Terviselaen – Haiglaravi ja Arstivisiidi Laen

TerviselaenTerviselaen on pikaajaline laen, mis aitab toetada inimese tervist ja heaolu. Sellist laenu saab kasutada terviseprobleemide, meditsiiniliste seadmete ja tervishoiuteenuste katmiseks.

Terviselaenu Kasutamisvõimalused

Kui soovite taotleda terviselaenu, tekib ka ilmselt järgnev küsimus: “Millised kulud katab terviselaen?”, või siis “Millal peaksin ma terviselaenu võtma?”. Selleks et anda teile parem ülevaade terviselaenu põhjustest, oleme me välja toonud kõik võimalikud otstarbed milleks sellist laenu kasutada.

Terviselaenu saab kasutada:

 • Ravimite ja tervisega seotud seadmete ostmiseks
 • Arstivisiitide ja haiglaravi katmiseks
 • Tervishoiuteenuste eest maksmiseks, mida ei kata kindlustus
 • Ravikuuride ja operatsioonide katmiseks
 • Iluoperatsioonide rahastamiseks

Terviselaenu Nõuded ja Tingimused

Enne kui suundute terviselaenu taotlema, oleks ka vajalik üle vaadata kõik laenutingimused. Nii saate ka selgust, kas olete terviselaenu taotlemiseks sobilik kandidaat. Enamik laenuandjad nõuavad sarnaseid asju ning siin oleme välja toonud ka kõige üleüldisemad nõuded ja tingimused.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Terviselaenu Pakkumised

Siin on kirjas kõige paremad ning usaldusväärsemad terviselaenu pakkujad! Valige enda jaoks kõige soodsam laen ning tehke oma otsus rahulikult, kaaludes intressimäärasid ja laenutingimusi.

LHV

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 200 € – 15 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Bigbank

Intress: 7.9%

Laenusumma: 500 € – 30 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Kreditum

Intress: 7.9%

Laenusumma: 100 € – 25 000 €

Laenuperiood: 3 kuud kuni 7 aastat

Terviselaenu Taotlemine

Kui soovite terviselaenu taotleda, tuleb ka enda jaoks selgeks teha, kui suurt laenusummat teil vaja läheb ning mis otstarbeks seda ka kasutaksite. Laenu võtmine tuleb hoolikalt läbi mõelda ning teie poolt tehtud otsus ei tohi olla impulsiivne. Ja alles siis kui olete 100% kindel, et suudate vastutada uue finantskohustuse eest, vaid siis võtke terviselaenu.

1. Terviselaenuandja Leidmine

Terviselaenu taotlemise esimeseks sammuks on sobiva laenuandja leidmine ja selleks tuleb võrrelda interneti teel erinevaid laenupakkumisi. Kõige tähtsamaks kriteeriumiks on laenuandjate poolt väljastatud tingimused ja intressimäärad. Seejärel leidke enda jaoks kõige soodsaim pakkumine ja esitage valitud laenuandja veebilehel laenutaotlus koos oma isikuandmetega.

Kui taotlete terviselaenu panga kaudu, saate ka nende veebilehel siseneda kas smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga. Muud finantsteenused vajavad tavaliselt manuaalset isikuandmete sisetamist.

Nõutud Isikuandmed

Terviselaenu taotlusessse tuleb sisestada järgmised isikuandmed: nimi, e-maili aadress, telefoninumber, isikukood, elukoha aadress, töökoht, sissetulek, ja pangakonto number.

2. Terviselaenu Dokumentide Esitamine

Terviselaenu pakkujad nõuavad kindlasti ka lisaks erinevaid dokumente, mis tõendavad teie maksevõimet ja tervise seisu. Alati teostatakse taotlejale ka krediidi- ning taustakontroll, et saada parem ülevaade teie usaldusväärsusest. Seega on kõige tähtsam laenuandjale kinnitada, et olete piisavalt maksevõimeline ja kohusetundlik taotleja. Alati on vajalikud ka igasugused dokumendid mis tõendavad teie tervist. 

Seejärel kontrollib laenuandja üle kõik teie poolt esitatud dokumendid ning annab teada kas vastate nõuetele. Laenuandjale ei maksa valetada, ning dokumendid peavad olema korrektsed sest muidu võivad tekkida probleemid laenu saamisega.

Vajalikud Dokumendid

Terviselaenu taotlemisel nõuavad laenuandjad järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport, haiglavisiidi ja ravimite kohta tõendid.

3.Terviselaenu Lepingu Sõlmimine

Kui laenuandja on taotluse heakskiitnud, sõlmitakse ka laenuleping ning siis tuleb teil see hoolikalt läbi lugeda. On tähtis, et lepingus kirjapandud informatsioon on teie jaoks selgesti arusaadav. Laenulepingus on kirjas kõik laenutingimused, kohustused, intressimäärad, laenuperiood, ja tagasimakse tähtaeg. Ja lõpuks kui nõustute laenuandja tingimustega, peate lepingu ka digitaalselt allkirjastama.

Seejärel väljastatakse teile terviselaen ning siis laekub laenuraha teie poolt valitud pangakontole. Peale seda saate raha kasutada nii kuidas soovite.

Terviselaenu Tagasimaksed

Terviselaenu tagasimaksmiseks koostatakse kindlasti ka maksegraafik, mille aluselt laenu hakatakse tagasi maksma. Maksete suurus sõltub täiesti laenusummast ning kokkulepitud intressimäärast. Laenu tuleb alati tasuda õigeaegselt, et vältida võimalikke karistusi ja võlgade kuhjumist. Kui laenu ei maksta tagasi vastavalt kokkuleppele, võivad ka intressid kõrgemaks osutuda.

Terviselaenu Maksegraafik

Terviselaenu saab tagasi maksta kas igakuiste väiksemate osamaksetega või siis ühekordse suurema kogusumma maksega. Tagasimaksegraafikut on võimalik muuta, aga ainult siis kui laenuandja sellega nõustub. Samuti on võimalik teha ka ettemakseid või taotleda vajaduse korral maksepuhkust, kuid sellest tuleb laenuandjale kindlasti teada anda.

Terviselaenu Tasumise Viisid

Terviselaenu tagasimakseid saab tavaliselt teostada: sularahaga, krediitkaardiga, automaatmaksega, mobiilmaksega, maksekaardiga, internetipangaga, ja pangaülekandega.

Terviselaenu Intressimäärad

Terviselaenu intressid sõltuvad teie tervislikust seisundist, laenuandja riskiprofiilist, ja ka laenusummast. Tavaliselt jäävad intressimäärad 6% – 10% vahemikku.

Terviselaenu Eelised

 • Võimaldab tervise vajadustega kiiresti ja lihtsasti tegeleda
 • Annab võimaluse saada ravi, mida muidi ei pruugi saada
 • Saab valida parimad arstid ning ravimid
 • Hea krediidiskoori puhul on intress madalam
 • Aitab vältida tervishoiu kulude tõstmist

Küsimused

Terviselaenu teemal tekib alati ka küsimusi ning selleks tuleb uurida lisainformatsiooni. Siin on kirjas kõige populaarsemad küsimused ja nende vastused.

Kuidas saada terviselaenu?

Terviselaenu taotlemiseks tuleb esiteks leida sobiv laenupakkuja. Pidage meeles et, kõige soodsamaid tingimusi pakuvad tavaliselt internetipangad. Kui laenupakkuja on leitud, tuleb esitada laenutaotlus ning vajalikud dokumendid. Tähtis on ka see, et teil oleks hea krediidiskoor ja makseajalugu.

Laenuandjad teevad alati taustauuringu ja kontrollivad teie maksevõimet, ning laenu saamiseks ei tohi teil olla ka võlasid. Kui laenuandja on taotluse heakskiitnud, väljastatakse laen ning algab tagasimakse protsess.

Kas on olemas muud abi terviselaenu saamiseks?

Terviselaenu saamisel on võimalik saada nõu ja abi. Alati võite pöörduda abiorganisatsioonide või annetusfondide poole, et saada abi. Samuti saab aidata perearst, sest tema saab anda nii nõu kui ka leida teile sobilikke valikuid lisaraha saamiseks.

Kas terviselaenu saab kasutada erinevate tervishoiuteenuste jaoks?

Terviselaenu saab kasutada tervishoiuteenuste jaoks. Sellise laenu puhul on võimalik katta näiteks apteegikulud, ravimite kulud, arsti viisiditasud, haiglaravi kulud, ja ka meditsiiniliste seadmetega seotud kulud.

Kas enne terviselaenu taotlemist peab esitama tervisehäirete kohta tõendid?

Terviselaenu taotlemiseks peate alati esitama tervisehäirete kohta tõendid. Tõendid võivad olla näiteks arsti poolt väljastatud tervisekontrollid, arstivisiidid, haiglaravi dokumendid, ja ka ravimi retseptid.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *