Tarbimislaen – Tagatiseta Väikelaen Tarbimiskulude Katmiseks

Tarbimislaen
Tarbimislaen on lihtsalt öeldes väikelaenmille eesmärk on rahastada tarbimiskulutusi. Sellist laenu saab taotleda internetipangast ja pangakontorist ning laenu saamiseks tuleb esitada veidi erinevad dokumendid. Tavaliselt saab tarbimislaenu taotleda ka ilma tagatiseta.

Tarbimislaenu Kasutamisvõimalused

Alati tekib enne taotlemist tarbimislaenu kohta ka küsimusi nagu: “Mis kulud katab tarbimislaen?” ja “Millal peaksin ma tarbimislaenu võtma?”. Ja selleks oleme me siin välja toonud kõik sobilikud põhjused milleks tarbimislaenu taotleda.

Tarbimislaenu on mõistlik järgmistel juhtudel:

 • Suuremate ostude sooritamiseks (auto, kodumasina või mööbli ostmiseks)
 • Ootamatute kulutuste katmiseks (arsti või remondiarvete maksmiseks)
 • Reisimiseks (lennupiletite, hotellikulude katmiseks)
 • Ettevõtte algatamiseks
 • Investeerimiseks

Tarbimislaenu Nõuded ja Tingimused

Enne kui hakkate tarbimislaenu taotlema, tuleks teil esmalt läbi lugeda kõik tingimused ja nõuded. Kuigi võivad meie poolt ära märgitud laenutingimused ja nõuded erineda teie poolt valitud laenuandjast, on nad ikkagist päris sarnased. Siin saate teha kindlaks kas olete tarbimislaenu saamiseks sobiv kandidaat.

Nõuded:

 • Oled vähemalt 18-aastane
 • Oled Eesti kodanik või omad Eestis püsivat elamisluba
 • Omad stabiilset sissetulekut ning püsivat töökohta
 • Omad piisavalt rahalisi sääste, et laenu tagasi maksta
 • Omad kehtivat isikutõendit ja pangakontot
 • Peab olema positiivne krediidiajalugu ja krediidiskoor
 • Peab olema kehtiv e-maili aadress ja telefoninumber

Tingimused:

 • Taotleja peab tegema laenu tagasimakseid kindlaks tähtajaks ja õigeaegselt
 • Taotleja peab läbi lugema kõik laenu tingimused ja nendega ka nõustuma
 • Taotleja on kohustatud maksma laenu intressimäära
 • Taotleja peab esitama kõik laenuandja poolt nõutud dokumendid
 • Taotleja peab läbima krediidikontrolli

Tarbimislaenu Pakkumised

Siin oleme me kirjapannud kõige usaldusväärsemad ja parimad tarbimislaenu pakkujad! Vali enda jaoks kõige soodsam laen, ning arvesta ka laenuandjate poolt pakutud intressidega ja laenutingimustega.

Bondora

Laenusumma: 100€‎ – 10 000€

Laenuperiood: 3 kuud kuni 5 aastat

Intress: alates 8.66%

Coop

Laenusumma: 300€ – 25 000€

Laenuperiood: 6 kuud kuni 10 aastat

Intress: alates 7.9%

Raha24

Laenusumma: 100€ – 5000€

Laenuperiood: 6 kuud kuni 5 aastat

Intress: alates 2%

BestCredit

Laenusumma: 200€ – 5000€

Laenuperiood: 3 kuud kuni 5 aastat

Intress: alates 20%

Smsraha

Laenusumma: 200€ – 7500 €

Laenuperiood: 1 kuu kuni 5 aastat

Intress: alates 23.9%

Tarbimislaenu Taotlemine

Enne kui tarbimislaenu taotlete, tehke alati enda jaoks selgeks, mis summas te laenu soovite võtta ning mille jaoks te seda ka kasutaksite. Laenu võtmise põhjus peab olema kindel, ning teie poolt tehtud otsus ei tohiks olla impulsiivne, sest nii võivad hiljem tekkida finantsprobleemid. Ning alles siis kui olete täiesti veendunud, et olete valmis võtma uut finantskohustust, vaid siis taotlege tarbimislaenu.

On ka saadaval kiirlaen, mille puhul väljastatakse laen eriti kiiresti ning selle taotlemine on samuti lihtne. Selline laen aitab taotlejal toime tulla oma rahaliste kohustustega kiiremini kui teiste laenude puhul. Nii et kui te vajate rahalist abi kiiremini, on kasulik teil uurida ka kiirlaenu teemat.

1. Tarbimislaenuandja Valimine

Esiteks tuleb teil leida enda jaoks sobiv tarbimislaenu pakkuja, kes teile parimaid laenu tingimusi pakub. Ja selleks tuleb interneti teel võrrelda erinevaid laenuandjaid, kaaludes hoolikalt nende poolt väljastatud laenutingimusi, intressimäära, ja nõudeid. Ja kui kõige parim laenupakkumine on leitud, tuleb teil lihtsalt valitud laenuandja veebilehel täita laenutaotlus.

Alati arvestage ka sellega et, laenuandjate tingimused ja intressid võivad suuresti erineda ning esimene laenupakkumine pole alati kõige parem! Kui hakkate taotlema laenu pangast, peab tavaliselt ka sisse logima enda smart-ID, mobiil-ID, või ID-kaardiga. Kui aga taotlete mõne muu finantsteenuse kaudu, tuleb esitada enda isikuandmed manuaalselt ilma sisse logimata.

Nõutud Isikuandmed

Tarbimislaenu taotluse täitmisel tuleb tavaliselt sisestada ka isikuandmed: eesnimi, perekonnanimi, isikukood, telefoninumber, e-posti aadress, elukoha aadress, arvelduskonto number, sissetulek, ja ka laenu eesmärk.

2. Tarbimislaenu Dokumentide Esitamine

Peale laenutaotluse täitmist, võtab laenuandja teiega esimesel võimalusel ühendust kas telefoni või e-maili teel. Siis soovivad laenuandjad ka erinevaid dokumente ja teevad teile taustauuringu. Pidage meeles, et kõik teie poolt esitatud dokumendid peavad olema ajakohased ja korrektsed, et laenu saamisega ei tekiks viivitusi. On väga tähtis kinnitada laenuandjale, et te olete piisavalt usaldusväärne ja maksevõimeline.

Olge valmis ka krediidikontrolliks, sest see näitab laenuandjale kuidas te varem maksudega toime olete tulnud. Kui krediidiskoor on negatiivne, võib laenuandja teile taotluse tagasi lükata või nõuda tagatist.

Vajalikud Dokumendid

Tarbimislaenu taotlemisel nõuavad laenuandjad tavaliselt järgmiseid dokumente: isikutõend (pass, ID-kaart, juhiluba), tööleping või palgatõend, pangakonto väljavõte (sissetulekud ja väljaminekud), maksu- ja tuludeklaratsioon, makseajalugu, krediidireitingu raport.

3. Tarbimislaenu Lepingu Sõlmimine

Ja siis kui kõik vajalikud andmed ning dokumendid on üle kontrollitud ning vastavad ka laenuandja nõuetele, sõlmitakse teiega laenuleping. Tarbimislaenu lepingus on kirjas laenutingimused, taotleja kohustused, intressimäär, laenusumma, tagasimakse tähtajad, laenuperioodi pikkus, ja muud lisakulud.

Kõige tähtsam on see, et laenuvõtja loeb läbi kõik laenuandja poolt väljastatud dokumendid, ja veendub et kõik informatsioon on ka selgesti arusaadav. Ning alles siis, kui olete nõus laenutingimustega ja olete kindel et suudate laenu kohustustega toime tulla, tuleb teil leping allkirjastada. Peale seda väljastatakse laen ning raha laekub peagi teie kontole.

Tarbimislaenu Tagasimaksed

Tarbimislaenu tuleb tagastada vastavalt maksegraafikule ning kokkulepitud tähtajaks. Intress võib aja jooksul ka muutuda ning see sõltub täiesti sellest, kuidas te laenuga seotud kohustustega toime tulete. Kui laen on täielikult tagastatud, lõppeb laenu tagasimaksmise protsess ning olete ka sellega seotud kohustustest vabastatud.

Tarbimislaenu Maksegraafik

Tarbimislaenu puhul saab laenu tagastada kas igakuiste väiksemate osamaksetega või siis ühekordse kogusumma maksega, ning mõlemad sisaldavad ka intressi. Tagasimaksegraafikut on võimalik muuta, näiteks pikendades tähtaega. On võimalik ka teha ettemakseid, aga selleks tuleb laenuandjaga ühendust võtta, ning uurida kas ta sellega nõustub. Laenuandja võib nõuda ka lepingu sõlmimise eest tasu või muid lisakulusid.

Tarbimislaenu Tasumise Viisid

Tarbimislaenu on võimalik tavaliselt tagastada: sularahas, panga ülekandega, E-rahakotiga, automaatmaksega, maksekaardiga, postkontori maksega, telefonimaksega, või arveldustehinguga.

Tarbimislaenuga Kaasnevad Tasud

Tarbimislaenuga kaasnevad ka võimalikud tasud nagu intress, sissemakse, notaritasu, lepingutasu, ja muud lisakulud. See kõik sõltub teie poolt valitud laenuandjast ja tema poolt väljastatud laenutingimustest.

Tarbimislaenu Intressimäärad

Tarbimislaenu intressid sõltuvad tavaliselt laenu summast, tähtajast ning laenutaotleja maksevõimest. Need intressimäärad võivad ulatuda alates 5% kuni 25% aastas, kuid tavaliselt jäävad tarbimislaenu intressid 8% – 15% vahemikku. 

Tarbimislaenu Refinantseerimine

Tarbimislaenu refinantseerimisega saab laenuvõtja asendada olemasolev tarbimislaen uue laenuga, mille puhul kehtivad paremad laenutingimused. Nii säästetakse raha ka laenu kogukulu pealt, sest refinantseerimisega kaasnevad ka madalamad intressid ja väiksemaid igakuised maksed. Nii et, kui teie finantsolukord on muutunud, või soovite muuta laenutingimusi, saate te tarbimislaenu refinantseerida.

Refinantseerimine aitab teil ka pikendada laenuperioodi või muuta tagasimaksegraafikut. Kuid pidage meeles, et sellega kaasnevad ka tavaliselt lisakulud, nagu näiteks notaritasu, lepingutasu, ja hindamistasu.

Tarbimislaenu Eelised

 • Eriti mugav ning kiire rahaline abi
 • Võimalik taotleda interneti teel
 • Maksimumsumma kuni 10 000€‎
 • Madalamad intressid
 • Lühike tagasimakse periood
 • Võimalik laenu edasi lükata tagasimakseta või osamaksetega

Küsimused

Isegi kui olete juba tutvunud tarbimislaenu teemaga, tekib alati küsimusi. Siit leiate vastused kõige populaarsematele küsimustele!

Kuidas taotleda tarbimislaenu?

Tarbimislaenu taotlemiseks peate te täitma laenutaotluse ning siis esitama ka nõutud dokumendid. Need dokumendid on tavaliselt pass, juhiluba või ID-kaart, pangakontoväljavõte, ning töökohta ja sissetulekut tõendavad dokumendid. Kui olete aga ettevõtja, tuleb teil esitada lisaks ka käibemaksukohustuse tõend ning eelarve.

Kui soovite taotleda suuremat summat, võidakse teilt nõuda ka täiendavaid dokumente ja need sõltuvad laenuandjast. Siis kui taotlus on esitatud, hindab laenuandja teie maksevõimet ning otsustab kas teile laenu anda või mitte. Kui laen on heaks kiidetud, väljastatakse teile laen.

Millised on tarbimislaenu kulutused?

Tarbimislaenu kulud on tavaliselt järgmised: intress, lepingutasu, ning laenu põhiosa. Intress sõltub laenu suurusest ning teie maksevõimest ja selle määrab laenuandja. Mõned pangad võivad nõuda ka lepingutasu ja see tuleb enne laenu tagastamist tasuda.

Alati võivad lisanduda tarbimislaenule ka krediidi- või maksekaardi väljastamisega seotud kulud või laenuandja poolt pakutavate väärtuslike teenuste tasud.

Kuidas tarbimislaenu tagasimakseid edasi lükata?

Tarbimislaenu tagasimakseid saab edasi lükata kuid selleks tuleb ühendust võtta oma laenuandjaga. Teie laenuandja võib teile pakkuda erinevaid tagasilükkamise võimalusi. On võimalik kasutada erinevaid makseprogramme, alandada intressi, vähendada makseid ning edasi lükata ka lõpptähtaega.

Tarbimislaenu edasi lükkamisel võib tekkida kõrgem intressimäär kui algselt kokkulepitud. Seepärast soovitame alati üle küsida kõik laenu edasi lükkamise võimalused ning sellega kaasnevad muutused ja lisatasud.

Kas tarbimislaenu saamiseks on vaja garantiid

Tarbimislaenu saamiseks on tavaliselt vaja garantiid. Garantii on tähtis sest nii on laenuandja kindel et ta saab laenu tagasi. Laenu garantiiks võidakse nõuda näiteks maja, autot või mööblit. Kui te ei suuda laenu tagasi maksta, võib laenuandja teie tagatisega seotud vara realiseerida. Seepärast, kui soovite tarbimislaenu taotleda, peab alati esitama garantii.

Kuidas kontrollivad laenuandjad tarbimislaenu taotlejaid?

Laenuandjad kontrollivad tavaliselt teie makseajalugu ja krediidiskoori, et veenuda kas te olete vastutustundlik olnud varasemate laenudega. Alati kontrollitakse ka teie põhiteavet nagu näiteks vanus, elukoht ja sissetulek. Lisaks isikuandmetele, kontrollitakse ka pangakonto väljavõtteid et veenduda kas te olete piisavalt maksevõimeline.

Kas tarbimislaenuga saab taotleda maksepuhkust

Tarbimislaenu puhul saab taotleda maksepuhkust. Maksepuhkuse ajal ei pea te laenu tagasi maksma kuid intressi peab ikkagist tasuma. 

Kas tarbimislaenu saab taotleda internetist

Tarbimislaenu saab lihtsasti taotleda interneti kaudu. Enamus panku pakub erinevaid tarbimislaene, mis on saadaval internetis. Kui soovite interneti kaudu laenu saada, peate esiteks täitma laenutaotluse ning esitama nõutud dokumendid mis tõendavad teie maksevõimet.

Kas tarbimislaenu saamiseks on vaja teha sissemakseid

Tarbimislaenu saamiseks tuleb esmalt teha sissemakse. Sissemaksed on tavaliselt kohustuslikud, sest need näitavad et te olete laenu tagasimaksmiseks võimeline. Sissemaksed on tavaliselt väikesed ning neid tuleb teha vastavalt laenuandja tingimustele.

Samuti võib sissemakseid teha ka krediidireitingu parandamiseks. Tavaliselt nõutakse et te oleksite oma sissemaksudega ning maksetega kursis ning see aitab ka intressi vähendada.

Kuidas toimub tarbimislaenu käendus

Tarbimislaenu käenduse puhul võtab käendaja vastutuse laenu tagasimaksmise eest. Teie käendajaks võib olla sugulane, sõber, tööandja või ka äripartner. Tavaliselt nõutakse käendajalt käendusdokumenti, mis on laenu tagatiseks. See dokument sisaldab käendaja isiklikke andmeid nagu näiteks nimi, aadress ning isikut tõendav dokumendi number.

Käendusdokument tagab selle et käendaja vastutab laenu tagasimaksmise eest. Sellise dokumendi kinnitamiseks tuleb käendajal kohale minna ning allkirjastada leping. Kui käendaja ei saa mingil põhjusel selleks kohal olla, saab ka dokumendid esitada interneti kaudu. Kui dokumendid on kinnitatud ning kõik läheb hästi, saate ka laenu.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *