Tagatiseta Laen – Laenu Taotlemine Ilma Tagatiseta

Tagatiseta laen on laen, mille taotlemine ei nõua tagatisvara olemasolu. See tähendab seda, et laenu saamiseks ei ole vaja esitada laenuandjale tagatiseks kinnisvara või muud vara. Tagatiseta laenude puhul saab taotleda väiksemaid summasid ja laen on tavaliselt lühiajaline. Seepärast on tagatiseta laenud ka väikelaenud.

Tagatiseta Laenu Kasutamisvõimalused

Kui soovite tagatiseta laenu taotleda, tekib ka ilmselt küsimus: “Millised kulud katab tagatiseta laen?” ja “Miks taotleda tagatiseta laenu?”. Kuigi on kõigil oma põhjus milleks laenu taotlevad, oleme me siin välja toonud kõige sobivamad tagatiseta laenu otstarbed.

Tagatiseta laenu saab kasutada:

 • Reisikulude katmiseks
 • Remonditööde teostamiseks
 • Tervisega seotud kulude katmiseks
 • Suuremate ostude tegemiseks
 • Haridusteekonna rahastamiseks
 • Ootamatute kulude katmiseks

Tagatiseta Laenu Nõuded ja Tingimused

Enne kui suundute tagatiseta laenu taotlema, soovime ka üle kontrollida laenutingimused. Nii saate ülevaate, kas täidate laenu kättesaamiseks kõik vajalikud kriteeriumid. Kuigi võivad meie poolt esitatud nõuded ning tingimused erineda mõndadest laenuandjatest, on nad üldjuhul ikkagist sarnased.

Nõuded:

 • Vähemalt 18-aastane
 • Kehtiv isikut tõendavat dokument
 • Eesti Vabariigi kodanik või Eesti elamisluba
 • Stabiilne sissetulek ja püsiv töökoht
 • Positiivne krediidiskoor
 • Aktiivne pangakonto

Tingimused:

 • Laenuvõtja peab esitama tõendid oma sissetuleku, võlgade ja makseajaloo kohta
 • Laenuvõtja peab nõustuma laenutingimustega ja allkirjastama laenulepingu
 • Laenuvõtja peab esitama kehtivad kontaktandmed ja ajakohased sokumendid
 • Laenuvõtja peab tagama, et tal puuduvad maksehäired
 • Laenuvõtja peab järgima laenutingimusi ja tegema tagasimakseid õigeks tähtajaks
 • Laenuandja võib nõuda kõrgemat intressimäära
 • Laenuandja võib nõuda lühemat tagasimaksetähtaega

Tagatiseta Laenu Pakkumised

Siin oleme välja toonud kõige parimad tagatiseta laenud! Valige enda jaoks kõige sobivam pakkumine ning uurige hoolikalt ka laenuandjate poolt väljastatud tingimusi ja intressimäärasid.

SEB

Intress: 9.9% (laenukaitse kindlustusega 7.9%)

Laenusumma: 1 000 € – 20 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 7 aastat

Swedbank

Intress: alates 9.9%

Laenusumma: 300 € – 20 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 5 aastat

TBB Pank

Intress: alates 9%

Laenusumma: 400 € – 5 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 5 aastat

Holmbank

Intress: alates 4.99%

Laenusumma: 500 € – 25 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Tagatiseta Laenu Taotlemine

Nii, nüüd olete valmis tagatiseta laenu taotlema ja soovite ka ilmselt teada, kuidas laenu taotlemine käib. Esiteks tuleb endale selgeks teha, mis põhjusel laenu soovite võtta ning milliseid laenutingimusi te soovite. Kui see on läbimõeldud ning laenu võtmise otsus ei ole impulsiivne, võite laenu taotleda.

1. Tagatiseta Laenuandja Leidmine

Tagatiseta laenu taotlemise esimeseks sammuks on õige laenuandja valimine ning seetõttu tuleb interneti teel võrrelda erinevaid laenupakkumisi. Tähtis on läbi kaaluda laenuandjate poolt pakutud intresse, tingimusi, ja nõudeid. Kui kõige soodsam pakkumine on leitud, saate ka valitud laenuandja veebilehel täita laenutaotluse koos oma isikuandmetega.

Samuti pidage meeles ka seda, et esimene interneti teel leitud laen ei pruugi olla teie jaoks kõige sobivam! Seega võtke piisavalt aega, et kaaluda oma võimalusi ning tehke otsus alles siis kui laenuandja tundub usaldusväärne. Panga kaudu taotledes saate ka panga veebilehel siseneda oma smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga.

Nõutud Isikuandmed

Tagatiseta laenu taotlusesse tuleb sisestada järgmised isikuandmed: nimi, isikukood, elukoha aadress, e-maili aadress, telefoninumber, haridus, töökoht, ja sissetulek.

2. Tagatiseta Laenu Dokumentide Esitamine

Laenu taotlemisel nõutakse alati ka dokumente, mis tõendavad teie sissetulekut ja makseajalugu. Tähtis on laenuandjale kinnitada, et olete piisavalt maksevõimeline tagatiseta laenu saamiseks. Samuti tehakse taotlejatele ka krediidikontroll ja põhjalik taustauuring, seega taotluses ei tohi valetada. Kõik teie poolt edastatud dokumendid peavad olema korrektsed ja ajakohased, sest nii väldite probleeme laenu saamisega.

Kui teie krediidiskoor on positiivne ning vastate laenuandja nõuetele, on teil ka kergem laenu taotleda. Nii on teil võimalik saada ka soodustust või madalamat intressimäära.

Vajalikud Dokumendid

Tagatiseta laenu puhul nõuavad laenuandjad järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, ja krediidireitingu raport.

3. Tagatiseta Laenulepingu Sõlmimine

Viimaks kui laenu taotlemine on läinud plaanipäraselt, sõlmitakse teiega laenuleping. Tagatiseta laenulepingus on kirjas kõik laenuga seotud kohustused, tingimused, intressimäär, laenuperiood, ja tagasimakse tähtaeg. Taotleja peab lepingu rahulikult läbi lugema ning veenduma, et kõik kirjapandud tekst on selgesti arusaadav. Tähtis on see, et nõustute laenuandja poolt kehtestatud tingimustega ning maksegraafikuga.

Laenulepingu kinnitamiseks tuleb teil see digitaalselt allkirjastada ja siis edastada see laenuandjale. Peale seda väljastatakse teile laen ning raha laekub peagi teie pangakontole. Siis kasutage laenuraha nii kuidas süda soovib!

Tagatiseta Laenu Tagasimaksed

Tagatiseta laenu tagasimaksmiseks ei kasutata tagatisvara ja seega tuleb laenu tagasi maksta kasutades oma rahalisi vahendeid. Laenu tagasimaksmisel pannakse paika kindel ajakava ehk tagasimaksegraafik, mille alusel laenuvõtja laenu tagasi hakkab maksma. Seepärast on oluline valida enda jaoks sobiv laenu tagasimakse meetod ning laenuperiood.

Kui laenu tagasimaksete teostamisega tekivad probleemid, tuleb teil võtta ühendust laenuandjaga ning ära selgitada oma raskused.

Tagatiseta Laenu Maksegraafik

Enamus laenuvõtjaid teeb tagasimakseid igakuiselt osamaksetega koos intressiga, kuid mõned maksavad laenu tagasi ühekordse kogusumma maksega. Vajaduse korral saab tagatiseta laenu puhul taotleda maksepuhkust, muuta maksegraafikut, või korraldada ka ettemakseid ehk tasuda laenu enneaegselt. Kuid pidage meeles, et siis võivad intressid osutuda kõrgemaks ja muutuste tõttu võivad ilmneda ka lisatasud.

Tagatiseta Laenu Tasumise Viisid

Tagatiseta laenu tagasimakseid saab teostada: sularahaga, automaatmaksega, panga ülekandega, E-rahakotiga, maksekaardiga, telefonimaksega, või arveldustehinguga.

Tagatiseta Laenu Intressimäärad

Tagatiseta laenu intressid on enamasti kõrgemad kui hüpoteeklaenude ehk tagatisega laenude puhul. Laenuandjatel puudub tagatise olemasolu ja seetõttu võtavad nad ka suurema riski teile laenates. Intressimäärad sõltuvad ka suuresti valitud laenuandja tingimustest, laenuperioodist, ja teie maksevõimest. Enamasti jäävad tagatiseta laenude intressid 10-30% vahemikku.

Tagatiseta Laenu Eelised

Kui võtate tagatiseta laenu, kaasnevad ka sellega järgmised eelised:

 • Taotlemine on kiire ja mugav
 • Puudub vara kaotamise risk
 • Paindlikud tagasimakse võimalused
 • Ei pea tasuma tagatise hindamise eest

Küsimused

Taotlejatel tekib ikkagist tagatiseta laenu kohta küsimusi, ning sellepärast oleme me ka ära vastanud mõned populaarsemad küsimused. Loodetavasti leiate enda jaoks kõik vajaliku informatsiooni meie kaudu!

Kui suuri summasid saab tagatiseta laenu puhul taotleda?

Kui taotlete laenu ilma tagatiseta, varieeruvad laenusummad umbes 500 € – 20 000 € piires. Enamik juhtudel on ikkagist maksimumsummaks 10 000 ja see sõltub täiesti teie maksevõimest või krediidiskoorist. Laenuandjate nõuded võivad erineda ning seepärast võib üks laenuandja pakkuda suuremat laenusummat kui muud.

Kui kiiresti väljastatakse tagatiseta laen?

Tagatiseta laenude väljastamise kiirus sõltub valitud laenuandjast ja tema laenutingimustest. Enamus laenuandjaid väljastab laenu juba paari tunni jooksul kuid mõned võtavad selleks kauem aega. Sõltuvalt laenuandjast, on laenu võimalik kätte saada kas paari tunni, päeva või nädala jooksul.

Kas tagatiseta laen mõjutab minu krediidiskoori?

Nii tagatiseta laenud kui ka muud laenud mõjutavad taotleja krediidiskoori, ning see sõltub sellest kuidas te laenu tagasimaksetega olete toime tulnud. Kui maksate laenu õigeaegselt ning ei kuhja endale ülemääraseid võlgu, paraneb ka teie krediidiskoor. Kui jääte aga laenu tagasimaksetega hiljaks ning ei suuda laenu tagastada, mõjutab see teie krediidiskoori negatiivselt.

Seega alati tasuge laenu kokkulepitud tähtajaks, ning ärge laenu võtke kui te pole kindel, et suudate laenu tagasi maksta.

Mis juhtub, kui ma ei suuda tagatiseta laenu tagasi maksta?

Kui tekivad probleemid laenu tagasimaksmisel, tuleb teil esimesel võimalusel võtta ühendust oma laenuandjaga ning temale ära selgitada oma olukord. Mõned laenuandjad pakuvad maksepuhkuse võimalust ning ka intresside alandamist või tagasimaksegraafiku muutmist. See kõik aga sõltub teie poolt valitud laenuandjast, ning mõned laenupakkujad ei pruugi selliseid võimalusi teile üldse pakkuda.

Kas tagatiseta laenu saab taotleda, kui on negatiivne krediidiskoor?

Tagatiseta laene saab taotleda ka negatiivse krediidiskooriga kuid siis võtab laenuandja suurema riski. Halb krediidiskoor näitab ikkagist, et laenuvõtja pole varem rahaliste kohustustega hästi toime tulnud. Laenuandjad võivad siis muret tunda, et taotleja ei suuda laenu tagasi maksta. Seepärast nõutakse siis ka kõrgemat intressi või esitatakse teile karmimad laenutingimused.

Kas tagatiseta laenu saab taotleda ilma töökohata?

Tagatiseta laenu saab taotleda ilma töökohata, kuid ainult siis kui teil on piisav sissetulek. Laenuandjad nõuavad enamasti stabiilset sissetulekut ning maksevõime kohta tõestust. Kui teil puudub aga sissetulek, on laenu saamine ka palju raskem, nii et pidage seda meeles.

Kas tagatiseta laenu saab taotleda, kui on väiksem sissetulek?

Ilma tagatiseta laenusid saavad taotleda ka inimesed, kellel on väiksem sissetulek. Aga siis tuleb ka meeles pidada, et laenu tagasimaksed võivad keeruliseks osutuda, eriti kui teie sissetulek pole alati stabiilne. Peate olema ka veendunud, et laenu tagasimaksmine koos intressiga on teie jaoks taskukohane. Nii et kaaluge enda variante ning alles siis kui olete 100% kindel, et suudate vastutada uue finantskohustuse eest, taotlege laenu.

Kas tagatiseta laenu saavad taotleda ka välismaalased?

Eestis saavad välismaalased taotleda tagatiseta laenu, aga ainult siis kui nad vastavad laenuandja poolt kehtestatud nõuetele. Selleks peab olema Eestis kehtiv elamisluba ja Eestis avatud pangakonto. Kokkuvõttes, kui teil on laenu saamiseks kõik vajalikud dokumendid olemas ning olete tõestanud oma maksevõime, saate te tagatiseta laenu.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *