Tehnikalaen – Elektroonika ja Kodutehnika Laen

TehnikalaenTehnikalaen on laen, mida saab kasutada uue tehnika ostmiseks. Sellise laenu abil saab osta näiteks arvutit või nutitelefoni ning seda on võimalik taotleda erinevatelt finantsasutustelt.

Tehnikalaenu Kasutamisvõimalused

Kui soovite tehnikalaenu taotleda, tekib teil ilmselt ka küsimus: “Milleks tehnikalaenu taotleda?” ja “Mis kulud katab tehnikalaen?”. Siin oleme me kirja pannud kõik sobivad otstarbed tehnikalaenu kasutamiseks.

Tehnikalaenu saab kasutada:

 • Niisama uue tehnika ostmiseks (nutitelefonid, tahvelarvutid ja telekad)
 • Töö või kooli jaoks vajaliku tehnika soetamiseks (näiteks printer või arvuti)
 • Helitehnika ostmiseks (kõlarid, mikrofonid ja kõrvaklapid)
 • Fotograafia või videotehnika ostmiseks (kaamerad ja meediamängijad)

Tehnikalaenu Nõuded ja Tingimused

Enne kui tehnikalaenu taotlema asute, oleks kasulik ka üle vaadata kõik laenutingimused. Nii saate ka teada, kas olete sellise laenu saamiseks sobiv kandidaat. Teie poolt valitud laenuandja nõuded võivad erineda, kuid siit leiate ikkagist üleüldisemad nõuded ja tingimused.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Tehnikalaenu Pakkumised

Siin oleme me kirjapannud kõige paremad tehnikalaenu pakkujad. Oluline on see, et valite enda jaoks kõige soodsama laenu, ja selleks tuleb hoolikalt kaaluda laenuandjate poolt pakutud intressimäärasid ja laenutingimusi.

LHV

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 200 € – 15 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Laenukeskus

Intress: alates 2.7%

Laenusumma: 1 000 € – 120 000 €

Laenuperiood: 1 kuu kuni 3 aastat

Tehnikalaenu Taotlemine

Ilmselt soovite ka teada kuidas tehnikalaenu taotlemine käib. Selleks oleme me siin välja toonud kõik vajalikud etapid laenu saamiseks. Enne taotlemist selgitage välja, mis põhjusel laenu võtate ning millist laenusummat te soovite ka laenata. Laen on suur finantskohustus ja seepärast peate olema 100% kindel, et suudate tagasimaksetega toime tulla. Ja alles siis kui olete valmis vastutama laenu eest, võtke tehnikalaenu.

1. Tehnikalaenuandja Valimine

Tehnikalaenu taotlemise esimeseks sammuks on sobiva laenuandja leidmine. Ja selleks tuleb teil interneti teel võrrelda erinevaid laenupakkumisi, võttes arvesse laenutingimusi ja intressimäära. Pidage ka meeles, et esimene laenupakkumine ei pruugi olla teie jaoks kõige parem! Kui olete leidnud enda jaoks õige laenu, saate ka valitud laenuandja veebilehel esitada laenutaotluse koos isikuandmetega.

Kui taotlete tehnikalaenu panga kaudu, saate ka panga veebilehel siseneda oma smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga. Ja muu finantsteenuse puhul saab laenutaotlusesse sisestada oma isikuandmed manuaalselt, ilma sisse logimata.

Nõutud Isikuandmed

Tehnikalaenu taotlusesse tuleb sisestada järgmised isikuandmed: nimi, isikukood, telefoninumber, e-maili aadress, ja elukoht.

2. Tehnikalaenu Dokumentide Esitamine

Seejärel hindab laenuandja teie tehnikalaenu taotlust ning nõuab ka vajalikke dokumente, mis tõendavad teie maksevõimet, ja krediidireitingut. Alati tehakse taustauuring ja kontrollitakse makseajalugu, sest nii saab laenuandja teada, kuidas te varasemalt laenudega toime olete tulnud. Kõik teie poolt esitatud dokumendid peavad olema ajakohased ja korrektsed, sest nii väldite laenu saamisega probleeme.

Vajalikud Dokumendid

Tehnikalaenu taotlemisel nõuavad laenuandjad järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport.

3. Tehnikalaenu Lepingu Sõlmimine

Kui laenutaotlus on heakskiidetud, ning te vastate kõikidele laenuandja nõuetele, sõlmitakse teiega viimaks laenuleping. Tehnikalaenu lepingus on kirjas laenu tagasimakse tähtaeg, tingimused, intressimäär ja ka taotleja kohustused. Kindlasti lugege läbi kõik lepingus kirjapandud tingimused ja informatsioon ning veenduge, et see on teile selgesti arusaadav.

Laenulepingu kinnitamiseks tuleb teil see ka digitaalselt allkirjastada. Peale seda väljastatakse laen ning raha laekub esimesel võimalusel teie pangakontole. Siis saate laenuraha kasutada nii kuidas soovite.

Tehnikalaenu Tagasimaksed

Tehnikalaenu tagasimaksete jälgimiseks koostatakse maksegraafik, mille järgi laenu hakatakse tagasi maksma. Kui laenu ei maksta tagasi õigeaegselt, võivad intressid ka osutuda kõrgemaks, nii et alati on tähtis tasuda laenu kokkulepitud tähtaja alusel. Kui mingil põhjusel ei suuda laenutaotleja laenu tähtajaks tagasi maksta, võib ka teha muudatusi ning arutada erinevaid tagasimakse võimalusi laenuandjaga.

Tehnikalaenu Maksegraafik

Tehnikalaenu tagasimaksmisel tuleb laenutaotlejal järgida oma laenuga seotud kohustusi ning tähtaegu. Tagasimakse periood võib olla nii paar kuud kui ka mitu aastat ja see sõltub laenulepingust. Laenu tagasimaksmisel võib teha näiteks ühe kogusumma makse või ka mitu väiksemat osamakset. Tavaliselt soovitakse laenu tagasi maksta igakuiselt koos intressiga.

Vajaduse korral saab tehnikalaenu tähtaega pikendada, alandada intressi, või taotleda maksepuhkust. Aga sellest tuleb kindlasti laenuandjaga vestelda ning uurida kas ta selliste muudatustega ka nõustub.

Tehnikalaenu Tasumise Viisid

Tehnikalaenu tagasimakseid saab tavaliselt teostada: panga ülekandega, sularahaga, maksekaardiga, mobiilmaksega, automaatmaksega, posti teel, pangakaardiga, ja internetipanga teel.

Tehnikalaenu Intressimäärad

Tehnikalaenu intressid sõltuvad laenuandja riskiprofiilist, teie maksevõimest, ja taotlevast laenusummast. Tavaliselt jäävad intressimäärad 0% – 10% vahemikku. Kui teie krediidiskoor on aga halb, võivad intressid osutuda ka palju kõrgemaks.

Tehnikalaenu Eelised

Tehnikalaenu taotlemisel on ka mitmeid eeliseid, nagu näiteks:

 • Taotlemine on mugav ja veebi teel tehtav
 • Võimalik taotleda suuremat laenusummat
 • Pole vaja maksta kõrget intressi
 • Saab taotleda ka ilma tagatiseta

Küsimused

Kui soovite taotleda tehnikalaenu, tekib kindlasti teil ka selle kohta küsimusi. Siin on kirjas kõige populaarsemad küsimused ja nende vastused.

Kuidas saada tehnikalaenu?

Tehnikalaenu taotlemiseks tuleb teil esmalt välja selgitada, mis summas ning kui kauaks te laenu soovite võtta. Pole vaja taotleda suuremat summat, kui päriselt vaja läheb. Siis tuleb teil võrrelda interneti teel erinevaid laenupakkumisi, võttes arvesse tingimusi, ja intresse. Alati kontrollige, et te vastate kõikidele vajalikele nõuetele ning omate ka nõutud dokumente.

Siis tuleb teil täita laenutaotlus ning esitada see laenuandjale. Seejärel tuleb natukene oodata, ning ooteaeg sõltub täiesti laenuandjast. Kui laenuandja on teile taotluse hinnanud ning soovib teile laenu anda, nõuab ta ka erinevaid dokumente. Peale seda sõlmitakse teiega laenuleping ja siis väljastatakse teile laen.

Kas tehnikalaenu saamiseks peab esitama tagatise?

Tehnikalaenu taotlemiseks tuleb tavaliselt esitada tagatis, kuid mitte alati. Tagatisena võite kasutada näiteks kinnisvara, väärtpabereid, või autot. See on oluline, sest nii on laenuandja kindel, et saab laenusumma tagasi, juhul kui te seda rahaliste vahenditega maksta ei suuda.

On väga oluline, et te olete laenu valmis tagasi maksma, sest muidu võite te kaotada oma tagatise laenuandjale.

Kas tehnikalaenu saab kasutada üksnes tehnilise seadme soetamiseks?

Tehnikalaenu saab kasutada üksnes tehnilise seadme ostmiseks. See laen on mõeldud spetsiifiliselt tehniliste seadmete nagu arvutite ja telefonide soetamiseks. Kuid tehnikalaenu saab kasutada ka tehniliste seadmete hooldamiseks, remontimiseks ja uuendamiseks.

Millal tuleb tehnikalaenu tagasi maksta?

Tehnikalaenu tuleb tavaliselt tagasi maksta kindla perioodi vältel ning kogusumma tuleb tagastada kokkulepitud lõpptähtajaks. Tavaliselt on tehnikalaenu tagasimaksed igakuised ning need sisaldavad nii laenu põhiosa kui ka intressi. Maksetähtaeg erineb sõltuvalt taotlevast laenusummast ja ka laenuandjast.

Tagasimakseperiood võib olla nii mitu aastat kui ka paar kuud. Selleks tuleb teil laenuandjaga oma tagasimakse võimalusi arutada.

Kas tehnikalaenu on võimalik taotleda ettevõtte jaoks?

Tehnikalaenu on võimalik taotleda ka ettevõttele. Paljud pangad pakuvad erinevaid laenuvõimalusi ettevõtetele ning selleks tuleb teil lihtsalt leida sobiv laenuandja. Alati uurige interneti teel, milliseid laenuvõimalusi laenupakkujad pakuvad ning tehke otsus alles siis kui leiate parimad laenutingimused ja intressid.

Kui soovite taotleda tehnikalaenu ettevõttele, tuleb teil esitada ka ettevõtte kohta erinevad finantsdokumendid nagu näiteks bilanss, kasumiaruanded, ja maksuaruanded.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *