Ärilaen – Ettevõtte Arendamise ja Investeerimise Laen

ÄrilaenÄrilaen ehk ettevõtte laen on väikelaen, mida on võimalik taotleda ettevõttele ja juriidilisele isikule. Sellist laenu saab kasutada ettevõtte arendamiseks ja investeerimiseks ning selle taotlemise protsess on tavaliselt kiire ja mugav.

Ärilaenu Kasutamisvõimalused

Kui inimesed kaaluvad ärilaenu taotlemist, tekib ka paar küsimust: “Millal peaksin ärilaenu taotlema?”, või siis “Milleks saab ärilaenu kasutada?”. Selleks, et need küsimused saaksid põhjaliku vastuse, oleme me välja toonud kõik võimalikud põhjused milleks võib ärilaenu taotleda.

Ärilaenu saab kasutada:

 • Investeerimiseks
 • Aktsiate ostmiseks
 • Ettevõtte laiendamiseks
 • Uute töökohtade loomiseks
 • Käibekapitali parandamiseks
 • Uute äriplaanide ellu viimiseks
 • Ettevõtte väärtuse suurendamiseks

Ärilaenu Nõuded ja Tingimused

Enne kui uurite ärilaenu taotlemisprotsessi, oleks kasulik ka üle vaadata kõik laenutingimused. Nii ei teki teil hiljem laenu taotledes üllatusi, ja saate ka selgust kas olete ärilaenuks sobiv kandidaat. Arvestage küll sellega, et meie poolt esitatud nõuded ning tingimused võivad erineda teie poolt valitud laenuandjast, kuid seega on need tavaliselt üldjuhul samad.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Oled Eestis asuv ettevõtte juht, omanik või töötaja
 • Oled püsivalt tööl olnud vähemalt 6 kuud
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema väga hea krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Ärilaenu Pakkumised

Ärilaenu saab taotleda ettevõttele ning siin oleme me välja toonud kõige paremad ärilaenud tagatiseta ja tagatisega. Seega valige enda jaoks siit kõige sobivam laen ning uurige hoolikalt laenutingimusi ja intresse!

Swedbank

Intress: alates 3.5%

Laenusumma: alates 5 000 €

Laenuperiood: 1 aasta kuni 20 aastat

Bigbank

(Investeerimislaenu näide)

Intress: alates 4%

Laenusumma: 500 000 € – 30 000 000 €

Laenuperiood: 3 kuud kuni 20 aastat

Pakutavad ärilaenud: autoliising, seadmeliising, arenduslaen, krediidilaen, investeerimislaen, käibelaen, hüpoteeklaen, põllu- ja metsamaa laen.

Coop Pank

(Investeerimislaenu näide)

Intress: alates 4.9%

Laenusumma: 50 000 € – 15 000 000 €

Laenuperiood: 1 aasta kuni 20 aastat

LHV

(Investeerimislaenu näide)

Intress: alates 3.5%

Laenusumma: 25 000 € – 500 000 €

Laenuperiood: kuni 10 aastat

SEB

(Investeerimislaenu näide)

Intress: individuaalne

Laenusumma: alates 3000 €

Laenuperiood: kuni 7 aastat

Ärilaenu Taotlemine

Nii, arvate et olete valmis ärilaenu taotlema, aga mida selline protsess endast ka kujutab? Esiteks tuleb alati endale kindlaks teha mis põhjusel laenu võetakse ning milleks seda ka kasutatakse. Ärilaenu võtmine ei tohiks olla impulsiivne otsus ning see on ikkagist suur finantskohustus.

Kui võtate laenu ettevõttele, peate ka 100% kindel olema, et suudab laenu eest vastutada ning tulla toime tagasimaksetega. Kindlasti mõelge läbi ka oma äriplaan ning ettevõtte eesmärgid, nii on teil lihtsam laenu taotleda. Siin oleme me ära selgitanud kuidas taotleda tagatiseta laenu ettevõttele.

1. Ärilaenuandja Leidmine

Esimeseks sammuks on sobiva laenuandja leidmine, kes teile ärilaenu ka pakub. Ning et leida endale kõige parem laenupakkumine, tuleb interneti teel alati erinevaid laenuandjaid võrrelda. Mõned laenuandjad nõuavad karmimaid tingimusi ning pakuvad kõrgemat intressimäära. Seega uurige alati hoolikalt intresse ja laenuandja poolt esitatud nõudeid.

Kui kõige soodsaim pakkumine on leitud, tuleb ka valitud laenuandja veebilehel täita laenutaotlus koos oma isikuandmetega. Kui taotlete panga kaudu, saate panga veebilehel sisse logida kas enda smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga. Lihtsalt valige enda jaoks kõige mugavam viis!

Nõutud Isikuandmed

Ärilaenu taotluses tuleb sisestada järgmised isikuandmed: taotleja nimi, isikukood, elukoht, ettevõtte nimi, registrikood, ettevõtte esindaja nimi, telefoninumber, e-maili aadress, tegevusala, ja laenu otstarve.

2. Ärilaenu Dokumentide Esitamine

Ärilaenu puhul teevad laenuandjad ettevõttele kindlasti taustauuringu ning nõuavad ka dokumente äritegevuse kohta. Samuti vaadatakse üle ka makseajalugu ja muud sissetulekuga seotud dokumendid. Kõik teie poolt esitatud dokumendid peavad olema ajakohased ja korrektsed, sest muidu võivad tekkida probleemid laenu saamisega.

Kõige tähtsam on laenuandjale kinnitada, et teie ettevõte on usaldusväärne ja maksevõimeline. Kui laenuandja on veendunud, pakub ta ka paremat intressimäära ja paindlikumat maksegraafikut.

Vajalikud Dokumendid

Ärilaenu taotlemisel nõuavad laenuandjad järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport, ja kõik äritegevusega seotud dokumendid.

3. Ärilaenu Lepingu Sõlmimine

Lõpuks kui kõik teie poolt esitatud dokumendid vastavad nõuetele, sõlmitakse teiega laenu kinnitamiseks laenuleping. Lepingus on kirjas kokkulepitud tingimused, intressimäär, laenuperioodi pikkus, ja võimalikud lisatasud. Kõige tähtsam on see, et loete läbi kõik lepingus kirja pandud informatsiooni ja nõustute sellega.

Laenulepingu kinnitamiseks tuleb see ka digitaalselt allkirjastada. Siis väljastatakse ärilaen ja raha laekub ettevõtte kontole.

Ärilaenu Taotlemise Viisid

Ärilaenu taotlemiseks on erinevaid võimalusi ja  taotlemine on tavaliselt kas tagatisega või siis ilma tagatiseta. Siin oleme me kirja pannud mõlema taotlemisviisi kohta ka lisainformatsiooni. Loodetavasti leiate nii enda jaoks kõige mugavama viisi!

Samuti on saadaval ka kiirlaen, kui soovite paremini toime tulla oma äritegevusega. Seda on võimalik taotleda eraisikule ning selle taotlemise protsess on tavaliselt kiirem ja lihtsam kui ärilaenu puhul. Seega selline laen on mõistlik siis kui soovite saada ka soodsamaid intressimäärasid ja tingimusi.

Ärilaen Ilma Tagatiseta

Ärilaenu saab taotleda ilma tagatiseta. Sellise laenu taotlemiseks ei ole vaja kinnisvara või muud materiaalset tagatist. See on kasulik inimestele, kes soovivad saada rahalist abi kiiresti ning lihtsasti, ilma tagatise riskimisega. Kuid sellise laenu puhul võivad alati tekkida kõrgemad intressid, eriti kui laenuandja pole 100% kindel teie usaldusväärsuses.

Ärilaen Kinnisvara Tagatisel

Ärilaenu saab taotleda ka kinnisvara tagatisel. Selline taotlemise viis annab laenuandjale täiendava kaitse, juhul kui te laenu tagasi maksta ei suuda. Laenuandja võib nõuda tagatiseks kinnisvara nagu näiteks kodu. Kui te olete laenu täiesti tagasi maksnud, on kinnisvara tagasi teie käes. Kui te aga laenu tagasi ei maksta, võidakse nõuda kinnisvara müüki.

Ärilaenu taotlemine kinnisvara tagatisel toob kaasa palju eeliseid nagu näiteks madalam intress, pikem laenuperiood ja suurem laenusumma.

Ärilaenu Tagasimaksed

Ärilaenu tagasimaksmiseks pannakse laenuandjaga paika tagasimaksegraafik, mille järgi laenuvõtja hakkab laenu tagasi maksma. Igasugused viivitused seoses tagasimaksetega võivad kaasa tuua endaga kõrgemaid intresse ja lisatasusid või karistusi. Kui laen on tagastatud, peab laenutaotleja esitama laenuandjale selle kohta ka tõestuse. Peale laenu tagastamist tühistatakse laenu ja siis olete vabastatud sellega seotud kohustustest.

Ärilaenu Maksegraafik

Ärilaenu tagasimakseid saab teha kas ühekordse kogusumma maksega või siis igakuiste osamaksetega. Laenu tuleb alati tasuda õigeaegselt, pidades kinni kokkulepitud maksegraafikust. Soovi korral saab teha ka ettemakseid või muuta tagasimaksegraafikut, aga selleks tuleb laenuandjaga ühendust võtta. Erijuhtudel soovivad laenuvõtjad taotleda ka maksepuhkust, ning see on võimalik, aga ainult siis kui laenuandja teile sellist võimalust pakub.

Ärilaenu Tasumise Viisid

Ärilaenu tagasimakseid saab teostada: panga ülekandega, automaatmaksega, internetipanga teel, maksekaardiga, mobiilmaksega, posti teel, ja ka sularahaga.

Ärilaenuga Kaasnevad Tasud

Üldjuhul kaasnevad ärilaenuga järgmised tasud: intress, lepingutasu, ja notaritasu. Kuid see võib erineda sõltuvalt laenuandjast.

Ärilaenu Intressimäärad

Ärilaenu intress sõltub teie krediidiskoorist, laenutüübist ja laenusummast. Intressimäärad võivad olla kas madalad, keskmised või siis kõrged ja jäävad tavaliselt 4% – 20% vahemikku. Kui teie krediidiskoor on hea, pakutakse tavaliselt ka madalamat intressi. Kui teie krediidiskoor on aga halb, võib ka intress osutuda kõrgemaks.

Ärilaenu Eelised ja Riskid

Eelised:

 • Mugav ja kiire rahastus
 • Madalamad intressid
 • Paindlikum finantsjuhtimine
 • Kiiremad äri otsused
 • Pikemad tagasimakse perioodid

Riskid:

 • Võivad tekkida kõrgemad intressid
 • Suuremad kulud
 • Võidakse nõuda tagatist
 • Võimalus kaotada vara
 • Kõrgem võlgnevus

Küsimused

Kui kaalute ärilaenu võtmist, tekib alati ka sellega seotud küsimusi. Siin on kirjas kõige populaarsemad küsimused ning nende vastused.

Milline on ärilaenu kogukulu?

Ärilaenu kogukulu sõltub alati laenusumma suurusest ning kokkulepitud intressimäärast. Kogukulu võib sisaldada ka lepingutasu ja konto haldamise tasu. Laenuandja annab teile teada kui palju on teie laenu kogukulu enne laenu väljastamist, nii et kindlasti arutage seda oma laenuandjaga.

Kas ärilaenu taotlemine on riskivaba?

Ärilaenu taotlemine pole riskivaba. Laenu taotlemine võib olla päris riskantne, sest tagasimakse kohustus võib olla suurem kui te arvate ning see võib tuua kaasa ka täiendavaid nõudeid. Alati tuleb kaaluda, kas te olete piisavalt võimelised et laenu tagasi maksta. Nii et võrrelge kõiki rahastusvõimalusi ja tehke enda jaoks kõige sobivam otsus.

Kas ärilaenu taotlemine on lihtne ja kiire?

Ärilaenu taotlemine on tavaliselt lihtne ja kiire. Enamik panku pakub ärilaenu taotlemiseks mugavaid võimalusi. Sellist laenu saab taotleda interneti teel, täites vaid lühikese taotluse.

Kas ärilaenu taotlemiseks on vaja tagatist?

Ärilaenu taotlemiseks pole alati vaja tagatist ja paljud ärilaenud on ilma tagatiseta. Mõned pangad pakuvad ka tagatiseta ärilaenu võimalusi, kuid see mõjutab ka laenu maksimumsummat. Enamus laenuandjad nõuavad küll tagatist, sest siis on neil võimalus saada oma raha tagasi, juhul kui taotleja seda ei suuda tagasi maksta.

Millised on ärilaenu tagasimaksete erinevad viisid?

Ärilaenu tagasimaksmiseks on erinevaid viise:

 1. Esiteks on võimalik teha igakuised laenumaksed, järgides püsivat maksegraafikut, ning need sisaldavad nii intressi kui ka laenu põhiosa.
 2. Teiseks võimaluseks on teha ühekordne makse, mis sisaldab ka intressi ja laenu põhiosa.
 3. Kolmandaks viisiks on tagatisega maksmine, ning see tähendab seda et laenu makstakse tagasi kas kinnisvaraga või väärtpaberitega.

Kas ärilaenu saab tagasi maksta osade kaupa?

Ärilaenu saab tagasi maksta osade kaupa. Alati on võimalik laenu tagasi tasuda mitme väiksema makse abil. See on kasulik neile, kellel pole piisavalt rahalisi vahendeid, et maksta kogu laenu ühekordselt. Selline tagasimakse viis võib samuti aega kokku hoida, kuid intress võib osutuda kallimaks kui ühekordse makse puhul.

Kas ärilaenu taotlemine võib olla tasuta?

Ärilaenu taotlemine võib olla tasuta. Pangad pakuvad nii tasuta kui ka tasulisi teenuseid ning see sõltub täiesti laenuandjast. Alati tuleb võrrelda laenupakkumisi ja lisatasusid, et saada kõige soodsam laen. Samuti on olemas ka veebisaidid, mis aitavad teil võrrelda erinevaid laenupakkumisi ning leida parimaid tingimusi.

Millised on ärilaenu tähtajad?

Laenuandja saab määrata järgmised tähtajad:

 1. Soovitatud tähtaeg (laenuandja poolt soovitatud tähtaeg, mille jooksul tuleb laenu täielikult tagasi maksta)
 2. Tagasimakse tähtaeg (tähtaeg, mis on laenuandja poolt määratud, ning mille jooksul peab laenu täielikult tagasi maksma)
 3. Lõplik tähtaeg (määratakse lepingu sõlmimisel, ning määrab mis aja jooksul peab laenu täielikult tagasi maksma)
 4. Pikendatud tähtaeg (tähtaeg, mida võib pikendada kui ei suudeta laenu tagasi maksta kokkulepitud tähtaja jooksul)
 5. Viivituste tähtaeg (määratakse kui laenusaaja ei maksa laenu tagasi tähtaja jooksul ning intress on ka kõrgem)

Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *