpptähtaeg. Lõpptähtajaks on aeg, mil peate laenu täielikult tagastama. Lõpptähtaega võib küll muuta, kuid see sõltub laenuandjast ja teie vastutustundlikkusest. Kui soovite aga lõpptähtaega muuta, tuleb teil tasuda ka tavaliselt lisatasusid.

Kas eelnevaid laene on võimalik refinantseerida?

Eelnevaid laene saab refinantseerida, ning see on refinantseerimislaenu mõte, sest vana laen asendatakse uue laenuga. Nii on teil võimalik ka saada paremaid intressimäärasid, muuta laenu tähtaega ja vähendada kuumakseid. Mitme laenu ühendamine refinantseerimislaenuga aitab teil hoida kokku nii aega, kui ka vähendada laenuga seotud kulusid.

Milliseid makseid peab refinantseerimislaenu saamiseks tasuma?

Refinantseerimislaenu saamiseks tuleb tavaliselt tasuda laenulepingu tasu (kui see pole tasuta), laenu põhiosa, notaritasu, ja ka intressi. Esiteks tuleb alati tasuda algne laenu tagasimakse summa ning see on esialgse laenulepingu kohustuslik kogusumma. See sisaldab ka intressi ja muid kulusid, mida esialgne laenuandja nõuab.

Intressi tuleb maksta nii esialgsele laenulepingule ja ka uuele refinantseerimislaenule. Tavaliselt nõutakse intressimakseid ka igakuiselt.  Lepingusõlmimise tasu on vajalik lepingu sõlmimiseks ja laenu väljastamiseks. Notaritasu nõutakse selleks, et notar siduks teie lepingu seaduslikult ja selle tasu sõltub valitud notarist.

Kui soovite aga kasutada professionaalset nõu advokaadilt, nõutakse ka advokaadi tasu. Seda tuleb maksta teil advokaadile, et saaksite vajalikku nõu laenu kohta.

Kas refinantseerimislaenu on võimalik saada, kui eelnevat laenu pole tagasi makstud?

Tavaliselt pole võimalik refinantseerimislaenu saada ilma eelneva laenu tagasimaksmiseta. Teil peab olema hea krediidiskoor ja varasem makseajalugu. Kui teil on maksehäire, ei pruugi te laenu üldse saada. Kui teil on aga halb krediidiskoor, on võimalik küll kasutada käendajat.  Käendaja on kohustatud laenu tagasi maksma, juhul kui te seda ise tasuda ei suuda.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *