Remondilaen – Remonditööde ja Ehituse Laen

RemondilaenRemondilaen on laen, mis on mõeldud remonditöödeks. See võimaldab teil kodu või korterit remontida, ilma et peaksite selleks enda säästusid kasutama. Remondilaenu puhul on tavaliselt intressid ka madalamad. Selline laen ei kata küll uue mööbli ostmist või teistsugust sisustustööd, kuid selleks saab alati kasutada sisustuslaenu.

Remondilaenu Kasutamisvõimalused

Kui inimene soovib remondilaenu taotleda, esineb kindlasti ka küsimus: “Milleks remondilaenu taotleda?” ja “Millised kulud katab remondilaen?”. Ja selleks et te saaksite selgust milleks remondilaenu võib kasutada, oleme me välja toonud kõige sobilikumad põhjused.

Remondilaenu saab kasutada:

 • Remondi jaoks vajalike materjalide ostmiseks
 • Tööriistade ostmiseks
 • Tööjõu eest maksmiseks
 • Ekspertide poolt abi saamiseks
 • Tarvikute ja seadmete paigaldamiseks
 • Igasuguste seadmete hooldamiseks

Remondilaenu Nõuded ja Tingimused

Enne kui suundute remondilaenu taotlema, oleks ka vajalik üle kontrollida laenutingimused. Nii saate selgust, kas olete sellise laenu saamiseks sobiv kandidaat. Kuigi võivad laenuandjate poolt pakutud tingimused erineda, on nad ikkagist üksteisega sarnased. Seega, siin oleme me kirja pannud kõige üldisemad nõuded ja tingimused.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Remondilaenu Pakkumised

Siin oleme ära märkinud kõige paremad remondilaenu pakkujad! Valige enda jaoks kõige soodsam laen ning alati arvestage laenuandjate poolt pakutud intressidega ja laenutingimustega.

LHV

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 200 € – 25 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 6 aastat

Inbank

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 3 000 € – 20 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 6 aastat

SEB

Intress: 10.9%

Laenusumma: 1 000 € – 20 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 7 aastat

Coop

Intress: alates 6.9%

Laenusumma: 300 € – 25 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Holmbank

Intress: alates 4.99%

Laenusumma: 500 € – 25 000 €

Laenuperiood: 2 kuud kuni 10 aastat

Luminor

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 2 000 € – 20 000 €

Laenuperiood: 12 kuud kuni 10 aastat

Remondilaenu Taotlemine

Kui taotlete remondilaenu, on ka tähtis välja selgitada mis põhjusel laenu võtate ning mis laenusummat te soovite. Laen on ikkagist suurem finantskohustus ning seepärast tuleb oma otsus ka hoolikalt läbi mõelda. Ja alles siis kui olete täiesti kindel, et suudate käituda laenuga seoses vastutustundlikkult, võtke laenu.

1. Etapp – laenuandja valimine

Remondilaenu taotlemise esimeseks sammuks on õige laenuandja leidmine, kes teile sellist laenu pakub. Alati tuleb interneti teel võrrelda erinevaid laenupakkumisi ning valida enda jaoks kõige soodsam laen. Tuleb võtta arvesse laenuandjate tingimusi ja intressimäärasid, ning seejärel mõelda kas need vastavad teie kriteeriumitele. Ja kui sobiv laenuandja on leitud, tuleb ka valitud laenuandja veebilehel täita laenutaotlus.

Panga kaudu taotledes saab panga veebilehel siseneda kas smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga. Kui taotlete aga muu finantsteenuse kaudu, tuleb teil esitada oma isikuandmed manuaalset laenutaotlusesse.

Nõutud Isikuandmed

Remondilaenu taotlusesse tuleb sisestada tavaliselt järgmised isikuandmed: nimi, isikukood, telefoninumber, e-maili aadress, ja elukoht.

2. Etapp – dokumentide kontroll

Kui remondilaenu taotlus on saadetud ning laenuandja võtab teiega ühendust, nõuab ta kindlasti lisaks ka dokumente. Kõige tähtsam on laenuandjale tõestada, et olete piisavalt usaldusväärne ja maksevõimeline. Kindlasti tehakse krediidikontroll ja taustauuring, et saada ülevaade teie varasemate kohustuste kohta. Teie poolt esitatud dokumendid peavad olema korrektsed ning vastama ka laenuandja nõuetele.

Vajalikud Dokumendid

Remondilaenu taotlemisel nõuavad laenuandjad järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport.

3. Etapp – laenulepingu sõlmimine

Kui laenuandja on teie taotluse heakskiitnud ning vastate kõikidele nõuetele, sõlmitakse ka laenuleping. Laenulepingus on kirjas kõik tagasimaksega seotud tingimused, tähtajad ja intressimäär. Alati tuleb leping hoolikalt läbi lugeda ning ka veenduda, et kõik kirjapandud tingimused on selgesti arusaadavad. Ja kui laenuleping on läbi loetud, tuleb teil see digitaalselt allkirjastada.

Peale lepingu sõlmimist, väljastatakse teile laen ning siis hakkate tasuma laenuga seoses makseid. Enamus pangad küsivad laenulepingu sõlmimise eest ka tasu, kuid mõned ei pruugi seda nõuda.

Remondilaenu Tagasimaksed

Remondilaenu tagasimaksmise protsessi alustamiseks tuleb esiteks koostada maksegraafik, mille aluselt te laenu tagasi maksate. Kui laen ei ole täielikult tähtaja jooksul tagasi makstud, võidakse ka nõuda täiendavaid intresse, nii et jälgige alati enda laenuga seotud kohustusi ja tingimusi. Alati makske laenu tagasi õigeks tähtajaks, et vältida võlgade kuhjumist ning krediidiskoori halvenemist.

Remondilaenu Maksegraafik

Maksegraafikus on märgitud ära, kui suure laenusumma peab laenusaaja igakuiselt koos intressiga laenuandjale tasuma. Alati võivad tekkida ka lisatasud, nii et pidage seda ka meeles. Tavaliselt makstakse remondilaenu tagasi kas igakuiselt osamaksetega, või siis ühekordse kogusumma maksega. Maksegraafiku muutmine on võimalik, kuid ainult siis kui laenuandja sellega ka nõustub.

Vajaduse korral saab remondilaenu tagasimaksegraafikut muuta, alandada intressi, pikendada tähtaega, teha ettemakseid, või siis taotleda maksepuhkust. Kuid enne remondilaenu taotlemist, uurige kas teie poolt valitud laenuandja selliseid tagasimakse võimalusi ka pakub. Maksegraafiku muutustega võivad kaasneda ka lisatasud, ning see sõltub täiesti laenutingimustest.

Remondilaenu Tasumise Viisid

Remondilaenu tagasimakseid saab tavaliselt teostada: panga ülekandega, sularahaga, maksekaardiga, mobiilmaksega, automaatmaksega, posti teel, pangakaardiga, ja internetipanga teel. Pidage meeles, et tagasimakse võimalused erinevad sõltuvalt laenuandjast, kuid tasumise meetodi määramiseks saate laenuandjaga sellest vestelda.

Remondilaenu Intressimäärad

Remondilaenu intressid sõltuvad täiesti teie maksevõimest, laenuandja riskiprofiilist, ja ka laenusummast. Tavaliselt jäävad intressimäärad 6.9% – 16.9% vahemikku.

Remondilaenu Eelised

 • Aitab suurendada kodu väärtust
 • Madalamad intressid
 • Säästab nii aega kui ka raha

Küsimused

Kui mõtlete remondilaenu taotlemise peale, tekib kindlasti teil ka küsimusi. Siin on kirjas kõige populaarsemad küsimused ja nende vastused.

Kas remondilaenu võib taotleda internetis?

Remondilaenu saab alati taotleda internetist. Enamik panku pakub laenu taotlemise võimalust nende veebisaidi kaudu. Interneti teel laenu taotlemisel tuleb teil täita lühikene laenutaotlus, mis sisaldab teie isiku- ja kontaktandmeid.

Samuti saate esitada ka interneti teel vajalikud dokumendid, mida laenuandjad nõuavad. Kui laenuandja on teie taotluse heakskiitnud, saate ka selle kohta teavituse laenuandjalt veebi teel.

Kas remondilaenu taotlemine on läbipaistev?

Remondilaenu taotlemine on läbipaistev, sest kõik remondilaenu pakkujad peavad järgima kindlaid nõudeid ning laenuprotseduure. Laenuandjad peavad alati teavitama taotlejaid intressimääradest, lisatasudest, laenu tingimustest ning ka nende kohustustest.Laenulepingus on alati kirjas kõik tingimused, nõuded, intressid, tähtajad ja lisatasud.

Alati lugege läbi laenuleping ning laenuandja poolt väljastatud dokumendid, et vältida arusaamatusi. Lisaks sellele, võite te ka küsida laenuandjalt täiendavaid küsimusi ning selgitusi tagasimakse korralduse kohta.

Kuidas on remondilaenu tagasimaksmise tähtajad?

Remondilaenu tagasimaksmise tähtajad sõltuvad laenuandjast. Tavaliselt nõutakse laenu tagasi maksmist kindlaksmääratud tähtajas. Remondilaenu tähtajad on tavaliselt 6 kuud kuni 6 aastat. Tähtaeg määrab aja, mille jooksul te peate laenu kogusumma tagasi tasuma. On ka võimalik maksta laenu tagasi erinevatel kuupäevadel.

Tagasimakse tähtajad pannakse paika laenulepingus ning siis tuleb teil neid ka järgida. Laenuandja annab tavaliselt ka võimaluse teil valida endale kõige sobivam tähtaeg. Kuid mõned laenuandjad valivad ise konkreetse tähtaja, mille alusel te peate laenu tagasi maksma.

Kas remondilaenu võib taotleda ka ettevõttele?

Remondilaenu saab taotleda nii ettevõttele kui ka eraisikule. Ettevõtte omanik peab kindlasti olema maksevõimeline ja usaldusväärne. Alati tutvuge erinevate laenuandjatega, et selgeks saada, millised laenuandjad seda ka ettevõttele pakuvad. Laenuandjad võivad küll nõuda tagatist, aga see sõltub laenuandjast.

Kas remondilaenu taotlemine nõuab käendajat?

Remondilaenu taotlemiseks võib vaja minna käendajat, aga mitte alati.See sõltub täiesti laenuandjast, nii et kui te ei soovi käendajat kasutada, leidke endale sobiv laenuandja kes seda ei nõua. Käendaja tuleb küll kasuks, sest nii on laenuandja kindel et laen makstakse tagasi, juhul kui laenutaotleja ise seda ei suuda teha.

Kas remondilaenu saab taotleda ka välismaal?

Remondilaenu saab taotleda ka välismaal. Enamik panku pakub laenutaotlemise võimalust ka välismaal elavatele inimestele, kuid selleks tuleb teil leida ka seda pakkuv laenuandja. Kuid tuleb alati arvestada sellega, et intressimäärad ja tingimused võivad erineda sellest, mida pakutakse Eestis elavale isikule.

Võidakse ka nõuda, et laenutaotleja oleks elanud välismaal aasta aega või enam, ja et pangakonto oleks välismaal avatud.

Mis on remondilaenu krediidilimiit?

Remondilaenu krediidilimiit on summa, mille ulatuses saab taotleja laenu võtta. Krediidilimiit on tähtis selleks, et taotlejal ei tekiks ülemäärast võlga. See sõltub täiesti teie krediidiskoorist, maksevõimest, sissetulekust, ja ka makseajaloost.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *