Väikelaen – Lühiajaline Tagatiseta Laen Eraisikule

VäikelaenVäikelaen on lihtsalt öeldes tarbimislaen, mis antakse ilma tagatiseta. Nagu nimi ütleb, väikelaenud on mõeldud väiksemate summade laenamiseks. Sellise laenu taotlemise protsess ei ole keeruline ning seda saab teha ka ilma kodust väljumata. Väikelaenu saavad taotleda eraisikud või väiksemad ettevõtted.

Väikelaenu Kasutamisvõimalused

Väga tihti käivad ringluses küsimused nagu: “Mida katab väikelaen?” või “Millal peaksin ma väikelaenu võtma?”. Et leida nendele küsimustele vastus, oleme siin välja toonud kõik võimalikud põhjused, mille jaoks väikelaenu võib vaja minna. Väikelaenu võtmiseks on mitmeid erinevaid põhjuseid.

Väikelaenu on mõistlik taotleda järgmistel juhtudel:

 • Uue või kasutatud autoga sõitmiseks
 • Kooli või täiendkoolituse rahastamiseks
 • Uue maja või kodu ostmiseks
 • Äri ideede edendamiseks
 • Olulise kulutuse tegemiseks
 • Haiglaarvete katmiseks
 • Ettevõtte arendamiseks

Väikelaenu Nõuded ja Tingimused

Enne väikelaenu taotlemist, soovitame üle kontrollida laenuga kaasnevad tingimused ning nõuded. Nii saate kiiremini selgust, kas olete sellise laenu saamiseks sobiv kandidaat. Loomulikult erinevad laenutingimused sõltuvalt laenuandjast kuid oleme siin ära märkinud üleüldised nõuded.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Väikelaenu Pakkumised

Soodsaimad väikelaenud on need, mille intressimäärad on madalamad, nõuded lihtsamad ja tagasimaksed kiiremad. Valige endale siit kõige sobivam laen ning kaaluge oma otsust rahulikult, võttes arvesse laenuandjate poolt pakutud väikelaenude intresside ja laenutingimusi.

Coop

Laenusumma 300 € – 5000 €

Laenuperiood 6 kuud kuni 10 aastat

Intressimäär alates 7.9%

LHV

Laenusumma 200 € – 15 000 €

Laenuperiood 6 kuud kuni 6 aastat

Intressimäär alates 7.9%

Bigbank

Laenusumma 500 € – 30 000 €

Laenuperiood 6 kuud kuni 10 aastat

Intressimäär alates 7.9%

SEB

Laenusumma 1 000 € –  20 000 €

Laenuperiood 6 kuud kuni 7 aastat

Intressimäär 9.9% (SEB laenukindlustusega 7.9%)

Swedbank

Laenusumma 300 € – 20 000 €

Laenuperiood 6 kuud kuni 5 aastat

Intressimäär alates 9.9%

Väikelaenu Taotlemine

Kui aga otsustate väikelaenu võtta, on kindlasti oluline arvestada oma rahalist olukorda ja kulutusi. Laenu võtmine ei tohiks olla impulsiivne otsus, ning taotleja peab olema kindel et suudab tagasimakseid teha õigeks ajaks.

Igaks juhuks märgin siin ka ära et, kui soovite taotleda väikelaenu aga ettevõttele, on kasulikum teil ikkagist võtta ärilaen. Seda on samuti võimalik taotleda ilma tagatiseta ning selline laen on loodud äriideede elluviimiseks ja investeerimiseks.

1. Väikelaenuandja Valimine

Väikelaenu kõige esimeseks sammuks on sobiva laenuandja valimine, kes sellist laenu ka pakub. Selleks tuleb interneti teel võrrelda erinevaid laenupakkumisi. Kõige olulisemaks kriteeriumiks peaks olema laenuandja poolt pakutud intressimäär, laenutingimused, ja nõuded. Ja kui kõige soodsaim pakkumine on leitud, tuleb ainult valitud laenuandja veebilehel esitada laenutaotlus.

Alati pidage meeles et, laenuandjate poolt pakutud tingimused võivad erineda ning kõige esimene laenupakkumine ei pruugi olla kõige parem! Kui taotlete laenu pangast, tuleb tavaliselt nende veebilehel logida sisse kas enda smart-ID, mobiil-ID, või siis ID-kaardiga. Kuid, kui taotlete laenu mõnelt muult finantsteenuselt, tuleb esitada manuaalselt enda isikuandmed, ilma sisse logimata.

Nõutud Isikuandmed

Väikelaenu taotluse esitamisel tuleb tavaliselt sisestada ka isikuandmed: eesnimi, perekonnanimi, isikukood, telefoninumber, e-posti aadress, elukoha aadress, arvelduskonto number, sissetulek, ja ka laenu eesmärk.

2. Väikelaenu Dokumentide Esitamine

Väikelaenu taotlemisel on alati tähtis laenuandjale kinnitada, et olete piisavalt usaldusväärne ja ka maksevõimeline. Seepärast nõutakse ka erinevaid isikuandmeid ja dokumente. Laenuandjad teevad alati taotlejale taustauuringu ning küsivad ka lisaks tavaliselt paar küsimust. On tähtis arvestada ka sellega et, enamik juhtudel tehakse krediidikontroll.

Kõik teie poolt esitatud dokumendid ning andmed peavad olema ajakohased ja korrektsed. Nii väldite viivitusi laenu saamisega ja laenuandja on ka paremini veendunud teie usaldusväärsuses.

Vajalikud Dokumendid

Väikelaenu taotlemisel nõuavad laenuandjad üldjuhul järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, ja krediidireitingu raport.

3. Väikelaenu Lepingu Sõlmimine

Lõpuks, kui kõik nõutud dokumendid vastavad nõuetele, ning laenuandja on veendunud teie maksevõimes, sõlmitakse teiega ka laenuleping. Väikelaenu lepingus on ära märgitud kõik tingimused, taotleja kohustused ja õigused, taotletud laenusumma, intressimäärad, tagasimakse tähtajad, ja muud võimalikud lisakulud.

Kõige tähtsam on see, et laenuvõtja on läbi lugenud kõik laenuga seoses dokumendid ning veendunud, et kõik informatsioon on selgesti arusaadav. Ning alati tuleb kindel olla, et suudate laenu tagasimakseid õigeagselt tasuda, sest kui taotleja ei tule kohustustega toime, võivad intressid palju kõrgemaks osutuda.

Ja alles siis kui kõik on läbi loetud ja olete nõus ka laenuandja poolt esitatud tingimustega, tuleb teil leping allkirjastada. Peale seda väljastatakse teile väikelaen ning raha laekub peagi teie kontole. Siis võite kindlasti endale karjuda “Hurraa!”.

Väikelaenu Taotlemine Maksehäirega

Väikelaenu saab taotleda ka maksehäirega, kuid see on kindlasti raskem kui tavalise laenu taotlemine. Maksehäire tekib siis, kui makseajalugu on pigem negatiivne ning inimesel on võlg tasumata jäänud. Seepärast on ka laenu taotlemine keerulisem, sest enamus laenuandjaid kontrollivad krediidiajalugu ning soovivad positiivset krediidireitingut.

Seega on tähtis, et leiate enda jaoks laenuandja, kes pakub väikelaenu maksehäirega inimesele. Sellise laenu puhul pakutakse ka kõrgemaid intresse ning nõutakse tavaliselt tagatisvara olemasolu. Nii võtab laenuandja väiksema riski ja võib veenduda, et saab laenu kogusumma tagastatud.

Väikelaenu Tagasimaksed

Väikelaenu tagasimaksmiseks tuleb esiteks koostada sobiv maksegraafik, mille järgi taotleja laenu tagasi peab maksma. Laenu tuleb alati tagasi maksta alati õigeaegselt ehk laenuandjaga kokkulepitud tähtajaks, et vältida võimalikke lisakulusid ja kõrgemaid intressimäärasid. Väikelaenu tagasimaksed sõltuvad täiesti valitud laenuandjast, seega laenutingimused ja tagasimakse võimalused võivad erineda.

Väikelaenu Maksegraafik

Väikelaenu tagasimaksegraafikus on kirjas laenusumma, intressimäär, tähtajad, ja lisatasud. Laenu saab tagasi maksta igakuiselt osamaksetega või siis ühekordse kogusumma maksega. Kui tekivad probleemid laenu tagasimaksmisega, on võimalik ka üldjuhul taotleda maksepuhkust, aga siis peab laenuandja sellega ka nõustuma.

Väikelaenu on võimalik tagastada ka enneaegselt ehk ettemaksetega, ja samuti on võimalik teha maksegraafikuga seoses muudatusi, kuid see võib põhjustada lisatasusid.

Väikelaenu Tasumise Viisid

Väikelaenu tagasimakseid saab tavaliselt teostada: panga ülekandega, automaatmaksega, internetipangaga, mobiilmaksega, maksekaardiga, posti teel, ja ka sularahaga.

Väikelaenuga Kaasnevad Tasud

Eks alati küsitakse väikelaenu kohta ka, et millised tasud kaasnevad siis sellise laenuga. Enamasti nõuavad laenuandjad järgmiseid tasusid: intress, lepingutasu, või siis notaritasu. See sõltub täiesti valitud laenuandjast ning tema pakkumisega kaasnevatest laenutingimustest.

Väikelaenu intressimäärad

Väikelaenude intressid sõltuvad täiesti laenuandjast ja tema riskihinnangust, ning intressimäärad võivad olla kas fikseeritud või muutuvad. Enamasti valitakse sobiv intress sõltuvalt teie sissetulekust, laenu suurusest ning intressimäära tüübist. Samuti tuleb ära märkida, et väikelaenude intressimäärad on tavaliselt kõrgemad kui suuremate laenude puhul. See tuleneb sellest, et laenuandja võtab sellise laenu puhul suurema riski.

Väikelaenu Refinantseerimine

Väikelaenu refinantseerimine tähendab seda, et olemasoleva väikelaenu asemele võetakse uus laen, millel kehtivad paremad laenutingimused. Nii et kui näiteks teie finantsolukord on paranenud, saate te taotleda uut laenu madalama intressimääraga. See aitab teil säästa laenu kogukulu pealt, sest igakuised maksed muutuvad väiksemaks. Samuti on võimalik refinantseerimise abil muuta ka tagasimakse graafikut või laenuperioodi pikkust.

Et väikelaenu refinantseerida, tuleb teil uuele laenuandjale laenutaotlus esitada ning siis hiljem oma maksevõimet tõendada. Kindlasti nõutakse ka dokumente, mis kinnitavad teie rahalist seisu ning krediidiskoori. Kokkuvõttes on refinantseerimise protsess väga sarnane tavalise laenu taotlemise protsessiga.

Väikelaenu Eelised ja Riskid

Laenu võtmise eelised on üsna selged – see võimaldab teil täita oma unistusi. Loomulikult kaasenvad sellega ka riskid, sest võtate endale uue finantskohustuse, mille tagasimaksmine võib osutuda kallimaks kui algselt arvestasite. Seepärast tuleb taotlejal läbi mõelda kõik võimalikud olukorrad, isegi kõige haruldasemad riskid.

Eelised:

 • Saate kiiresti rahalist abi
 • Võimaldab teil finantseerida äriideid
 • Kaasneb tavaliselt soodsam intressimäär

Riskid:

 • Kaasneb suur kohustus
 • Võivad kaasneda kõrgemad intressimäärad
 • Tagasimaksed võivad osutuda raskeks
 • Võib teie krediidiskoori halvendada

Küsimused

Alati tekib küsimusi ning eriti siis kui võtad väikelaenu esimest korda. Loodetavasti saad rohkem selgust otsuse tegemisel ning leiad siit vastused oma küsimustele.

Kui kiiresti saad väikelaenu?

Väikelaenu puhul väljastatakse laen 1-3 tööpäeva jooksul.

Mis on väikelaenu tagasimakse periood?

Väikelaenu tagasimakse periood sõltub  laenuandjast ning võib varieeruda 12 kuni 5 aastat. Tavaliselt on tagasimakse periood 12 kuud kuni 3 aastat.

Mida arvestada väikelaenu võtmisel?

Väikelaenu võtmine ei tohiks olla impulsiivne otsus ning peaksite alati kindlaks tegema, et teil on piisavalt raha, et laen tagasi maksta. Enne väikelaenu võtmist peaksite kindlasti arutama oma otsust pereliikmetega ja kaaluma kõiki võimalikke alternatiive. Väikelaenu võtmine on suurem otsus ja see peaks olema tehtud hoolikalt, et vältida tulevikus probleeme.

Millised on väikelaenu intressimäärad?

Väikelaenude intressimäärad sõltuvad laenuandja, laenu saaja isikuandmete, laenu summa ja laenuperioodi pikkusest. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv. Fikseeritud intressimäär on seotud turuhindadega ja see ei muutu laenuperioodi jooksul. Muutuv intressimäär on kohandatud laenuandja intressimäärade ja muude finantsvõimaluste muutustega. Intressimäärad on laenuandja ja laenu saaja poolt kokku lepitud.

Kuidas väikelaenu taotleda?

Väikelaenu taotlemine on lihtne ja kiire:

 1. Vali endale laenuandja. Uurige hoolikalt, milliseid laenutooteid erinevatel pankadel ja laenuandjatel on ning valige need, mis teile kõige paremini sobivad.
 2. Täitke laenutaotlus. Laenutaotluse täitmisel olge täpne, kuna valeinfo esitamine võib taotluse tagasi lükata.
 3. Esitage taotlus. Seejärel esitage laenutaotlus ning sellega kaasnevad dokumendid laenuandjale.
 4. Oodake laenuandja vastust. Laenuandja võtab teiega ühendust, et anda teada, kas taotlus on heaks kiidetud või tagasi lükatud.
 5. Esitage kõik vajalikud dokumendid. Kui taotlus on heaks kiidetud, peab laenuvõtja esitama laenuandjale vajalikud dokumendid, näiteks töökohast pärit tõendid ja isikut tõendavad dokumendid.
 6. Tehke laenuandjale sissemakse. Pärast tingimuste täitmist väljastab laenuandja laenusumma. Seejärel tuleb laenuandjale tavaliselt sissemakse teha.

Kas väikelaenu saab kasutada erinevateks otstarveteks?

Väikelaenu saab kasutada erinevateks otstarbeteks, nagu näiteks: remondiks, uue autokäigu ostmiseks, koolituste katmiseks, või ettevõtluse alustamiseks. Väikelaenu võib saada nii eraisikult kui ka äriühingult, sõltuvalt laenuandja nõuetest. Laenuandjad nõuavad tavaliselt tagatist, näiteks kinnisvara või autot, ja laenuandja otsustab laenu alusel oma riski hindamisel.

Väikelaenu puhul on oluline, et laenu saaja peaks olema teadlik laenuandja tingimustest ja selle tagasimaksmise tähtaegadest.

Kuidas väikelaenu tagastada?

Väikelaenu saab tagastamiseks on mitmeid viise:

 1. Sularaha
 2. Automaatne makse
 3. Krediitkaardi makse
 4. E-makse
 5. E-rahakoti makse
 6. Käendavad maksed

Kas väikelaenu võib saada ilma tagatiseta?

Jah, väikelaenu saab võtta ilma tagatiseta. See tähendab, et laenuandja ei nõua konkreetsete varade tagatiseks väljastatud laenu tagasi maksmist. Sellise laenu saamiseks peab laenutaotleja esitama põhjalikud dokumendid ning täitma laenuandja poolt esitatud nõuded. Samuti tuleb teil esitada tõendid selle kohta, et teil on piisavalt püsiv sissetulek või töötasu, et tasuda laenu tagasi.

Laenuandjad võivad võtta arvesse ka laenutaotleja krediidiskoori ja varasemaid laenukohustusi.

Kuidas väikelaenu taotlemiseks vajalikku dokumentatsiooni täita?

Kui soovite taotleda väikelaenu, peate täitma mitmeid dokumente. Allpool on loetletud olulisemad dokumendid, mida peate esitama, et taotleda väikelaenu.

 1. Sissetuleku tõend: Laenuandja nõuab, et esitate viimase 12 kuu jooksul makstud tulumaksukvitt, töölepingud, sotsiaalkindlustuse tõendid jne.
 2. Krediidi taust: Kui teil on halb krediidi taust, võib laenuandja välistada teie laenutaotluse.
 3. Tagatise dokumentatsioon: See võib sisaldada oma kinnisvara dokumente, auto dokumente jne.
 4. Muud dokumendid: Näiteks identiteeditõendite koopia, töökohtade tõendid, võla tasumise tõendid jne.

Kui olete esitanud kõik vajalikud dokumendid, on laenuandja valmis teie laenutaotluse läbi vaatama.

Kas väikelaenu saab võtta anonüümselt?

Kahjuks ei, anonüümne väikelaenu võtmine ei ole võimalik. Kõik laenuandjad nõuavad, et laenu taotleja identifitseeritakse ja tema isikut tõendatakse. Selleks kasutavad laenuandjad tavaliselt kliendi isikut tõendavaid dokumente nagu näiteks pass, juhiluba või krediidireiting. See on vajalik, et laenuandja saaks kindel olla, et laenu tagasimakset suudetakse täita.

Kas väikelaenu pakkujad vajavad kinnitust laenu võtmiseks?

Jah, väikelaenu pakkujad vajavad laenu tagasimaksmiseks kinnitust. Laenu võtmiseks vajalikud dokumendid on laenuandja jaoks olulised, et tagada, et laen saab tagasi maksta. Need dokumendid võivad sisaldada laenuvõtja isikut tõendavaid dokumente, näiteks passi või juhiluba, tuludokumente, näiteks pangakontode väljavõtet või arvelduskontode väljavõtet, samuti mingeid muid dokumente, mida laenuandja nõuab.

Laenuandja võib nõuda ka laenu tagasimaksmiseks kinnitust, et laenuvõtja on võimeline laen tagasi maksma.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *