Sisustuslaen – Kodu Mööbli ja Sisustamise Laen

SisustuslaenSisustuslaen on laen, mida saab kasutada kodu sisustamiseks. See võimaldab teil soetada näiteks mööbliesemeid, tekke, ja tapeete, ilma et te peaksite maksma kogusummat korraga. Sellist laenu saab taotleda erinevatelt finantsasutustelt ning selle taotlemiseks võib vaja minna garantiid või tagatist.

Sisustuslaenu taotlemise protsess on ka eriti sarnane remondilaenuga, sest mõlemad laenud aitavad parandada kodu välimust. Seega kui tekib mõni rike varasema sisustustööga, saab ka olukorda parandada teistsuguse laenuga.

Sisustuslaenu Kasutamisvõimalused

Sisustuslaenu taotlejatel tekib tavaliselt ka küsimus: “Milleks taotleda sisustuslaenu?”, või siis “Mis kulud katab sisustuslaen?”. Nii, et kui te pole kindel mis otstarbeks sisustuslaenu kasutada, oleme me siin ka välja toonud kõige sobivamad põhjused.

Sisustuslaenu saab kasutada:

 • Kodu sisustamiseks
 • Uute mööbliesemete ostmiseks
 • Maja või korteri stiili kujundamiseks
 • Kodu väärtuse suurendamiseks
 • Eluaseme tuvalisemaks või mugavamaks muutmiseks

Sisustuslaenu Nõuded ja Tingimused

Enne kui kiirustate sisustuslaenu taotlema, oleks ka vajalik üle kontrollida kõik laenutingimused. Kuigi võivad meie poolt esitatud nõuded ja tingimused erineda mõndadest laenuandjatest, on nad ikkagist üldjuhul sarnased. Seega, siin oleme kirja pannud kõik üleüldisemad sisustuslaenu nõuded ja tingimused.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Sisustuslaenu Pakkumised

Meie kaudu leiate kõige paremad sisustuslaenu pakkujad, seega valige siit enda jaoks kõige sobivam laen! Kaaluge laenuandjate poolt pakutud intressimäärasid ning laenutingimusi hoolikalt, et vältida kõrgeid intresse ja karmimaid tingimusi.

LHV

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 200 € – 25 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Bigbank

Intress: alates 7.9%

Laenusumma: 500 € – 30 000 €

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Kreditum

Intress: 7.9%

Laenusumma: 100 € – 25 000 €

Laenuperiood: 3 kuud kuni 7 aastat

Sisustuslaenu Taotlemine

Kui soovite sisustuslaenu taotleda, tuleb esiteks ka hoolikalt läbi mõelda laenu võtmise põhjus ning soovitud laenusumma suurus. Laenu võtmine ei tohiks kunagi olla impulsiivne otsus, ning alati tuleb ka arvestada sellega et see on suur finantskohustus. Ja alles siis kui olete 100% kindel, et suudate laenu tagasi maksta, võtke laenu.

1. Sisustuslaenuandja Leidmine

Enne sisustuslaenu taotlemist tuleb teil leida sobiv laenuandja. Selleks tuleb interneti teel erinevaid laenupakkumisi võrrelda, võttes arvesse laenutingimusi, nõudeid ning intresse. Kui kõige soodsam laen on leitud, saate valitud laenuandja veebilehel täita laenutaotluse koos oma isikuandmetega. Märgin siin ka ära, et kui taotlete laenu panga kaudu, saate panga veebilehel siseneda oma smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga.

Nõutud Isikuandmed

Sisustuslaenu taotlusesse tuleb sisestada järgmised isikuandmed: nimi, isikukood, telefoninumber, e-maili aadress, haridus, töökoht, sissetulek, elukoha aadress, ja pangakonto number.

2. Sisustuslaenu Dokumentide Esitamine

Kui taotlete sisustuslaenu, nõuavad laenuandjad kindlasti ka erinevaid dokumente, mis tõendavad teie sissetulekut ja makseajalugu. Kõige tähtsam on laenuandjale tõestada, et te olete laenu saamiseks piisavalt maksevõimeline ja usaldusväärne. Teie poolt esitatud dokumendid peavad olema korrektsed ning samuti ka ajakohased, et laenu taotlemisega ei tekiks probleeme.

Kindlasti tehakse ka krediidikontroll ning taustauuring, sest laenuvõtjad ei taha võtta suurt riski. Kui teie krediidireiting on positiivne, on teil kergem laenu saada, ning siis ei nõuta tavaliselt ka tagatist.

Vajalikud Dokumendid

Sisustuslaenu taotlemisel nõutakse tavaliselt järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport.

3. Sisustuslaenu Lepingu Sõlmimine

Kui laenuandja on rahul ning ka veendunud et vastate kõikidele nõuetele, sõlmitakse teiega laenuleping. Lepingus on kirjas kõik vajalik informatsioon taotletud laenu kohta, nagu näiteks: laenuperiood, laenusumma, tagasimakse tähtaeg, intressimäär, ja tingimused. On väga tähtis, et taotleja loeb laenulepingu hoolikalt läbi ning mõistab ka kirjapandud tingimusi ja kohustusi.

Kui leping on läbiloetud ning olete nõus ka maksegraafikuga, saate te dokumendi digitaalselt allkirjastada. Seejärel väljastatakse teile sisustuslaen ning raha laekub esimesel võimalusel teie pangakontole. Peale seda saate laenuraha kasutada nii kuidas soovite.

Sisustuslaenu Tagasimaksed

Sisustuslaenu tagasimaksmisel koostatakse tavaliselt maksegraafik, mida tuleb hoolikalt järgida, et laen saaks tagasimakstud õigeks tähtajaks. Tähtis on meeles pidada, et sisustuslaenuga võivad tekkida ka lisakulud, nagu lepingu sõlmimise tasu ja notaritasu. Kõrgemad intressid ning lisakulud võivad tekkida eriti siis, kui laenu ei maksta tagasi õigeaegselt. Nii et, alati tasuge laenu õigeks tähtajaks, et vältida võlgade ning lisatasude kuhjumist.

Sisustuslaenu Maksegraafik

Laenuandja lepib teiega kokku kindla summa ning intressimäära, mida tuleb iga kuu maksta. Alati on ka võimalik saada soodsamat intressimäära, et muuta tagasimakseprotsess lihtsamaks. Sisustuslaenu tagasimakse tähtaeg sõltub laenusummast ning laenuandja otsusest. Tavaliselt makstakse laenu tagasi kas igakuiselt väiksemate osamaksetega või siis ühekordse kogusumma maksega.

Sisustuslaenu tagasimaksegraafikut on võimalik vajaduse korral muuta, kuid ainult siis kui laenuandja sellega nõustub. Samuti on võimalik teha ettemakseid või taotleda maksepuhkust, kuid enne laenu võtmist, uurige kas laenuandja selliseid tagasimakse võimalusi ka pakub. Sisustuslaenu maksegraafiku muutmise puhul on laenuandjatel õigus nõuda ka lisatasu.

Sisustuslaenu Tasumise Viisid

Sisustuslaenu tagasimakseid saab tavaliselt teostada: sularahas, pangalingiga, krediitkaardiga, E-rahakotiga, maksekaardiga, automaatmaksega, mobiilmaksega, ja ka panga ülekandega.

Sisustuslaenu Intressimäärad

Sisustuslaenu intressid sõltuvad laenuandja riskiprofiilist, taotlevast laenusummast, ja teie maksevõimest. Intressimäärad jäävad tavaliselt 7.9% – 25% vahemikku. Samuti mõjutab intressimäära suurust laenuperioodi pikkus.

Sisustuslaenu Eelised

 • Taotlemine on lihtne ja kiire
 • Võimalik taotleda suuremat summat
 • Madalad intressimäärad
 • Väikesed kuumaksed

Küsimused

Kui kaalute sisustuslaenu võtmist, tekib teil kindlasti ka sellega seotud küsimusi. Siin on kirjas kõige populaarsemad küsimused ning nende vastused.

Kas sisustuslaenu saab ka ilma tagatiseta?

Sisustuslaenu on võimalik taotleda ilma tagatiseta. Selleks peab teil olema hea krediidiskoor, positiivne makseajalugu, ja ka stabiilne sissetulek. Laenuandja peab olema veendunud, et te olete maksevõimeline ja et ta saaks kindlasti laenusumma tagasi. Nii et, tagatiseta laenu saamiseks peate vastama kõikidele nõuetele.

Kui teie krediidiskoor pole kõige parem, võidakse nõuda ka kõrgemaid intressimäärasid ja tagatist. Siis on kindlasti teil vaja esitada tagatiseks näiteks kas kinnisvara, väärtpaberid, või auto. Kui olete aga usaldusväärne ning vastutustundlik olnud varasemate laenudega, saate ka laenu ilma tagatise olemasoluta.

Milliseid võimalusi on sisustuslaenu tagasimaksmiseks?

Sisustuslaenu saab tagasi maksta erinevatel viisidel. Alati on võimalik laenu tasuda kogusummas korraga, ehk siis teha ühekordne laenu kogusumma makse kindlaks tähtajaks. Siis saab laenu tagasi maksta ka kuumaksetega, ning selleks tuleb teha igakuiseid osasumma makseid koos intressiga laenuandjale, vastavalt maksegraafikule.

Tavaliselt valitakse laenu tagasimaksmiseks ühekordne tasumine laenu lõpptähtajaks. Kuid ka igakuine laenu tagasimaksmine võib olla sobivam teile.

Kas sisustuslaenu saamiseks peab esitama töötamist tõendavaid dokumente?

Sisustuslaenu taotlemisel tuleb esitada töötamist tõendavaid dokumente. Laenuandjad nõuavad töölepingut, ja pangakonto väljavõtteid. Need dokumendid peavad olema ajakohased ja korrektsed, et te laenu saaks, seega alati kontrollige üle kõik dokumendid. Tehakse ka taustauuring, nii et laenuandjale ei tohi anda vale informatsiooni.

Kui kaua läheb aega sisustuslaenu saamiseks?

Sisustuslaenu kättesaamiseks võib minna nii paar nädalat kui ka paar päeva. See oleneb täiesti sellest, kuidas laenuandja teie andmeid kontrollib, ning kas teie poolt esitatud dokumendid on ka korrektsed. Laenu saamiseks võib ka rohkem aega kuluda, kui teie finantsseisund on halb.

Üldiselt ei peaks tekkima mingeid viivitusi laenu saamisega, kui teie krediidiskoor ja sissetulek on piisavalt hea. Kui esitate kõik vajalikud dokumendid kiiresti, saate laenu ka kiiremini.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *