Reisilaen – Lennupiletite ja Reisi Majutuse Laen

ReisilaenReisilaen on laen, mida võib kasutada reisi või puhkuse jaoks. Sellist laenu saab taotleda erinevatelt pankade, maksupakkujate ja muude finantsteenuste kaudu. Reisilaenu saab kasutada nii lennupiletite ostmiseks, hotellimakseteks ja ka puhkuse rahastamiseks.

Reisilaenu Kasutamisvõimalused

Kui taotlejad soovivad reisilaenu võtta, tekivad neil tavaliselt ka küsimused: “Mis juhuks võtta reisilaenu?” ja “Mida katab reisilaen?”. Loomulikult on laenuvõtjatel erinevad põhjused reisilaenu taotlemiseks, kuid tavaliselt on põhjus ikkagist sama. Siin oleme välja toonud erinevad olukorrad milleks reisilaenu võib kasutada.

Reisilaenu saab kasutada:

 • Lennupiletite ostmiseks
 • Reisi jaoks parema eelaarve loomiseks
 • Igasuguste broneeringute katmiseks
 • Majutuse ja transpordi katmiseks
 • Elamustingimuste parandamiseks
 • Uute kogemuste toetamiseks

Reisilaenu Nõuded ja Tingimused

Enne kui uurite reisilaenu taotlemise protsessi, oleks ka kasulik üle kontrollida kõik laenutingimused ja nõuded. Kuigi võivad meie poolt kirja pandud tingimused erineda, on nad enamasti ikka sarnased laenuandjate poolt väljastatud nõuetega. Loodetavasti saate meie kaudu teada, kas olete reisilaenu saamiseks sobiv kandidaat.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Reisilaenu Pakkumised

Siin on kirjas kõige paremad ja usaldusväärsemad reisilaenu pakkujad! Valige enda jaoks kõige soodsam laen ning mõelge oma otsus hoolikalt läbi, kaaludes intressimäärasid ja laenutingimusi.

Coop

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 300 € – 25 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Bigbank

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 500 € – 30 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Holm Bank

Intress: alates 4.99%

Laenusumma: 500 € – 25 000 €

Laenuperiood: 2 kuud kuni 10 aastat

TFBank

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 1 000 € – 25 000 €

Laenuperiood: 12 kuud kuni 10 aastat

Reisilaenu Taotlemine

Kui mõtlete reisilaenu taotlemise peale, tuleb esiteks ka endale selgeks teha, mis laenusummat soovite ning mis on laenu võtmise põhjus. Ning kui reisilaenu eesmärk on olemas ja teie poolt tehtud otsus on hoolikalt läbi mõeldud, alles siis taotlege laenu. Pidage meeles, et kindlasti peate olema vastutustundlik, sest laen on ikkagist suurem finantskohustus ja nõuab pidevat maksegraafiku jälgimist.

1. Reisilaenuandja Leidmine

Reisilaenu taotlemise kõige esimeseks sammuks on õige laenuandja valimine, kes teile sellist laenu pakub. Arvestage sellega, et mõned laenuandjad pakuvad karmimaid laenutingimusi ja intresse. Kõige tähtsam on võrrelda erinevaid laenupakkumisi ning leida enda jaoks kõige soodsaim laen. Alati uurige hoolikalt laenuandjate poolt pakutud intressimäärasid ja muid lisatasusid.

Kui sobiv laenuandja on leitud, tuleb ka valitud laenuandja veebilehel täita laenutaotlus koos oma isikuandmetega. Panga kaudu taotledes saab panga veebilehel siseneda oma smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga. Kui taotlete aga muu finantsteenuse kaudu, peate sisestama laenutaotluses oma isikuandmed manuaalselt.

Nõutud Isikuandmed

Reisilaenu taotluses nõutakse tavaliselt järgmiseid isikuandmeid: nimi, isikukood, elukoha aadress, telefoninumber, e-maili aadress, reisibüroo nimi, reisi maksumus, töökoht, amet, sissetulek.

2. Reisilaenu Dokumentide Esitamine

Kõige tähtsam on laenuandjale kinnitada, et olete piisavalt usaldusväärne ja maksevõimeline. Nii on laenuandja on paremini veendunud teie tagasimaksevõimes ja saate sellepärast laenu soodsamate tingimustega. Kindlasti nõutakse erinevaid dokumente, mis kinnitavad teie sissetulekut ja tehakse krediidikontroll. Laenuandjad vaatavad üle ka varasema makseajalugu ning kõik dokumendid peavad olema korrektsed.

Vajalikud Dokumendid

Reisilaenu taotlemisel nõuavad laenuandjad järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte, maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport.

3. Reisilaenu Lepingu Sõlmimine

Kui teie reisilaenu taotlus on heakskiidetud ning vastate laenuandja nõuetele, on teil õigus laenu saada. Siis tuleb sõlmida laenuleping, kus on täpsustatud laenusumma, intressimäärad ja tagasimakse tingimused ja tähtaeg. Alati lugege läbi kõik laenutingimused ja veenduge et olete valmis võtma uut finantskohustust. Kui olete laenulepingu tingimustega kursis ning ka nendega nõustunud, peate selle ka digitaalselt allkirjastama.

Lõpuks väljastatakse teile reisilaen ning siis laekub raha teie pangakontole ja saate laenuraha kasutada nii kuidas soovite.

Reisilaenu Tagasimaksed

Reisilaenu tagasimaksmiseks peate pöörduma laenuandja poole, ning uurima kuidas laenu tagasi maksta. Tagasimakseid tuleb alati teha kokkulepitud tähtajaks kindlaksmääratud summas koos intressiga. Alati makske laenu tagasi õigeaegselt, sest muidu võivad tekkida võlad ja muud laenuga seotud karistused. Kui laen on tagasi makstud, saate ka tõendi et võla on tasutud ning siis tühistatakse laen.

Reisilaenu Maksegraafik

Reisilaenu on võimalik tagasi maksta kas ühekordse kogusumma maksega või siis igakuiste väiksemate osasumma maksetega. Maksegraafikut saab vajaduse korral ka muuta ning samuti saab taotleda maksepuhkust, kui laenuandja sellega nõustub aga mõned laenuandjad ei paku sellist võimalust.

Reisilaenu Tasumise Viisid

Reisilaenu tagasimakseid saab tavaliselt teostada: panga ülekandega, automaatmaksega, internetipanga teel, maksekaardiga, mobiilmaksega, posti teel, ja ka sularahaga.

Reisilaenu Intressimäärad

Reisilaenu intressid sõltuvad laenuandja riskihinnangust, laenusummast ning ka teie maksevõimest. Intressimäärad jäävad tavaliselt 3% – 6% vahemikkukuid võivad olla nii madalamad või kõrgemad.  Intress ning laenu lõppsumma võib aja jooksul muutuda, eriti siis kui tekivad laenu tagasimakse suhtes viivitused.

Reisilaenu Refinantseerimine

Reisilaenu refinantseerimine tähendab seda, et vana reisilaenu asemele võetakse uus laen, mille abil tasutakse olemasolev reisilaen. See on kasulik nendele, kes soovivad saada soodsamat intressi ning paremat maksegraafikut. Refinantseerimisega saab muuta laenu tagasimakseperioodi, vähendada igakuiseid makseid, ja muuta ka intressimäära.

Kui teie sissetulek on piisavalt suur, saate valida refinantseerimise abil paremad laenutingimused ja madalama intressimäära. Et reisilaenu refinantseerida, tuleb teil esiteks leida uus laenuandja, kes teile paremaid tingimusi pakub. Siis saate samamoodi esitada laenutaotluse ning peate hiljem ka tõestama oma maksevõimet. Seega protsess on sarnane tavalise laenu saamisega.

Kui uus laen on väljastatud, kasutatakse seda olemasoleva reisilaenu tagasimaksmiseks. Reisilaenu refinantseerimine aitab teil säästa ka raha, sest laenu kogukulu on kokkuvõttes väiksem.

Reisilaenu Eelised

Reisilaenul on mitmeid eeliseid:

 • Võimaldab teostada unistuste reisi
 • Odavad laenupakkumised ja soodustused
 • Säästab aega ja raha
 • Madalamad intressid tagasimaksmisel

Küsimused

Kui soovite taotleda reisilaenu, tekib teil kindlasti ka küsimusi selle kohta. Siin on kirjas kõige populaarsemad küsimused ja nende vastused.

Kuidas taotleda reisilaenu?

Reisilaenu taotlemine on päris lihtne ja ei tavaliselt kiire protsess. Esiteks tuleb teil valida interneti kaudu enda jaoks sobivaim laenuandja ning täitma laenutaotluse. Laenutaotlus sisaldab teie isiklikke andmeid nagu näiteks nimi, vanus, kontaktandmed, sissetulek jne. Kui laenutaotlus on esitatud, saate selle kohta ka vastuse laenuandjalt.

Seejärel teeb laenuandja teile taustakontrolli, ning kontrollib üle ka teie finantsolukorra, et näha kas te olete maksevõimeline. Kui laenuandja on teie taotluse heaks kiitnud ning on veendunud teie maksevõimes, väljastatakse teile laen. Siis algab laenu tagasimaksmise protsess ja laenu tuleb tagasi maksma vastavalt kokkulepitud tähtajaks.

Kas reisilaenu saab taotleda ilma sissetulekuta?

Reisilaenu ei ole võimalik taotleda ilma kindla sissetulekuta. Sissetulek on vajalik, sest ainult nii teab laenuandja, et te suudate laenu tagasi maksta. Tavaliselt nõutakse teie poolt pangakonto väljavõtet ja tehakse ka krediidikontroll. Kui teil ei ole sissetulekut, siis ei ole teil võimalik ka taotleda reisilaenu.

Kuidas reisilaenu tagasi maksta?

Reisilaenu saab tagasi maksta nii pangakonto ülekandega, sularaha teel, või ka internetipanga kaudu. Laenuandja täpsustab üle milliseid laenu tagasimaksmisviise ta pakub, nii et alati võtke selleks ühendust oma laenuandjaga. Laenu tuleb tagasi maksta õigeks tähtajaks ja kokkulepitud viisil, muidu võivad tekkida ka lisakulud.

Kas reisilaenu saab taotleda, kui on halb krediidiskoor?

Reisilaenu ei ole võimalik taotleda halva krediidiskooriga. See tekitab laenuvõtjale liiga suurt riski, ning alati tehakse ka teie krediidiskoori kontrollimiseks krediidikontroll. Kui krediidiskoor on halb, antakse teile teada et teie laenutaotlus on tagasi lükatud. Seetõttu on oluline hoida oma krediidiskoor kõrgel, et saaksite taotleda reisilaenu.

Kas reisilaenu saab taotleda erinevatest pankadest?

Reisilaenu saab taotleda erinevatest pankadest. Enne taotlemist, võrrelge alati erinevaid laenupakkumisi, nende tingimusi ja intressimäärasid. On oluline, et leiaksite endale sobivaim reisilaen.

Kas reisilaenu saamiseks on vaja tagatisvara?

Reisilaenu taotlemisel ei nõuta alati tagatist, kuid mõned laenuandjad võivad küll seda nõuda. Varaks võib olla teie kodu, sõiduk, mööbel või ka väärtpaberid.

Kas reisilaenu saab taotleda, kui elad välismaal?

Kui soovite reisilaenu taotleda ja elate välismaal, tuleb teil veenduda, et teie riigis on võimalik reisilaenu saada. Enamik panku pakub reisilaene ka välismaal elavatele inimestele, kuid selleks tuleb teil esitada ka erinevaid dokumente. Laenuandja võib teilt nõuda näiteks rahvusvahelist töölepingu tõendit.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *